reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Změna popisek v Outlooku 2007

bastlir (328)|15.9.2017 02:49
Ahoj,
po aktualizaci MS Office 2007 ( s OS Win7) ze dne 13.9.2017 došlo k částečnému pošvédštění nabídek i menu Outlooku 2007. Po odinstalování aktualizací však došlo ke zpětnému počeštění celého nastavení a jen "Odeslat/přijmout", ale místo např. "Přijatá pošta" je slovo "Inkorgen". Prolezl jsem, co se dalo, ale tato slova jsem našel jen v souboru outlook.xml. Neřešil to tu už někdo? Beru to od Microsoftu vzhledem ke končící podpoře jako naschvál.
Jackal007 (44)|15.9.2017 06:25
Presne to stejne se stalo tatovi na jeho Windows 10 + Office 2007. Jake aktualizace jsi odinstalovaval? Posledni Officu? Jemu zustalo vic svedskych labelu nez jen prijmout a odeslat.
Budu stastny za jakykoliv napad. Je to senior, tak z toho neni nadseny. Diky moc.
zsdx (2098)|15.9.2017 07:58
KB4011086
bastlir (328)|15.9.2017 10:08
Odinstaloval jsem všechny aktualizace toho dne vč. KB4011086. A opravilo se jen "Odeslat/přijmout" a menu s nastaveními, ale levý sloupec zůstal švédský.
Jackal007 (44)|16.9.2017 15:14
[QUOTE=bastlir;591866]Odinstaloval jsem všechny aktualizace toho dne vč. KB4011086. A opravilo se jen "Odeslat/přijmout" a menu s nastaveními, ale levý sloupec zůstal švédský.[/QUOTE]

A restartoval jsi potom komp? U me po odinstalaci te jedine aktualizaci vsechno OK. Vsechno cesky.
bastlir (328)|16.9.2017 19:11
:-) Jsem mj. i "ajťák", ale patent na rozum nemám, takže se občas zeptám kolegů. ....... to jsi měl kliku. Jaký máš OS?
bastlir (328)|17.9.2017 19:26
Tak jak už to někdy bývá, odpovím si sám:
Rekapitulace:
a) odinstaloval jsem KB4011086, ale počeštilo se jen nastavení a Odeslat/Přijmout
b) prohledal jsem všechny soubory v PC na výskyt švédských názvů všemi možnými formáty písem - jen outlook.xml
c) to samé jsem hledal v registrech - nic
d) odinstaloval jsem Outlook 2007, zbylé soubory (až na *.pst) vyzobal ze systému a z registru, znova jsem nainstaloval Outlook 2007 - beze změny
e) za účelem instalace nové Office jsem pro jistotu zazálohoval soubory PST a hesla k účtům.
f) chtěl jsem Office 2007 přeinstalovat novými, ale ty mně hlásily, že staré jsou poškozené (kecy!) a že je musím nejdříve odinstalovat
g) Office 2007 jsem regulérně odinstaloval a spustil instalaci nových - znova spadla instalace se stejnou hláškou
h) Musel jsem ze systému a z registrů vyzobat jakékoli zmínky o starých Officech - 4 hodiny práce - hledání s mnoha parametry
i) Instalace nových Officů se spustila

Další:
1) Instalace dle vlastních parametrů dopadla dobře, ale nový Outlook při prvním spuštění očekávaně vyžadoval PST soubor, který jsem ze zálohy dodal.
2) Outlook se otevřel s předchozí poštou i aktivními účty, ale ŠOK!!! Zase tam byly švédské nápisy!!!
3) Takže jsem usoudil, že ty nápisy jsou zažrané do outlook.pst. Proto jsem přepsal příponu pst např. na pst0 a vedlejší soubor outlook.b ak přepsal na outlook.pst.
4) A ejhle, Outlook je komplet český. Musím teda předeslat, že nepomohl ani Pstscan.
5) Další postup je sice trochu zdlouhavý, ale jinak jednoduchý. Přípony uvedených souborů jsem vrátil do původní podoby. Na ploše jsem si vytvořil složku např. "Přijatá". V Outlooku ve složce "Inkorgen" jsem označil všechny zprávy a myší jsem je zkopíroval do složky na ploše.
6) Znova jsem přehodil přípony souborů a po otevření Outlooku jsem zase myší přetáhl všechny zprávy ze složky na ploše do složky Outlooku - "Doručená pošta".
7) Tak se musí pokračovat u všech dalších položek v Outlooku.

Takže soudruhům z Microsoftu děkuji za zabitý víkend.
zsdx (2098)|18.9.2017 12:29
Prepinac /resetfoldernames jsi asi nezkousel, ze?
bastlir (328)|18.9.2017 19:22
:-)) To víš, že ano.
zsdx (2098)|18.9.2017 19:54
[QUOTE]1) Instalace dle vlastních parametrů dopadla dobře, ale nový Outlook při prvním spuštění očekávaně vyžadoval PST soubor, který jsem ze zálohy dodal.[/QUOTE]

Po nove instalaci nema co vyzadovat, ma si ho sam vytvorit. 'Podstrceni' puvodniho PST se nedoporucuje, korektnejsi je import.
bastlir (328)|18.9.2017 22:17
U čistého OS samozřejmě. Jenže registry nevyzobeš nikdy beze zbytku, takže tam ten požadavek někde zůstal. Bohužel jsem krátce před aktualizací čistil disk od záloh, takže se nebylo ani kam vrátit. Akorát jsem si udělal zálohu registrů až před editací.

.... volal jsem různým kolegům, zda to neřešili ve firmě, jenže všichni "jedou" minimálně už na desítkách, kterých se to netýká. Ale každý mně "chytře" radil, abych se na to vy... a přeinstaloval OS. To je sice dílem okamžiku, ale představa znovunastavování všeho softu je na mašli.