reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Učet administrátora

Zoidik (1405)|20.9.2007 07:06
Zdravím lidi. Mám menší problém. Po zničení PC bleskem jsem si poskladal novej. Před tím jsem měl Athlon64 a ted mam C2D. Na původním systemu jsem měl heslo na učtu asministrátora a zapoměl jsem ho, mam sice system naistalovanej, ale je na disku, kterej chci využívat jako datovej a dělat reinstal se mi nechce, jelikož by mi to zabralo cca 6hodin. Jestli někdo ví, jak ho vytahnout a porádi, budu velice rád. Díky
Smeli (2302)|20.9.2007 08:41
1) účet admina nepoužívám
2) tvůj problém není v hesle ale pravděpodobně v tom, že sis nastavil šifrování dat... v takovém případě si sežeň nějakou Live distribuci (s podporou NTFS) nebo přes P5 nabootuj a skopíruj... jinak nevím...
3) to ti vše odešlo a přežil jen hdd po blesku?
pas!k (3765)|20.9.2007 11:01
Nejak nechapu dotaz .. pokud mas nove nainstalovanej system a chces ho jen prehodit z jednoho disku na druhy pouzij nejakou klonovaci utilitku treba norton ghost ,,, nebo acronic ..
dzandra (1368)|20.9.2007 12:59
No nevím, reistal windowsx xp pro mi trvá cca 2 hodiny s doladěním asi 3,5, myslím, že když krapet pohledáš pomoci googlu, tak něco na reset administrator password najdeš, mám někde utilitku, která ti to změní na 123456, ale nevím kde. Nejspíš si to měl naclonovat a měl by si klid. Ale pokud jsi měnil desku a cpu, tak stejně bude asi lepší ten systém přeinstalovat. Je to celkem solidní změna HW.

zkus mrknout sem
http://www.petri.co.il/forgot_administrator_password.htm
crasher.km (919)|20.9.2007 16:40
Jestliže jsi ale měl AMD a teď ten systém použiješ na C2D,tak by to mohlo dělat problémy .... doporučuje se formátovat ...
Lapak_oldd (68)|20.9.2007 19:14
hirens boot cd, ultimate boot cd, ophcrack
pavel_p (993)|20.9.2007 20:45
Možná toto na reset stačí: http://home.eunet.no/~pnordahl/ntpasswd/
Zoidik (1405)|21.9.2007 07:07
Díky moc pánové za rady, všechny je vyzkouším. Jinak šifrování dat nepoužívám na HDD, takže v tom problem nebude. CHtěl bych zachovat veškerej soft co mam na tom puvodním disku danej at se s tím nemusím zase srat, je to na dlouho. jiank přezil HDD, GK a paměti.
pas!k (3765)|21.9.2007 07:23
Pokud chces system kterej jel na amd napasovat na uplne nove pc s c2d jsi blazen a budes tim travit rozhodne vic casu nez 6 hodin ktere by ti zabarala nova instalace :)
Zoidik (1405)|21.9.2007 07:54
mě jde o to udělat opravu systemu, mělo by to shodit veškeré drivery, podpory a takové pičoviny a pak bych si tam narval jen podpory pro současnej sčot. prostě chci aby mi tam zustaly programy který tam mam a nemusel to nastavovat cely znova.
Smeli (2302)|21.9.2007 08:08
[QUOTE=Zoidik;50398]mě jde o to udělat opravu systemu, mělo by to shodit veškeré drivery, podpory a takové pičoviny a pak bych si tam narval jen podpory pro současnej sčot. prostě chci aby mi tam zustaly programy který tam mam a nemusel to nastavovat cely znova.[/QUOTE]

Za prvé se trochu ovládej ve vyjadřování a za druhé, tohle prostě nejde. Měníš platformu - musíš reinstal celý systém (prvně sem myslel že chceš zachránit dokumenty).
dzandra (1368)|21.9.2007 08:33
NO v počítačích se hrabu už nějakou dobu a jaksi windows xp nejsou millenia či 98, kde jsi mohl vyměnit skoro všechno a pak to nedělalo problém, z vlastních zkušeností mohu jen doporučit smazaní systemů a instal úplně nového. Protože vyladění nového systému ti bude trvat tak 4x kratší dobu než dolazování toho starého, jen se připrav, že unistall driverů a podobných věcí jen tak pod xpma nejde. Ale je to na tobě.

Myslím, že rada většiny zní reinstall, a to pochybuju, že tu radí lidi, co se v compech vrtají jen dva - tři roky a mají už něco za sebou.
pas!k (3765)|21.9.2007 09:00
Otazka je zda mu ten system vubec nabehne a bude mit co doladovat.
dzandra (1368)|21.9.2007 09:42
[QUOTE=pas!k;50410]Otazka je zda mu ten system vubec nabehne a bude mit co doladovat.[/QUOTE]

No pokud předtím odebral řadič a změnil na standartní tak by mohl :-), ale to asi nejspíše nestihl :-)))
mech13 (5526)|21.9.2007 11:32
pokud ti to od predeslych bylo malo, tak se taky pripojuju k ciste instalaci systemu. chtit ten system rozchodit na jine platforme je silenost, stejne by byl nehorazne pomaly, zasekany a pravdepodobne i nestabilni. tato varianta by trvala mnohem dyl nez novy system
Zoidik (1405)|21.9.2007 12:56
No uvidim, jak to pujde, možná to ve finále nechám tak to mam ted a jenom je shodím, ale asi to udělám pomocí ghostu, dodělam komplet ten na kterym ted běžím a jen ho přetahnu... to asi bude nejlepší jak psal pas!k No a co se týče vyjadřování, nebrat doslovně....
pas!k (3765)|21.9.2007 13:05
Myslim ze si usetris hodne nervu :)
Ritchie83 (369)|21.9.2007 20:23
[QUOTE=pas!k;50396]Pokud chces system kterej jel na amd napasovat na uplne nove pc s c2d jsi blazen a budes tim travit rozhodne vic casu nez 6 hodin ktere by ti zabarala nova instalace :)[/QUOTE]
[QUOTE=Smeli;50399]Měníš platformu - musíš reinstal celý systém (prvně sem myslel že chceš zachránit dokumenty).[/QUOTE]
[QUOTE=mech13;50425]pokud ti to od predeslych bylo malo, tak se taky pripojuju k ciste instalaci systemu. chtit ten system rozchodit na jine platforme je silenost, stejne by byl nehorazne pomaly, zasekany a pravdepodobne i nestabilni.[/QUOTE]
Možná je to zbytečné, ale rád bych zdůraznil, že tato tvrzení nemají obecnou platnost, ale týkají se pouze Windows. Ostatní systémy nemají se změnou hardware v rámci stejné architektury žádný problém.
Zoidik (1405)|24.9.2007 06:51
Pánové, moc díky za rady, typy a všechn podněty, které jste mi sem poslaly. V pátek jsem reinstaloval system na půvpdní disk jak jsem chtěl mít, udělal zálohu ghostem a začala mi dokonce i fungovat zvuková karta integrovaná, kterou jsem tam měl ( realtek 883 ), to byla jen chyba ovladaču zvukové sběrnice. Ještě jendou díky.
dzandra (1368)|5.10.2007 22:31
Jinak celkem slušná věcička je Emergency Boot CD-ROM, version 0.6.1 a je to free, a adminisrtratorske heslo tu umi měnit taky
Zoidik (1405)|7.10.2007 18:58
Diky za návrh,a el už jsem to dávno vyřešil a spravil se mi při tom i zvuk. Jinak dík za nápad.