reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Dual Boot Windows 10

vawaver (2)|24.10.2017 13:15
Dobrý deň,

chcel by som požiadať o poradenstvo pri riešení môjho problému.
Mám SSD 500 GB na ktorom by som chcel mať multiboot Windows 10 & Windows 10.


1. Prvá inštalácia je pracovná, kde mám všetok software k mojej práci.
2. Druhá inštalácia je na 100 GB (z toho SSD), kde bude bežať len Windows 10 a jediná aplikácia.

Pozeral som už viacero návodov ale nedopracoval som sa k požadovanému výsledku.

1. Pokus
Podľa návodov na internete (návod na multiboot Windows 7 a Windows 10) som to skúšal, tak že som si nainštaloval W10 na celé SSD, vo Windows som to resajzol a zostalo mi prázdne miesto na HDD ako neobsadené, na ktoré som skúšal nainštalovať druhú inštaláciu.
Tam mi vypísalo že záznam o disku je už v MBR a treba mi GPT disk a koniec, ďalej som sa nedostal. Urobil som následne prevod celého SSD disku na GPT ale ak som nainštaloval prvú inštaláciu na takýto disk, pri druhej inštalácii bola opäť iná chybová hláška, že disk je GPT a inštalátor má s tým problém. Nebol som schopný ďalej pokračovať.

2. Pokus
Našiel som ešte návod , aby som z toho voľného miesta vytvoril zväzok a ten naformátoval a následne na neho spustil tú druhú inštaláciu W10. Opäť to skončilo neúspechom. Chybové hlásenie.

Nepodarilo sa mi vygúgliť nič použiteľné ako toto vyriešiť, všade sú len návody na riešenia multiboot starší windows + W10, alebo W10+Linuxová distribúcia.

Prosím poraďte čo s tým a ako korektne postupovať.

Ďakujem za odpoveď.
zsdx (2098)|24.10.2017 22:35
Nejsnazsi bude bud boot z VHD nebo virtualizace.
Jinak rozhodne neEFI instalace, tedy na MBR disk.
vawaver (2)|24.10.2017 23:24
Ďakujem za odpoveď.

Prosím o bližšie vysvetlenie ako to myslíte. VHD, neEFI bohužiaľ nechápem čo tým presne myslíte.
Ďakujem.
zsdx (2098)|25.10.2017 10:06
Clovece, me google funguje, ale dobra.
MBR rozlozeni disku vylucuje EFI boot - v tom si rozumime. Pro tvuj ucel mi prijde vhodnejsi.
Takze musis instalacku nabootovat 2x ve stejnem (legacy) rezimu (coz se ti dle popisu nedari) - pak nebudes muset resit dalsi veci.

VHD je 'oddil v souboru', bootu z nej je treba trochu pomoci rucnim pridanim polozky do bootmenu (cimz si zabijes dve mouchy jednou ranou).