reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Kancelářské pc - Desktop/Mini ITX

freddix (3)|7.9.2017 14:23
Dobrý den ve spolek,
obracím se na Vás s prosbou ohledně sestavení nového pc.

Potřebuji nové pc do kanceláře - takže ideálně tichou a malou skříň. Jsem omezen velikosti max. 30cm na výšku. V požadavcích si jsem celkem jist, ale i tak bych se raději s Vámi poradil.
Moje hlavní požadavky jsou :
1) skříň tichá, max 30cm výška, čím více usb na předním panelu, tím lépe (alespoň 2), elegantní vzhled
2) určitě SSD disk 500gb, do budoucna možná ještě jeden
3) nejlépe i5 a něco lepšího než integrovanou grafiku
4) rozpočet kolem 15tis. Kč vč. OS

Využití z 90% na kancelářské programy, větší a složitější excely, zbytek běžné použití. Hry žádné. Jsem ve světě HW neznalý, ale zkrátka bych chtěl, aby pc šlapal jak po drátkách (proto SSD a asi co nejvíce RAM?).

Neřešil zde někdo něco podobného? Neporadil by mi prosím někdo? Nebo raději koupit hotové pc někde na alze? Sestavit fyzicky pc, softwarově zprovoznit mi problém nedělá, ale ve výběru HW si nejsem jist.

Děkuji
Salamander (6177)|7.9.2017 16:17
freddix (3)|7.9.2017 16:54
Diky za tip. Cenu jsem viděl kolem 15, takže +- třeba 3tis (je mi jasné, že plus :-) )
Ten DELL je fajn, ale nemá SSD disk, čímž odpadá.
Lenovo je super, 250gb ssd disk by stačil, jenže dostupnost až někdy v říjnu :-/

Klidně může být i i3, v kancelářských a běžných věcech asi rozdíl mezi i3 a i5 moc velký nebude. Zato SSD bych viděl jako základ. Právě jsem si říkal, že poskládáním by se dalo něco ušetřit - spíše tedy vybrat něco lepšího. Ale nebráním se jak Lenovu tak Dellu. Hledám už nějakou dobu a bohužel se mi nedaří. Nechápu, proč dají mini pc za 20tis. s tím, že tam nedají SSD :-/
Donald64 (702)|7.9.2017 19:49
Pokud by tato case vyhovovala, tak by nebyl problém to poskládat https://www.alfa.cz/basket.php?items=_3PLC0127PZ013438012ST9013KAB013YIJ013FVE01
- Deska potřebuje pro funkci CPU přehrát bios (napsal bych do poznámky, ať to udělají, jinak bys na to potřeboval Skylake procesor)
- Na czc je dostupná základka i bez Wifi o 400Kč levněji
- OS bych vzal normálně z aukra do 200Kč
Salamander (6177)|8.9.2017 08:25
[QUOTE=freddix;591762]Diky za tip. Cenu jsem viděl kolem 15, takže +- třeba 3tis (je mi jasné, že plus :-) )
Ten DELL je fajn, ale nemá SSD disk, čímž odpadá.
Lenovo je super, 250gb ssd disk by stačil, jenže dostupnost až někdy v říjnu :-/

Klidně může být i i3, v kancelářských a běžných věcech asi rozdíl mezi i3 a i5 moc velký nebude. Zato SSD bych viděl jako základ. Právě jsem si říkal, že poskládáním by se dalo něco ušetřit - spíše tedy vybrat něco lepšího. Ale nebráním se jak Lenovu tak Dellu. Hledám už nějakou dobu a bohužel se mi nedaří. Nechápu, proč dají mini pc za 20tis. s tím, že tam nedají SSD :-/[/QUOTE]

No tak muzes koupit Intel NUC, ten je bez RAM a SSD
https://www.czc.cz/5ccrefjlo0ii89l69dga26onue/seznam

Licenci na Windows pak treba z Aukra nebo z Levneho SW ...