reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Viditelnost USB flash disku pro BIOS

Ventero (1280)|16.9.2017 13:02
Zdravím komunitu s žádostí o pomoc s vyřešením záhady:

Mám standardní a ověřenou cestou udělanou boot usb flash s W7. Tedy příprava v diskpart a nahrání bootsectoru pomocí originálního cmd MS programu bootsect.exe

Na veškerých továrních PC HP, Dell, FS a myslím, že i NEC není nejmenší rpoblém nabootovat a zahájit instalaci. Strčím-li však flashku do jakékoliv základní desky Gigabyte, Asus, MSI apod, tak tu fleshku BIOS prostě nedetekuje a není uvedena v seznamu HDD, tak jak to u jiných flashek bývá. Pokusím-li se vynutit boot z flashky volbou USB-HDD,-FDD či -ZIP (u starších 775 desek), tak se objeví hlášení "invalid partition table"

Tak jsem prostě v Gparted tabulku oddílů renovoval, připravil opět diskpartem (clean, create, format) a nahrál bootsector, ale nic se nezměnilo.

Kolega se svoji flash takový problém nemá a ani já jsem ho dříve nemíval ...

Moje teorie je, že asi vznikl nějaký posun oddílu a klasické desky takto flash nedetekují. Existuje v takovém případě nějaký nástroj na formátování USB flash, který by to udělal správně?

Nebo máte nějaké nápady o jiných příčinách a nápravách?
zsdx (2098)|16.9.2017 15:45
Rufus a zkus ji zmenit bud na GPT nebo MBR.
Ventero (1280)|16.9.2017 20:09
Tabulka musi byt MBR - to je cajk.

Rufus pouzije original MS bootsector? Protoze u HP min. rady dc7800 a 7900 pri detekci jakehokoliv grub based bootloaderu na flashce zamrza bios ...
Ventero (1280)|18.9.2017 13:37
Neni treba pro flashky neco jako low level format pro HDD? Muzu ji tim zkusit projet?