reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Prosim o radu

xilas da rulla (14)|20.9.2007 14:28
Ahoj,
mam nasledujici problem, V lednu jsem si sestavil comp (konfigurace viz. podpis) a zhruba pred mesicem mi poprve zatuhnul pri hrani NFS, pak se to zacalo opakovat i pri bezne praci ve win. Nejedna se o klasicke zamrznuti ani BSOD, pocitac se zacne sekat a tuhne vzdy tak na 2 sekundy pak za chvilku to same, opakuje se to dokud ho neresetnu. Obcas se mi take stava, ze pri bootovani se pocitac sekne na "Detecting IDE Drives". Druhy disk jsem zkousel vyhodit, nechal tam pouze SATA disk, ale to nepomohlo, zkousel jsem i "zmirnit" OC a take nic, nicmene jelikoz to predtim bezelo 4 mesice v pohode tak to asi OC nebude. MEMTEST nic neprokazal, burn testy v Sandre take bez problemu... Napada me, ze by se mohla zacit kazit deska... Prosim o radu. Diky Petr
mech13 (5526)|20.9.2007 14:41
skus si to projit podle FAQ - https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=4090

1) uplne odstran veskery OC

2) zavyklad s konektorama a vsechno skusit poradne dotlacit, HDD skus dat na jiny napajeci konektor

problemy s teplotama nepredpokladam, jelikoz mas noctua vetraky, ale prece jen co rika core temp nebo intel TAT (everest ukazuje teploty jader spatne)

co se stane kdyz se to zacne sekat, skoncis hru bez resetu a spustiz zatezovy/vykonostni testy nebo hru znovu? dela to u vic her nebo jen u te jedne? mas na hre posledni patch?
husky14 (4214)|20.9.2007 14:51
Ja bych to mozna videl i na prilisny swapovani, jestli mas Visty, zak bude mozna 1GB ramky malo.... k tomu mozna navic velka fragmentace HDD...?
ICEBOSS (3435)|20.9.2007 14:56
chladic CPU neni zaprasenej? zkus malinko podtaktovat...
xilas da rulla (14)|20.9.2007 15:36
diky za reakce.

- FAQ si projdu
- konektory jsem zkousel zmenit i dotlacit
- teplotama to asi opravdu nebude, stavalo se to ikdyz jsem mel otevreny case a teploty mam relativne nizke
- kdyz to zacne delat, tak se s tim neda pracovat, musim to resetnout, pak jsem prave zkousel zatezove testy a to bezi v poho
- ja moc neparim takze nevim jestli se to deje i u jinych her, nicmene stava se to treba i pri stahovani nebo praci ve win
- Visty nemam, takze by se swapovanim snad problem byt nemel.
- podtaktovat jsem to zkousel CPU na 2,8 a pameti na 667 a obcas se to stejne zaclo sekat, ale je divne, ze predtim to i s OC behalo 4 mesice v pohode...

Diky za rady.
tgfh (2985)|20.9.2007 18:33
Dáváš RAMkám dost napětí?

Zruš OC a RAMky nastav na 800 5-5-5-15 2T
Alf (305)|20.9.2007 18:35
Že by spyware?
pcmaker (354)|20.9.2007 18:43
Zrejme to bude tim OC. Deska je tzv. "nacnuta". Jeste neni uplne KO, ale jelikoz jsi ji zhavil nad povoleny ramec, tak uz to nektere jeji soucastky nesnesly. Doslo k castecnemu poskozeni (chipset, RAM a pod.) a ty uz nejsou schopny stoprocentne pracovat ani pri standardnich podminkach. Pokud mas ve skrini navic spatny prutok vzduchu, tak to byla jen otazka casu. Rad bych se ale mylil. Prvni bych asi zkusil vyndat a znova nasadit CPU, RAM a VGA, jestli tam neni nejaky studenacek. Taky dostlac napajeci konektory, prip s nimi za chodu zahybej, jestli PC nezatuhne ci se neresetne.
mech13 (5526)|20.9.2007 20:19
a to OC bych zrusil uplne, ne jen na 2,8 ale vratit to na defaultni hodnoty (na tech 1,8GHz skus do cpu pustit jen 1,15V)
Pavel Boček (4169)|20.9.2007 20:37
[QUOTE=mech13;50261](everest ukazuje teploty jader spatne)[/QUOTE]

to jen na Intelu či co? mi to ukazuje OK (jádra jsou vždycky chladnější než teplota obalu obou jader samozřejmě)

jinak jak říká Alf zkusil bych to projet, pokud ti to nic nenajde zkus ještě Rootkit Revealer, mi to ve spolupráci s kvalitním rezidentem (tehdá MCA ISS 2006) našlo troják (jeden z těch vpředu v top 10, tyhle potvory jsou obtížně hledatelný), jinak to zobrazí veškerý podezřelý soubory...
mech13 (5526)|20.9.2007 21:03
[QUOTE=Pavel Boček;50341]to jen na Intelu či co? mi to ukazuje OK (jádra jsou vždycky chladnější než teplota obalu obou jader samozřejmě)[/QUOTE]

na E6300 i na E2160 mi everest ukazuje spatnou hodnotu. to co hlasi everest je mnohem blize pravde nez co hlasi cidlo zakladni desky, ale intel TAT nebo core temp ukazuje teploty jine (TAT a core temp se shoduji +-1 stupen podle zaokrouhleni)
Pavel Boček (4169)|20.9.2007 21:25
[QUOTE=mech13;50355]na E6300 i na E2160 mi everest ukazuje spatnou hodnotu. to co hlasi everest je mnohem blize pravde nez co hlasi cidlo zakladni desky, ale intel TAT nebo core temp ukazuje teploty jine (TAT a core temp se shoduji +-1 stupen podle zaokrouhleni)[/QUOTE]

ok dík, s C2D jsem se v praxi pořádně nesetkal, tak nevím, mno...

[SIZE="1"]za to dostaneš bota :)[/SIZE]
lubosn (7)|21.9.2007 16:32
Pozri sa na kondíky u patice procesoru ak su na čepičkach vydute tak mas problem s doskou,
druha rada spravca hardwaru a ovladace,niekedy ovladac aj u mysky ak nieje original ale microsoft vie dobre potrapit/hlavne ovladace via,genius a pod./
s vlastnej skusenosti