reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s klávesnicí

presto123 (1)|12.8.2017 10:24
Zdravím, mám problém s klávesnicí u 5 let starého laptopu. Při stisku písmenek fungují jako klávesové zkratky bez použití příkazových kláves (ctrl, alt). Např. při stisku klávesy "s" v prohlížeči mi chce uložit stránku. to stejné se děje i při připojení externí klávesnice. Ale občas se stane, že klávesnice občas funguje úplně normálně třeba na 1-2 minuty a po chvilce pauzy od psaní už fungují zase jen zkratky.
kevin00 (10238)|14.8.2017 04:25
Oskenoval bych NTB pomocí Malwarebytes a antivirového programu.
Ventero (1280)|15.8.2017 17:03
Prvne zkus otestovat na live linux OS - rychleji zjistis jedna-li se o HW ci SW chybu ... Pujde-li klavesnice normalne, tak bych otestoval na viry data - viz kevin00, ktera chces zachovat a sahl k preinstalaci ...
kevin00 (10238)|17.8.2017 05:10
Reinstall systému v nejednom případě není vůbec potřeba, odvirování lze provést i jiným způsobem než reinstallem :runaway
Ventero (1280)|17.8.2017 16:29
To ano, ale z hlediska času je daleko efektivnější, daleko jistější a ve finiši lepší - s finálním čerstvým OS - instalace. Tedy bych vyselektoval jen opravdu důležitá data a ty proskenoval AV a zbytek bych řešil instalací. Zaručena je tak min. 4x až třeba 50x větší rychlost tohoto řešení, dle celkového objemu dat. Pro toto řešení jsou všechny plusy oproti totálnímu zdlouhavému odvirovávání ... Snad jen kdyby měl čerstvý OS a žádná uživatelská data, tak by to vyšlo nastejno, ale čerstvý OS je čerstvý OS ...
kevin00 (10238)|17.8.2017 19:34
Každý máme asi rozdílný názor na "efektivitu" ... instalace systému, instalace dodatečných potřebných driverů, nastavení systému, instalace programů a jejich nastavení včetně her, do nastavení nabídek/úprav registrů/vzhledu, apod. Sken/log je na odpoledne a ví na čem je, případné odstranění také není na 5 hodin ... dejme tomu uživatel se bude problému věnovat dva dny čistého času. Pro mě určitě rychlejší než-li reinstallace systému a onen zmíněný kolotoč.
BTW Zaujala mě věta "Zaručena je tak min. 4x až třeba 50x větší rychlost tohoto řešení ...". K tomu jsi prosím došel jak ... nějaká statistika či nějaké podklady pro dokázání této "zaručenosti"? Silně mi to připomíná okamžik, když jsem u našich a slyším reklamu v TV.
Ventero (1280)|17.8.2017 22:14
To je odhad ze zkusenosti, jak rychle pracuji AV skeny. Ani ne pul TB dat mi napsledy trval napr. Avastu v testu po restartu, pri max. parametrech (z beziciho OS je pri takovych problemech naprd) cca 14hod. Coz je 4x vyssi cas, nez stravim instalem (cerstvejsibinstalacka s aktualizacemi) na bezny kancelarsky komp i s nastavenim do zakl. uziti ...

Ale mas pravdu vtom rozdilu pohledu efektivity. Tam jsou skutecne 2 vetve: Cas jako takovy do znovupouziti PC a cas straveny praci. I to vsak jde rychleji, kdyz zrovna necpes W7 na nejnovejsi Lenova. Jinak je dobre mit zalohu z cerstve instalace s kustomizaci. Kazdopadne odvirovany system uz nikdy nebyva moc fit a to je jiste velke plus reinstalu ...
kevin00 (10238)|18.8.2017 15:03
Odvirovat počítač Avastem je bezúčelné sebemrskačství. Ještě, kdyby jsi napsal BitDefender či Kasperky. Pro efektivnější práci se využívá FRST, Combofix, AdwCleaner, MBMA ;)
Ventero (1280)|18.8.2017 18:38
Tak já nevím a jsem z toho zmaten - na dvou asi nejznámějších serverech pro porovnávání AV je léta Avast hodnocen do 10 nejlepších většinou to bývalo 6. místo aktuálně v dlouhodobém hodnocení u AV-comparatives na 7. místě (V roce 2012, 2013, 2015 hodnocen jako top product) a Virus Bulletin na 11.místě. O těch 4 na konci není na těchto portálech ani zmínka - tedy to nejspíš budou nějaké spec. SW, ale čím, jak a kým jsou tedy prověřovány? Jestli mi pomůžeš se v tom lépe zorientovat? Třeba i nějaký link (nejlépe na český článek)? Díky
kevin00 (10238)|18.8.2017 19:10
Ty poslední 4 nejsou antivirové programy, ale programy/utility určené pro odstranění různých "škůdců" z operačního systému

FRST: slouží k odstranění malwaru pomocí skriptů
Combofix: taktéž slouží k odstranění malwaru, je určen pro operační systémy WinXP až Win8
AdwCleaner: slouží k odstranění adwaru, toolbarů, hijackrů a jiných potencionálně nechtěných programů
MBMA: odstraňuje malware, ransomware, exploity, programy blokující přístup k internetu, rootkity. Nabízí i ochranu v reálném čase.
Ventero (1280)|19.8.2017 13:31
Díky - to se může hodit.

Jen mi stejně přijde, že kompletní odvirování je jen pro několik málo specifických situací. Vzhledem k tomu, že žádné takové řešení není a ze své podstaty doháněče nemůže být 100%, je nakonec vždy jistější systém přeinstalovat. A aby měl člověk aspoň 98% jistotu, tak by ty data musel projet minimálně 2ma ne-li 3mi těmito programy/utilitami a to při velkém objemu bude nejspíš opravdu hromada času ...
kevin00 (10238)|19.8.2017 21:29
Reinstall není jednodušší nebo asi respektive pro člověka, který nechce/neumí vyhodnotit logy z daných programů/utilit to jednodušší je. Tobě nejde tolik o data jako takové (fotky, mp3, video soubory), ty jsou napadeny zřídka kdy. Jde Ti o systémové procesy, soubory systému, zápisy v registru, apod. Ty musíš prozkoumat a vyhodnotit co je v pořádku a co není. Až poté můžeš kontrolovat data (fotky, mp3, video soubory).