reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

problém s MB, osazení všech PCIe = nefunkční SATA řadič a USB

filinon (3)|31.7.2017 22:56
Zdravim,

mám problém se základní deskou, když osadím všechny tři PCI-E sloty risery s RX560, tak přestanou fungovat USB a SATA řadič (BIOS vůbec nedetekuje HDD, USB klávesnice je nefunkční, nesvítí ani NUMLOCK, PS2 klávesnice funguje). Na desce je 1x 2.0 PCI-E 16x a 2x 2.0 PCI-E 1x. Všechny tři GK i risery jsou funkční, když zapojím kterékoliv dvě GK do kterýchkoli PCI-E, tak to funguje normálně (zkoušel jsem opravdu snad všechny kombinace :-)). Postupně jsem na desce zakázal všechny nepotřebné peripetie, jako Zvuk, serial port, paralel port, dokonce i USB, abych jako "odlehčil" chipsetu ale nic nepomohlo. Nemáte někdo nějakej nápad, čím by to mohlo být? Zdroj mám Seasonic 550W a s dvouma kartama, bez jakýchkoli uprav se při plný záteži dostanu max. na 200W (naměřený odběr ze sítě).

MB: http://www.asrock.com/mb/Intel/J3060M/

RAM: Patriot RAM DDR3 4GB SL PC3-12800 1600MHz CL11

PSU: Zdroj Seasonic SSP-550RT 550W

GK: 3x Sapphire RX560 4Gb



Moc děkuji, za případné nápady.
Salamander (6177)|1.8.2017 07:56
Tady bych asi zkusil support ASRocku, tam by ti mohli poradit. Obavam se ze pujde o chybu v navrhu desky, kdy jeden ze slotu bude sdileny s linkami k radici SATA/USB

Samotny procesor ma totiz jen 4 PCIe 2.0 linky
filinon (3)|1.8.2017 14:19
Děkuji za odpověď, ale ještě jsem trochu zapátral a už asi vím, kde je problém:

http://ark.intel.com/products/91534/Intel-Celeron-Processor-J3060-2M-Cache-up-to-2_48-GHz

CPU podporuje GK do 8Gb, takže, to bude ten problém....
Salamander (6177)|1.8.2017 16:22
Graphics Video Max Memory 8 GB znamena maximalni alokovatelna pamet pro iGPU, s dedikovanou kartou to nema nic spolecneho.
filinon (3)|1.8.2017 18:31
Ok, tak jsem zkusil napsat na asrock support. Sice moje angličtina je na hodně špatný úrovni, ale něco sem jim tam sesmolil, tak uvidíme jestli to pochopí :-)