reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Upgradovat 5 let starý router? Řeším dosah WiFi a bezpečnost

Defik (25)|4.11.2017 15:11
Hoj.
Mám v domácnosti 5 let starý D-LINK DIR-825 a jsem s ním vcelku spokojenej. Kabelem k němu vedu HTPC, počítač a konzoli pro děti. Na Wifi pak mám 2 notebooky a 2x telefony.

Jedinej problém mám s tím, že v jednom z krajů bytu, kde tráví většinu času moje žena, se tam WiFi s mobilem (iPhone 7 2,4+5Ghz) moc nechytá. O to víc to schytávám já :)

Pomůže mi (co do výkonu) nějaký novější/lepší router?
Nehledě na to, není s ohledem na bezpečnost, čas upgradovat router, pro který 5 let nevyšel žádný update firmware?

ps. Zlepšení signálu jsem zkoušel pomocí sockového Wi-Fi range extenderu TPLINK WA850RE. Výsledek asi netřeba psát. :) Bohužel natažení nového síťového kabelu je u nás nemožné kvůli vestavěnému nábytku. Power adaptery taky neprojdou, páč nemám dost zásuvek a všechno mi visí na prodlužkách s přepěťovkama, které se s adapterama prý moc v lásce nemají.
Salamander (6177)|6.11.2017 08:33
Pokud te trapi aktualizace, zkus se podivat, zda nemas verzi kompatibilni s OpenWRT https://wiki.openwrt.org/toh/d-link/dir-825

Jinak se obavam, ze novy router spatnou silu signalu jen tezko vyresi. Mozna nejaky model s 5/7dBi antenama, ale spis by to chtelo router presunout co nejbliz doprostred pokryvane oblasti.