reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Software na udržanie PC aktivní pri spustení konkrétnej aplikácie

michal84 (140)|7.10.2017 07:41
Ahojte, neviete či existuje aplikace ktorá by robila nasledovné:
ak je PC nastavený napr na uspanie po 15 minútach nečinnosti tak pri spustení konkrétnej aplikácie sa tak nestane a PC ostane trvale zapnutý.

Nechce sa mi vždy keď danú aplikaci potrebujem meniť profil napájania aby sa mi pc nevypínalo.


Díky za rady!
zsdx (2098)|7.10.2017 15:27
Program ne, ale davkovy soubor ano.
1. uprava napajeciho profilu (powercfg /x)
2. spusteni aplikace (start /wait)
3. po ukonceni uprava profilu zpet (powercfg /x)
michal84 (140)|9.10.2017 20:32
Hmm ... mohol by si to trochu bližšie vysvetliť? Moc som to nepochopil :) Teda chápem že myslíš asi nejaké automatické načítanie príkazov ??? Ale kde to zadať aby to platilo po spustení iba danej aplikácie a jak?

Vedel by si to trochu vysvetliť? :)
Ventero (1280)|11.10.2017 11:14
No nevím, jak u jiných Windows, ale mám pocit, že u Windows 7 to tak je jako výchozí. Když běžela aplikace, tak se spánek neaktivoval. Ještě jsem to využíval na hudbu na spaní: Zapl jsem přehrávač, nastavil vypnutí za 2 minuty, aktivoval, a když dohrála poslední skladba, tak se PC po dvou minutách vypl. To samé u filmu, kdy běžící film bránil v nastaveném vypnutí monitoru apod.

V Linuxech založených na Ubuntu toto zcela nelogicky nefunguje a musí se to deaktivovat ...

Naopak se musela instalovat aplikace, která to vynutila ...
michal84 (140)|13.10.2017 15:31
No jo ale čo aplikace, ktoré toto primárne nerobia?

Jako že mám aplikaci, ktorá toto chovanie nepodporuje.
Ventero (1280)|13.10.2017 17:31
To se obavm existovat nebude. Tady bych to resil tou aplikaci na vynuceni. Resil bych to zastupcem na plose. Bud do power managera nebo do apky na vynuceni anebo davkovym souborem na plose ...
michal84 (140)|14.10.2017 12:54
teda snáď nevadí že sa tak pýtam ale čo ten dávkový súbor može presne robiť?
Ventero (1280)|15.10.2017 09:36
No to co zrovna budes chtit prece. Muzes si udelat na plose treba vic takovych spoustecu, dat si k nim ikonku, vhodne pojmenovat a to co zrovna spustis se ti udela. Rozhodne je to rychlejsi, nez se proklikavat do jakehokoliv nastaveni ...

Muzes mit jeden treba na vynucene casovane vypnuti, druhy na uspani, dalsi na hibernaci, dalsi na jejich deaktivaci, dalsi treba na ukazani jestli je nejaky casovac aktivni atp.

Co se tyce treba konkretni aplikace a dobu jejiho behu, tak je mozne napsat skript, kde nejprve spustis vynucene vypnuti Pc (slo by urcite i jen te konkretni aplikace) a pote samotnou aplikaci. Udels z toho davkovy soubor, prdnes na plochu, priradis obrazek dane aplikace ikone a vhodne pojmenujes. Proste si vytvoris spoustec jako v linuxu. No a pak pokliknes a budes vedet, ze ti apka pobezi treba 15 min. a pak se sama vypne ci se vypne/uspi/hibernuje PC ...
michal84 (140)|20.10.2017 14:46
Jo ták, tak to skúsim nejak vymysleť ... díky.