reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

problém s instalací XP SP2

franta1969 (15)|15.9.2007 22:53
Už jsem to jednou měl,ale nevím co s tím.SPustím instalaci s CD,naběhne jak má,naformátuju HDD,zkopírujou se tam ty instalační soubory,následuje po 15-ti vteřinách restart a místo toho aby pokračovala instalace,tak to jede vše znovu a znovu.Už nevím jak dál.Díky za cokoloiv
tgfh (2985)|15.9.2007 23:07
Musíš nastavit v BIOSu first, second, third boot.
budeš tam mít asi nastavené:
first boot - FDD
second boot - CD-ROM
third boot - HDD

Nastav:
first boot - HDD
second - disabled
third - disabled

Vždy, jak budeš chtít instalovat windows tak vejdeš při bootu do boot menu a vybereš CD-ROM (nejčastěji je boot menu F8, bude to napsané v manuálu nebo při bootovací obrazovce...)
husky14 (4214)|15.9.2007 23:22
Vyndej CD z mechaniky.... ;) a nastav si prvni bootovani z HDD....
BlackFrog (563)|15.9.2007 23:30
nebo staci u te hlasky "stisknutim jakekoliv klavesy spustite instalaci z disku cd-rom" (nevim jak je to presne) proste nic neklikat a nehat zmizet... instalace pokracuje jak ma.
Libor A. (53)|16.9.2007 07:22
tgfh to napsal nejlíp, akorát osobně dávám na druhé místo CD-ROM pro případ, kdy je v systému jediný disk bez OS. Ne každý zná (či ho napadne) možnost použít volby boot sekvence (a některé hodně staré desky to snad ani neměli) - a ušetřím si pak pár dotazů v případě, kdy je třeba na/přeinstalovat disk :D.
Jinak ještě trochu rozvedu to co tgfh napsal: To kterou klávesou lze aktivovat volbu boot sekvence najdeš buď v manuálu k desce, nebo hned po zapnutí počítače, když máš ještě černou obrazovku a jen dole se ti objevují "jakési" hlášky :) - objeví se hláška něco ve smyslu "F2 - Setup, F8 - Select boot device" - takže tě zajímá právě ta druhá funkční klávesa.
Teoreticky samozřejmě můžeš svůj problém vyřešit tak, že po tom kopírování dat z instalačního CD změníš v rámci toho povinného restartu bootovací sekvenci tak, aby se ti nenačítalo jako první CD, ale HDD, ale je to jaksi "nesystémové" takže doporučuji nastavit si BIOS tak jak tu bylo posáno.
Wrath (16)|23.11.2007 19:52
Ahoj, ja mam stejny problem, ale nic z toho co jste napsali nepomohlo. To prenastaveni bootovani nepomohlo, kdyz jsem to dal na HDD tak mi to pak napsalo, ze nemuze neco precist a restartuje se porad dokola, dokavad zas nenastavim CD ROM, ale to me hodi zas do klasicke modre obrazovky s oddilama a formatovanim. Dekuji za jakou koli radu.

Edit: pise to tohle: Nelze otevrit jednotku multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)
eraser (0)|23.11.2007 21:08
Pozri sa, či nemáš v BIOSe zapnutý antivírus.
Wrath (16)|23.11.2007 21:17
[QUOTE=eraser;65731]Pozri sa, či nemáš v BIOSe zapnutý antivírus.[/QUOTE]


Diky, ale nejak ho tam nevidim... :(
husky14 (4214)|23.11.2007 21:27
Nemas SATA disk? Mas zavedeny drivery pro SATA?
Wrath (16)|23.11.2007 21:36
[QUOTE=husky14;65742]Nemas SATA disk? Mas zavedeny drivery pro SATA?[/QUOTE]

SATA disk mam, ale s ovladacema si nejsem jistej - puvodni instalaci woken jsem nedelal ja. Muzes mi poradit neco blizsiho? Diky
pas!k (3765)|23.11.2007 21:47
napis presny typ desky
eraser (0)|23.11.2007 23:01
Ak by Win nemohol pristúpiť na disk, tak to oznámi a určite nebude kopírovať naň dáta.
Wrath (16)|24.11.2007 09:38
[QUOTE=eraser;65767]Ak by Win nemohol pristúpiť na disk, tak to oznámi a určite nebude kopírovať naň dáta.[/QUOTE]

Tak fakt nevím, data to zkopíruje a po restartu je to pořád dokola. Když se snažím bootovat z HDD, tak se objeví hláška na černý obrazovce: "Nelze otevrit jednotku multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)".
Wrath (16)|24.11.2007 10:03
[QUOTE=pas!k;65754]napis presny typ desky[/QUOTE]


HDD - Seagate Barracuda 7200.8, model: ST3400832AS

Základní deska - GIGABYTE GA-7VT600 1394
pas!k (3765)|24.11.2007 10:17
Ok co mas v pc vse za disky mechaniky? Cdrom je ide nebo sata ?
Wrath (16)|24.11.2007 10:46
[QUOTE=pas!k;65797]Ok co mas v pc vse za disky mechaniky? Cdrom je ide nebo sata ?[/QUOTE]

Jak to myslis disky mechaniky? Mam DVD ROM a DVD RAM. Oboje jsou IDE. Jinak, ten HDD je SATA.
xxxe1 (5)|24.11.2007 11:00
A děláš to tak jak ti píše stiskni libovolnou klávesu a spustíš tím instalaci ale po nakopírování asouborů na HDD a restartu tu hlášku píše zase (ale to už nesmíš nic mačkat)!!!! Pokračuje pak normálně dál instalaci
Wrath (16)|24.11.2007 11:52
[QUOTE=xxxe1;65805]A děláš to tak jak ti píše stiskni libovolnou klávesu a spustíš tím instalaci ale po nakopírování asouborů na HDD a restartu tu hlášku píše zase (ale to už nesmíš nic mačkat)!!!! Pokračuje pak normálně dál instalaci[/QUOTE]

nic nemačkám, tam to zatuhne a neděje se pak dál už nic
pas!k (3765)|24.11.2007 13:58
No myslim to tak ze ze muzes mit treba vice disku to je pomerne bezne .. zskuil bych asi nasledujici..

1. Jednu ide mechaniku u ktere si ses toprocentne jisty ze funguje zapoj jako master a pripoj ji na ide .. druhou mechaniku odpoj .. Pripoj sata disk do jineho sta konektoru nez je ted .. do libovolneho jineho ...

2. Bez do biosu a v priorite bootovani nastav Hardisk a vsechny ostatni boot polozky vypni.

3. Pro instalaci si stahni sata drivery a nachystej si je na disketu Stahnes je tady

4. Nastartuj pc a mackej F12 (tusim ze u toho gigabytu to je f12) vyskoci na tebe boot menu a zadej ze chces bootovat z cdromu. Nabehne instalace a ve chvili kde se dole napise ze muzes mackat f6 pro instalaci dalsich driveru udelej to a vyber drivery z diskety .. klidne vsechny.

5. Az se dostanes do mista kde vybiras kam instalovat odstran partisnu na kteoru chces instalovat pomoci instalatoru ji vytvor znova a naformatuj jako ntfs (pozor odstraneni partisny = vymaz veskerych dat na te partisne)

6. instaluj ..
Wrath (16)|24.11.2007 15:35
Tak asi vyřešeno, po instalaci ovladačů k SATA disku jsem se dostal k hlášce: "Systém Windows nelze spustit z důvodu potíží s hardwarovou konfigurací počítačového disku.
Z daného spouštěcího disku nelze číst.
Zkontrolujte spouštěcí cestu a hardware disku. atd."
Možná stačilo napsat, že disk se pravděpodobně odebral do kytek, ještě zapátrám na netu jestli není josefčík zakopanej jinde...
pas!k (3765)|24.11.2007 21:51
[QUOTE=Wrath;65874]Možná stačilo napsat, že disk se pravděpodobně odebral do kytek, ještě zapátrám na netu jestli není josefčík zakopanej jinde...[/QUOTE]

nikdo neni jasnovidec .. a dobrat se nekdy k reseni nebo pouze k chybe jen tak nadalku neni jednoduche ..
xxxe1 (5)|24.11.2007 22:15
Vyzkoušej ještě format s disketou win 98 taky mě to jednou pomohlo.Nějak jsem si ho linuxem pojebal a nešla mě tay instalace xp potom.Vzal jsem disketu a naformátoval.Pak ještě jednou přez xp a makalo to.
Wrath (16)|25.11.2007 08:04
[QUOTE=pas!k;65980]nikdo neni jasnovidec .. a dobrat se nekdy k reseni nebo pouze k chybe jen tak nadalku neni jednoduche ..[/QUOTE]

Jejda, já nemyslel vás, ale tu hlášku v PC.

Vám všem moc děkuju za rady, bez nich bych byl pořád na stejným místě!
pas!k (3765)|25.11.2007 09:59
J abych ten disk zkusil zapojit do jineho pc a tam odstranit tu partisnu vytvorit novou a naformatovat ji
BlackOne (1)|2.12.2007 11:28
Jestli mas FDD mechaniku, tak bych si stahnul ze stranek vyrobce stahnout ovladac SATA. Pak bych nabootoval z instalacniho CD WinXP. Hned na zacatku mas volbu F6 pro natazeni ovladacu(funguje jen z disketove mechaniky). Nacetl bych ovladac z diskety, zrusil bych pri instalaci partition(smaze vsechny data na disku), pak bych znova vytvoril partition NTFS a nainstaloval system. Snad to pomuze.