reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Dell Ultrasharp 2717D nekonecne striedanie farieb

Domin1k (6)|5.11.2017 16:53
Zdravim,
mam nasledujuci problem.

Kupil som si novy monitor https://www.alza.sk/27-dell-u2717d-ultrasharp-d4081577.htm?o=2 , pekne naskocil ale po chvili som nasiel jeden jasny vypaleny pixel a tak som ho reklamoval. Ked mi prisiel novy kus tak som ho standardne zapojil(display port) a zapol. Po zapnuti sa nestalo nic, teda okrem toho ze sa zacali striedat farby. Biela, cervena, zelena, modra, cierna. A stale dookola. Monitor na nic nereagoval, skusal som vstup do menu, factory menu a neviem co este cez vsetky mozne kombinacie tlacidiel ktore som nasiel na internete.

Poslal som ho na reklamaciu ale prisiel naspat s tvrdenim ze im monitor 100% funguje, ze to je len test obrazu a ze bude chyba v mojom PC.

Ked prisiel monitor a zapojil som ho tak som zistil ze znovu sa striedaju farby. Monitor po pripojeni na nic nereagoval, lenze nereagoval ani vtedy ked bol pripojeny LEN k napajaciemu kablu, cize chyba Display port, pripadne usb kabla alebo GPU sa tym pravdepodobne vylucuje. Navyse, ked som pripojil aj stary monitor, zistil som ze PC vidi oba monitory a dokonca som mohol pomocou dell toolkitu upravovat jas a videl som ako tie striedajuce farby tmavli/zosvetlovali.

Monitor som skusal pripojit aj k dvom dalsim notebookom a nic sa nezmenilo. Skusal som aj safe mode, aj nainstalovat driver ale bez zmeny.

Budem rad za kazdu radu, dakujem.
Fox_25 (613)|5.11.2017 19:25
Natoč to i se starým monitorem na mobil a pošli jim to, příp. využij NBD.
Domin1k (6)|8.11.2017 08:43
Monitor som poslal naspat. Tento krat sa na to pozrel majitel internetoveho obchodu a poslal mi fotografie ako aj jemu LCD funguje. Toto si neviem vysvetlit.

Kazdopadne peniaze mi vratia, teraz nastava otazka aky monitor v tej cene. Ci skusit to iste alebo inu znacku. Orientoval som sa skor na DELL, ale ak by mal niekto dobry tip, budem rad.