reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Notebook v ceně 10 000 - 12 500 Kč

SysGen (20)|9.11.2017 20:46
Primární požadavky: různorodé – Konvertibilní notebook 2v1 (dotykový, oddělitelný nebo alespoň překlopitelný o 360°) s HDD alespoň 500GB

Další komentář:
Dívám se po notebooku, který by byl jednoduše přenosný, snadno ovladatelný a dal se používat jako tablet, tedy s dotykovým displejem. Cena kolem 10 tisíc. Konvertibilní 2v1 notebooky v této cenové kategorii jsou na trhu všechny s flash/SSD pamětí do 64GB, což možná stačí pro tablet, ale je to velice málo pro použití jako běžný notebook. Díval jsem se na Lenovo IdeaPad Yoga 300-11IBR: https://notebooky.heureka.cz/lenovo-ideapad-yoga-80m100skck/ Doufám však, že bych za podobnou cenu sehnal něco výkonnějšího a možná i s o chloupek větším displejem.
dom324 (306)|9.11.2017 20:59
Všechno za tuhle cenu bude odpad. Buď zvyš rozpočet, nebo kup repasovaný notebook - třeba Lenovo T430 (nový se prodával za 35k).
SysGen (20)|9.11.2017 21:20
Díky za odpověď. Rozpočet moc natahovat nemůžu, možná tak o tisíc, dva, max. na 15000 ale to opravdu limit. Nečekám od toho nějaký zvlášť výkon, nemá to být stroj na hry nebo na kdovíjaké náročné počítání. Chci jen aby to byl víc notebook než tablet, aby to nebylo jako že jsem si koupil tablet s připojil k němu klávesnici.
VencaX (3686)|9.11.2017 21:42
Problém je, že pokud chceš, aby to trochu běželo, nebylo to 2+1 s 64GB flash pamětí integrovanou na desce, tak cca 17000 za novej je minimum. Nejlevnější jsou asi Yogy 510-14AST s AMDčkem (cca 14-15K) ale kombo notebook + AMD + Lenovo je tripple kombinace smrti :D

Jinak pro informaci, 300-11ka je výběhovej stroj, 2 generace starej, hardware jemně nad úrovní tabletu. Jo a jestli chceš aby to fungovalo jako tablet a mohls to přenášet bez starostí, tak se díváš po kousku s SSDčkem. A to z toho důvodu, že až se ti na tom otřesama vy***e ten plotnovej a ještě k tomu hybridní disk (a pokud ho budeš používat ve vlaku, autobuse apod. tak se vy***e) a půjdeš na reklamaci, tak ti to každej rozumnej servisák zamítne, protože dle většiny uživatelských příruček ty notebooky nemáš používat on-the-go.
SysGen (20)|10.11.2017 00:13
Děkuji moc za reakci, i když jsem doufal, že bude pozitivnější. Těch 15 tisíc je pro mě opravdu horní limit.

Lenovo pro mě zas takový problém není, AMD už trochu ano. Každopádně jsem se podíval na to Lenovo 510-14AST a našel ho v nejlevnější variantě 80S90027CK za 13 tisíc. Mělo by být osazeno AMD A9–9410 CPU + AMD Radeon R5 GPU + 4GB RAM + 500GB SSHD. To mi nezní zas tak hrozně, rozhodně mnohem lépe, než ta 300-11ka. Za to bych ty dva tisíce navíc dal. Jaký je váš názor na tenhle stroj?