reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Ryzen 1700 / GTX 1080 Windforce OC

Call993 (3)|7.11.2017 02:35
Ahoj, potřeboval bych poradit ohledně vodního chlazení. Před půl rokem jsem si postavil PC, nedávno jsem dokoupil novou grafiku. Nyní ale nejsem spokojen s hlučností, takže bych rád zkusil vodníka.

v PC mám:
Ryzen 7 1700,
desku Gigabyte Gaming 3 B350 (vím, mohl jsem si připlatit za x370 :/),
500GB NVMe evo 960 SSD od samsungu,
HDD,
16GB ramek,
GTX 1080 Windforce OC (prakticky to je G1 verze akorát bez podsvícení).

Grafika dělá dost rámus, a to třeba už kolem 40-50% otáček. Takže bych ji rád dal na vodu. Co se týče CPU, tak to je překvapivě celkem i tiché, a to i přes to, že mám OC na 3,7Ghz a základní chladič od AMD. Nějakou dobu jsem si hledal informace o tom, jestli bych na grafiku mohl dát třeba chlazení od krakena, existuje 1 řešení které by to umožnilo, na redditu jsem narazil na chlápka který má právě onu G1 verzi grafiky a na ní vodníka AIO vodníka. Tak se ptám, vyplatí se to? Když jsem koukal na kompletní vodní chlazení PC tak to zrovna levně nevychází. :D A s tím by přišel další problém. Při pořizování 1080tky jsem počítal s menší délkou.. mám FRACTAL DESIGN DEFINE C case, a když by se dopředu dal radiátor tak by tam zbylo možná pár milimetrů, jestli vůbec to. Momentálně mám v pc 2x větráky Noctua NF-A14 PWM a jeden základní větrák vzadu pro odtah vzduchu ze skříně. S teplotou nějak problém nebude, ale ve všech hrách musím zapínat VSYNC abych omezil využití grafiky = snížil teplotu, omezil tím FPS na 60. Tak jedině můžu omezit hluk karty. Tady dávám názornou ukázku jak karta dokáže být hlučná.. https://youtu.be/HR4xELxKvYk?t=234
Donald64 (702)|7.11.2017 21:10
Grafiky od Gigabyte tichostí moc neoplývají, určitě bys udělal lépe koupí MSI Gaming X. V každém případě, pokud chceš mít opravdu tichou kartu chlazenou vzduchem, je potřeba vyměnit chladič. Koupíš normálně accelero https://www.czc.cz/arctic-accelero-xtreme-iv/147157/produkt a k němu tiché ventilátory, buď 3x Arctic F9 Silent, což většině lidem stačí (jestli máš BOX AMD, tak není co řešit), nebo pak dražší Noctuu B9 Redux -> A9 PWM. Pokud si uděláš dobře křivku, bude karta jak tichá, tak dobře chlazená. Je potřeba si však zjistit, zda se to Accelero na danou kartu vleze a nebudou s tím potíže.

AiO vodníkům bych se vyhnul, není to ani tiché, ani spolehlivé, daleko lepší je dobře provedený vzduch, nebo pak custum voda, ale jak sám píšeš, to už je opravdu drahé.
Alphacool Support (1563)|7.11.2017 21:18
No souhlasím s tím, že zvlášť grafiku bych řešil nějakým tichým chlazením na ní, ale proč brát zrovna Accelero, když za podobnou cenu je mnohem výkonnější http://www.jscomputers.cz/Vyhledat?arg0=morpheus - fany by se stejně kupovaly zvlášť a lepší koupit dva 120mm než tři 92mm...

Custom voda jen pro grafiku by vyšla minimálně na 6 tisíc a to nemá smysl. Custom voda vždy má smysl jen když se chladí CPU i VGA, jinak je to cenově sebevražda.