reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vyber vhodneho wifi routeru

Ventero (1280)|18.9.2017 13:10
Momentalne mam realizovany routing wifi via modem P-600 coby AP. Signal je vsak velmi slaby a do patra pres roh mistnosti je ztrata rychlosti s 8Mb nekam k 1Mb a to uz se nedaji poustet videa, flesove hry atp.

Prosim o tip na routery do 1000,- ktere by topily dostatecne pro minimalni ztratu? Dekuji.
Salamander (6177)|19.9.2017 09:09
musi umet adsl/vdsl?
Ventero (1280)|19.9.2017 11:14
Nemusi - jen hodne silnou wifi :)
Ventero (1280)|23.9.2017 10:36
Hledal jsem na toto tema a nasel jsem jen 2 diskuze z let 2010 a 2011. Nejen, ze stroje z te doby nejsou aktualni, ale oni tam vlastne k nicemu nedosli, protoze tam nejaky polotroubove, ty pozadavky shazovali, nechapali tazatale a porad mu cpali, ze chce blbost, ze si upece mozek a ze si ma natahat vsade kabely ...

Prekvapilo me vsak tvrzeni, ze routery s antenami 5dbi maji nizsi vykon, nez routery s antenami 3dbi a to pry kvuli tomu, ze silnejsi antena sama vice zari a tak je u techto stroju vykon umele snizovan a jen u nekterych lze pridat a mozna jen s alternativnim FW.

Me to moc nedava smysl, protoze si myslim, ze co neda zesilovac, to antena neposle a naopak mam pocit, ze vetsi antena na slabsim zesiku ma spise ucinky tlumive, neb ji obvody neutahnou ...

Tak bych poprosil o nejake rozuzleni, jak to vlastne je a nejake nasmerovani, v kterych routerech vybirat ci primo tip na nejaky silny provereny.

Koukal jsem na reseni pomoci repeatu, ale na ceste signalu ho neni kde a jak umistit mimo tesne u routeru nebo tesne u PC - to mi nedava smysl a resit to tahanim elektrickych kabelu, tak jsem na tom hur, nez tahat lan.

Reseni pomoci pol homeplugu mi prislo prilis drahe a pry zavisi na koncepci a stavu el. rozvodu ...

Tak jestli i k temto resenim nejake upresnujici informace? Dekuji.