reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nemám rád stavbu PC pro rodinu

crasher.km (919)|20.9.2007 16:48
Strýček po mě chtěl PC ,jenom na net, na fotky a filmy ...tak sem mu tak hodil Am2 3600+ semprona, Gigabita s 6100 , gigo ram od corsairu, a cca rok starou 80Gb U-ATA seagete. Předtím sem ho měl ve svojem PC a šlapal vpohodě. Ale teď nastal problém


Pc sem tedy strýcovi postavil , nainstaloval OS, hodil věci ...cca práce na 5 hodin,ani jednou nespadl,hrál sem na něm i hry a nikdy žádnej problém. Tak sem mu ho teda zavezl,on ho zapojil,vppohodě jel, taky na něm hrál...vypl ho,zapl po pár dnech a problém ...HDD nechtěl bootovat,to sem ale zprovoznil.Bylo přehozený jenom v biosu bootování ( nechápu,nikdo nic nedělal,ale budiž). Tak sem to před ním několikrát skusil a jelo to ,tak si ho zavezl dom .... načež mi cca po týdnu volal ,že to zase nejde :D tak sem mu po vzoru IT crowd řekl,ať to vytáhne z elektriky a zapne ... tak mu to nabootovalo ( díky mossi:D ), tak to nechal běžet .. ráno mi ale volá,že se PC seklo,hodilo černou obrazovku a něco ve smyslu že systém je poškozenej :D ( miluju tyto popisy problémů :D )

A teď co s tím ? deska, disk,systém ???
s tímto sem fakt na vážkách..popisuje to totiž problém disku,vada řadiče anebo špatnej system :D

Máte někdo nějakou radu ? dneska to skusím zformátovat a znovu nainstalovat ...
tgfh (2985)|20.9.2007 18:38
Jaký je v sestavě zdroj?

Disk zapoj na samostatnou větev.

Zformátuj ho a nainstaluj odznova, pak zase napiš jak to vypadá.

Viděl bych to na disk popř. špatný zdroj
pcmaker (354)|20.9.2007 18:53
Testuj! MEMTEST, HDTune, 3DMark2001, povrchovy test disku (nejaky z HirensBootCD napr.), mrkni do BIOSu na napeti zdroje, prip. jej primo zmer digitalem. Otestuj RAM v nejakem jinem kompu s NEintegrovanou VGA (cast sdilene pameti nelze otestovat MEMTESTem).
pavel_p (993)|20.9.2007 19:46
Moc dobře se to odhadnout nedá. V IT Crowdu zamlčeli uživatelům řešení rozložit, složit :-)
crasher.km (919)|21.9.2007 13:34
Tak už to sand pojede...jak sem přijel k pc ,taksem přehodil napájení zvlášť na větev,což asi pomohlo ...
zdroj je tam můj starej Xilence 410W (shitka) ,ale asi to pomohlo,dal sem test stabilyty na hoďku a jel vpohodě...tak snad už je konec trápení ....
vysvětluje to totiž i ty "výpadky"


všem díky za rady :D ikdyž sem si je přešetl pozdě :D