reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

novy monitor... prosim o radu

bags (232)|18.9.2007 16:40
zdravim,

celych 10 let u PC jsem pouzival CRT monitory.
Dnes bych chtel poridit LCD, ale nevim jake. Moje prace je hlavne web grafika, obcas DTP .)
Monitor bude slouzit spise doma nez v praci - tam mame vice propracovane CRT a jedno LCD (EIZO)

Monitor bych poridil ve velikost 22". Vsichni pisou, ze LCD s tech. TN je na tyto veci nevhodne. Me to prijde jako hloupost, protoze v praci s tim nikdy nebyl velky problem a byl jsem spokojen.

Myslite tedy, ze monitor s TN technologii by byl vhodny pro tyto ucely v dnesni dobe? Navic pro domaci uziti neplanuji investovat vice jak 8-10 tisic vc. DPH

dekuji za rady
tgfh (2985)|18.9.2007 16:57
[quote=bags;49901]Myslite tedy, ze monitor s TN technologii byl vhodny pro tyto ucely?[/quote]
Určitě ano.

Doporučuji Samsung 2232BW
Mrkněte na něj

popř. 2032BW
bags (232)|18.9.2007 17:04
dekuji, podivam se
Pavel Kovač (374)|23.9.2007 20:10
U monitorů TN je hlavní problém s nepřesností barev (odchylka od reálu tzv. dE) a pouze 6-bit barvami. Pokud chcete pracovat s DTP grafikou, tak to chce pořádně sladit monitor a tiskárnu a to se Vám bohužel u TN technologie málokdy povede. U WEBové grafiky to tolik nevadí, protože se tolik s barvami nehraje a hlavně se tak nějak počítá s tím, že každý má jiné barvy. Pokud to s grafikou myslíte opravdu vážně, tak doporučuji se kouknout na alespoň pár S-IPS popř. S-PVA panelů.
Monitor Samsung 2232BW jsem sice neviděl, ale dle parametrů to tipuji na kalsický Samsung panel (asi LTM220M1), který pro běžné použití dostačuje, ale na DTP to rozhodně není.
Raději bych vovil nějaký 20" S-IPS (HP LP2065, Philips 200P7E) sice jsou o něco dražší, ale ten rozdíl v kvalitě obrazu je obrovský.
Každopádně to chce abyste alespoň pár LCD viděl, jinak nevíte oč pricházíte.
radekhulan (215)|23.9.2007 20:27
TN panely jsou naprosto tragické (což je jeden z mnoha důvodů, proč nemohu pro práci používat notebook), špatné barvy, mizerný pozorovací úhel, často i celá odfláknutá konstrukce (podsvícení) a elektronika panelu, z důvodu snahy o minimalizaci ceny.
vitekv (59)|23.9.2007 23:11
[QUOTE=Pavel Kovač;50769] Raději bych vovil nějaký 20" S-IPS (HP LP2065, Philips 200P7E) sice jsou o něco dražší, ale ten rozdíl v kvalitě obrazu je obrovský.[/QUOTE]
Na to HP pozor - podle zprav na zahranicnich forech se HP LP2065 dela uz jen s A-MVA panelem. Neni to nastesti uplne utajene, melo by to byt vzdy uvedeno na krabici - chce to overit u prodejce pred koupi.
Kamílek (7)|1.10.2007 15:10
Jak už bylo řečeno výše, pokud monitor na grafiku, tak rozhodně ne TN. Zvážil bych Samsung 215 (SPVA) nebo NEC 20GWX2 Pro (S-IPS).