reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nefunguje L2 cache??

Wlcek (379)|17.9.2007 23:48
Netušim kam tohle zařadit, ale vzhledem k tomu že jde o deset let stary pc ( + - ) tak to dam sem, nezatracujte mě za to prosim.

Mám problém s deskou ASUS SP97-V a procesorem AMD K6-2 (jádro Chomper). L2 cache je integrovaná na desce a s předchozim procesorem (Pentium MMX) fungovala bez problemu. Ale s timhle nefunguje.
Nemáte s tim někdo zkušenosti?? Nebo prostě jen nějaky napad jak to řešit??
Předem všem děkuju :)
Wlcek (379)|19.9.2007 03:07
Dik moc, snad mi to trochu pomuže/pomohlo. teď už nema chuť si s tim hrat tak na to mrknu až rano.
Wlcek (379)|19.9.2007 23:15
Tak jestli sem to spravně pochopil, z toho fora, tak poblemby měl byt v tom, že sem měl moc ramky, ale když sem tam nechal jen 64 mb tak mi to pro zmněnu vubec nenaběhlo... :/
eraser (0)|19.9.2007 23:55
Ja som tam videl dačo ohľadne parametrov zdieľanej grafiky, no a zrejme to vyzerá i na problém s podporou AMD procesorov.
Wlcek (379)|21.9.2007 18:01
Něco podobneho sem tam taky viděl, ale myslel sem že to bude spiš ramkama, nějak mi taky blbnuly, když tam necham jen jeden modul, tak se mi to pc ani nerozběhne. Takže ho asi vymněnim za k6-2+, tan ma vlastni L2 a ta na desce, pokud by fungovala, by se pak hlasila jako L3. Jak velky je asi rozdil ve vykonu s L2 a bez?? Je to u těchto staršich procesoru hodně velkej rozdil??
eraser (0)|21.9.2007 21:41
Absencia L2 cache má fatálny dopad na výpočtový výkon, pričom presnú odpoveď ti nedám, pretože to závisí od špecifických prípadov a najmä objemom potrebných dát. Ale v každom prípade je nulová L2 cache je veľmi úzke hrdlo celého počítača.

Cache - co to je a jaký to má vliv na výkon
Wlcek (379)|21.9.2007 22:41
No myslel sem si to, jen sem doufal že u tak "staryho" PC v tom nebude až takovy rozdil. Ale vzhledem k tomu že na nim mam Win XP tak by to chtěla nějak vyřešit. Zdali se mi bejt nějaky linějši, ale to se dalo čekat. Asi ho važně vymněnim za ten K6-2+. Dik za pomoc :)