Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 7 z 9 PrvníPrvní ... 56789 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 91 až 105 z 124

Téma: Lenovo ThinkVision L220x Wide

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2008

Pokud bych musel koupit LCD na grafiku teď, také bych mezi těmito dvěma kandidáty vybral Eizo, na Lenovo nejsou žádné recenze (ta uživatelská snad brzo bude až gigik dostane funkční kus).Eizo s S-PVA panelem je pro práci s grafikou větší jistota.
    Odpovídat lze po přihlášení

Pravidelný diskutér Avatar uživatele bags
    Registrace
    Sep 2007

maly dotaz:

ja delam DTP grafiku a web design - mam HP w2207h a jeste jsem se nesetkal s problemem v grafickem zpracovani.

cim to je ? tim ze pouzivam vzorniky barev CMYK (PANTONE) nebo ze to co mam na monitoru mi to vyjede stejne v tiskarne ?

u web grafiky jsem mel problem jen u 5-20% šedi - po nastaveni jsem to mel uplne stejne jako u CRT

co upravuji doma rodinne foto ve photoshopu vzdy to co vidim na monitoru mi s 97% vyjde z tiskarny - 3% ze 100% je zavineno nekvalitnim papirem, pokud pouziji kvalitni HP, EPSON fotopapir tak fotky jsu 99% presne.

Ve fotolabu kdyz mam pres 150 foto mi to vzdy vychazi kvalitne (zkusenost z DTP a graf. prace)

je pravda ze kdyz na monitor koukam ze 150° tak to je nic moc - ostatne kdo by pracoval z takoveho uhlu . na filmy koukam na TV

poradte prosim v cem je tedy zasadni problem mezi obycejnym TN a timto Lenovo ? jen v pozorovacich uhlech ? nebo v tom ze pouzivam vzorniky barev pro cmyk ? nebo ze proste mam stesti, nebo mam dobre nakalibrovane barvy v TNku?

jo a jedine co je na Lenovo super je jeho neocenitelna roztec bodu... na starym CRT mam 0,26 a Lenovo ma cca 0,25 coz muze byt jeste zajimavejsi

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jezevec
    Registrace
    Aug 2006

Citace Původně odesláno od HFX9 Zobrazit příspěvek
    Ta jsem si precijen objednal to eizo.

Hlavni duvody proc jsem si ho nakonec vybral jsou:
    1. 10bit zpracovani barev
    2. Jista zaruka kvality diky tomu ze je to Eizo
    3. Rozdil 3.000 oproti Lenovu ktery jsem byl ochoten zaplatit, protoze monitor mam na delsi dobu, tak se vyplati do nej priplatit misto treba priplaceni ze vetsi procesor nebo vetsi disk.
    4. U lenova jsem mel strach z toho rozliseni 1920x1200 a velikosti obrazoveho bodu (nejsem moc velky priznivce miniaturnich pismenek.

Takze vsem moc dekuji za rady a prejte mi stesti at nemam zadne vadne pixely a rovnomerne podsviceni.
    Prace s DPI pismenek nezavisla na nastavenem rozliseni plochy je vymozenost jiz v XP, ale i ve Vistach
    Ani jedna eventualita nebyla zvolena spatne, osobne bych si ale 3000 za mensi monitor pri df teze technologii nepriplatil.

bags: Jak jsem rekl, TN je pouzivana i vetsinou poloamater. grafiky. Pokud ale technolgie TN barvy nad 6-bit dopocitava, ani pri dobre kalibraci by u profika nemusel onen TN panel projit. Za Pantone ale chvalim, to bohuzel neni standard u mnoha lidi, u kterych by to byt standardem melo a proto BOD

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2008

Také bych měl dotaz:

Myslíte že je absence HDCP u 24" monitoru opravdový problém?

Moderátor Avatar uživatele speedsnail
    Registrace
    May 2006

HDCP ochrana byla prolomena ještě před vydáním.. Takže pokud se v PC trošku vyznáte tak si chráněný obsah např z BR překopírujete a poté přehrajete i na monitoru bez HDCP. Aspoň já jsem to tak pochopil.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2008

Citace Původně odesláno od speedsnail Zobrazit příspěvek
    HDCP ochrana byla prolomena ještě před vydáním.. Takže pokud se v PC trošku vyznáte tak si chráněný obsah např z BR překopírujete a poté přehrajete i na monitoru bez HDCP. Aspoň já jsem to tak pochopil.
    Díky za odpověď,
    pokud se neukáže toto lenovo v moc dobrém světle, tak asi půjdu do Belinei 2485 S1W (nepodporuje HDCP).

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2008

Tak jsem nakonec ze všech kandidátů vybral Belineu 2485 S1W, v pondělí bych jí měl mít doma.Pokud má někdo zájem o malou uživatelskou recenzi založím nové téma a něco vykutím.

Starousedlík SHW Avatar uživatele tequilla
    Registrace
    Aug 2006

Citace Původně odesláno od Carlos0007 Zobrazit příspěvek
    Tak jsem nakonec ze všech kandidátů vybral Belineu 2485 S1W, v pondělí bych jí měl mít doma.Pokud má někdo zájem o malou uživatelskou recenzi založím nové téma a něco vykutím.
    Urcite se pokus neco vykutit, zajem by byl

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jun 2006

Citace Původně odesláno od bags Zobrazit příspěvek
    poradte prosim v cem je tedy zasadni problem mezi obycejnym TN a timto Lenovo ? jen v pozorovacich uhlech ? nebo v tom ze pouzivam vzorniky barev pro cmyk ? nebo ze proste mam stesti, nebo mam dobre nakalibrovane barvy v TNku?
    TN ma naprosto barvy mimo.Uhly,vse.Vlastne nevis,kdy to ukazuje spravne.Kdyz by vedle tebe sedel(nebo stal) jinej clovek vidi to uplne jinak.Kdyz sedis primo predtim a vzdalujes se kolmo pohledem vzad,meni se saturace barev.Zespodu to tmavne az do negativu.Nahore je obraz svetlejsi dole tmavsi.Dithering v cene.Uzasny.Zlatej Trinitron CRT.Delam uz DTP cca 16let a videl jsem leccos.Jedine S-IPS(mam v praci) a jeho klony jsou s CRT porovnatelne.Kdo vymyslel TN tomu bych sekal ruce.Na trhu je mraky sracek za par supu ale kvalitni panel hledas,jak jehlu v kupce sene.BTW to Lenovo taky zadna slava.

Citace Původně odesláno od HFX9 Zobrazit příspěvek
    Ta jsem si precijen objednal to eizo.
    Dobra volba a udelal si jen dobre.Jinak tech 1920x1200 pri 22''je prekvapive vpoho,prekvapilo me to.
    Naposledy upraveno uživatelem Godlike: 15-02-2008 v 14:40

Moderátor / Poděs SHW Avatar uživatele ICEBOSS
    Registrace
    May 2006

Tys to lenovo uz videl? Co se ti na nem nezdalo?

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

No ja mel z toho rozliseni 1920x1200 a velikosti bodu docela strach, navic jsem nemel moznost se nikde na takovou uhlopricku a rozliseni podivat abych zkusil jestli mi ten bod bude nebo nebude vyhovovat.

Ale ted vim ze jsem udelal s Eizem moc dobre, ty barvy jsou proste perfektni a po nakalibrovani je to naprosto uzasny. Navic mam nakalibrovany monitor na svoji tiskarnu, takze co na monitoru to na tiskarne, proste spokojenost nejvetsi.

Tim samozrejme nechci rict ze lenovo je shit, ale v dobe kdyz jsem o lcd premyslel nebyla a jeste neni poradna recenze toho lenova na svete a tak jsem proste nechtel riskovat, v tomhle bylo eizo vice mene tutovka se kterou jsem nemohl nic pokazit :-)

I tak se ale na recenzi lenova tesim protoze pritelkyne chce taky nejake LCD a tak bych jej treba koupil ji.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jun 2006

Citace Původně odesláno od ICEBOSS Zobrazit příspěvek
    Tys to lenovo uz videl? Co se ti na nem nezdalo?
    Mel jsem ho 10dnu doma.Obrazovka dost topila.Cela elektronika vzadu tez.Ja to stale srovnavam se s-ips a Trinitronem.Asi jsem divnej ale celkem me noslnil.Clovek se trochu podival z jineho uhlu
    (vim jsem magor ale EIZO bylo dost jinde) a menil se jas,cele to svetlalo.Na filmy celkem dobry to zase jo.Tam to nebylo moc poznat.HD veci pekny.V Crysis celkem mazal,COD4/UT3 no problem.Ono v 22palcich za 9,5 nic lepsiho neni krom TN shitu.
    Sazka na jistotu je treba tento,skoda ze neni 16:10 bral bych hned:
    http://lcd-monitory.alza.cz/20-lcd-h...o03-d60740.htm
    Pres chvili jsem byl u kamose a videl jsem to EIZO.Celkem dobry,jako barevne v PS dost jinde nez Lenovo.Nevim ale taky to neni 100% ono :-D
    http://lcd-monitory.alza.cz/lcd-pane...-bk-d85459.htm
    Naposledy upraveno uživatelem Godlike: 15-02-2008 v 22:45

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

Neni nahodou to Lenovo S-PVA (ty pises ze je TN).

K tomu Eizu ze to neni ono :-) je jasny ze mit 40.000 na monitor vezmu si eizo s 14-bit barevnym zpracovanim, ale to co mam ja 2031W mi na amaterske veci staci, navic uz v jedne recenzi bylo popisovano ze po zkalibrovani eiza se svym gamutem blizi drazsim modelum, jako je s2000, ktery je cenove zase nekde jinde.
    Takze pokud tvuj kamarad nema eizo kalibrovane urcite to udelej, je to poznat, zvlast na pletovkach.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele bags
    Registrace
    Sep 2007

tak uz nekdo vlastni tento monitor ? mozna byste nekdo mohl napsat zkusenosti s nim

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jun 2006

Lenovo je S-PVA ale Eizo se stejnym panelem je o tridu jinde.

Strana 7 z 9 PrvníPrvní ... 56789 PosledníPoslední

Podobná témata

1. LCD: současný 19" MVA vs. Lenovo L220x S-PVA
    Od Razi3L v sekci Monitory
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 16-07-2008, 20:35
  2. Monitory: monitor Lenovo L220x
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 21-06-2008, 00:19
  3. LCD: Rozdílný výkon u Wide a 4:3?Tv na wide atd.
    Od Mammon v sekci Monitory
    Reakcí: 17
    Poslední příspěvek: 30-08-2007, 16:02
  4. Reakcí: 14
    Poslední příspěvek: 01-07-2006, 18:45