reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Notebook s AMD CPU a Intel HD GPU - jak moc špatná kombinace?

SysGen (20)|15.11.2017 22:17
Zdravím,

uvažuji o koupi notebooku Lenovo Yoga 510-14AST a překvapila mě zajímavá kombinace v osazení hlavního HW. V notebooku je totiž CPU AMD Dual Core A9-9410 a k tomu na desce GPU Intel HD Graphics 620. Vím, že někdo si k i7 koupí AMD grafiku, protože mu víc vyhovuje, ale k AMD procesoru jsem ještě integrovanou grafiku od Intelu neviděl, vžycky tam cpou ty svý Radeony.

Vím, že tenhle AMD CPU není nic moc a integrovaná Intel grafika už vůbec ne (on je to taky konvertibilní noťas za 13 tisíc, takže nečekám nic extra), ale zajímalo by mě, jestli tahle kombinace není úplný prů*er.
robky (3195)|16.11.2017 07:07
Skôr je prúser. že si neoveríš, či sú údaje na stránke predávajúceho korektné ... pretože model 14AST má grafiku AMD Radeon R5.

intel HD grafika je súčasťou procesora intel (resp. je v jednom puzdre z CPU) a úprimne, netuším ako by sa dala vypreparovať a použiť samostatne ;)

Takže na to máme internet, aby sme si pred nákupom overili produkt - dôveruj, ale preveruj ;)
SysGen (20)|16.11.2017 07:55
Díky za odpověď. Chtěl jsem si to prověřit u prodejce, od kterého chci notebook koupit, ale už to někdo udělal přede mnou a zeptal se na to stejné. Odpověď tohoto nejmenovaného prodejce reprezentovaného otravným zeleným mimozemšťanem byla následující:

Jedná se z pohledu konkurence o velmi zajímavé složení, ale výrobce určitě ví, proč tuto variantu zvolil.

Proto jsem měl informaci za ověřenou. Takže díky za info, je vidět, že je lepší se ptát zde na fóru než přímo u prodejce.
Ventero (1280)|16.11.2017 11:50
Tak to je mazec, ta odpověď ...

Chlapík je dost nadaný, ale nejspíš ne počítačově ...
Gouranga (699)|17.11.2017 00:22
Nevim, jestli uz jsem tak zahorklej, ale ta vec me fascinuje natolik, abych se k tomu vyjadril - clovek, co nema tuseni, o co jde, mluvi s takovou jistotou, ze to na laika pusobi dost duveryhodne.. trochu mi to pripomina jine obory.
Screenshot musim prilozit nez ho odstrani..
[ATTACH=CONFIG]32120[/ATTACH]
Jen bych pro jistotu dodal: to, co pise alza proste neni mozne (v soucasnoti nic takoveho neexistuje). V blizke dobe budou podle vseho procesory intel s integrovanou grafikou od AMD, ale naopak se nic takoveho minimalne verejne neplanuje a ani by to asi nedavalo smysl..
alza.png