reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vzdalena plocha z vist do xp .. a vzdalena tiskarna..

pas!k (3765)|20.9.2007 18:19
Nahodil jsem doma Visty a narazil jeden zasandi problem .. jelikoz velice casto potrebuji pracovat z domu pres vzdalenou plochu a tisknout dokumenty je pro me moznost vdaleneho tisku velice dulezita .. nicmene xp stanice na kterou se pripojuji hlasi ze ji chybi drivery k tiskarne coz se ji nedivim protoze stanice kterou se pripojuji ma drivery pro visty .. vite nekdo jak z toho ven ?
pavel_p (993)|20.9.2007 19:42
Zkus nainstalovat na XPčka tu tiskárnu. Možná to pomůže, možná ne...
pas!k (3765)|21.9.2007 06:26
To jsem samozrejme udelal .. i kdyz jsem se pripojoval z xp na xp ta tiskarna se na ten vzdaleny pocitac musela instalovat taky .. jenze ted jen v prohlizeci udalosti zahlasi ze driver pro tu tiskarnu neni nainstalovan a je to podle me tim ze ten driver je pro visty :) Zkousel sem take pridavat nejake dalsi drivery kde se v nastaveni daji nainstalovat pod xp drivery jinych systemu treba 98 nebo ntycek .. bohuzel vista v seznamu neni ;)
pavel_p (993)|21.9.2007 18:25
Hmm, myslím že v krátké době mě to čeká taky, tak jsem zkusil i něco hledat. Překlad řešení za kterým následovalo pár děkovných postů, snad to bude fungovat: Control Panel -> Printer -> Add printer -> Add local printer -> Create new port -> Local Port -> Next -> Port Name: \\computer\printer.
[size=-2]Docela mi to připomíná postup jakým instaluji drivery pro síťové HP tiskárny. Lokální tiskárna, drivery z diskety \\server\drivers\hpxxxx\... :)[/size]
pas!k (3765)|22.9.2007 07:32
Ted uz to nezskusim hodil jsem zpet xp .. ale v brzke dobe udelam dualboot tak tohle reseni ukladam a pak to zkusim a hodim report..
Intri (3490)|2.10.2007 20:47
Já nějak nepochopil, o co se vlastně snažíš. Tisknout na vzdálené tiskárně ( která je připojená k XP ) dokumenty z Visty, nebo dokumenty z XP tisknout na tiskárně připojené k Vistě? V obou případech mi ale přijde jako nejsnažší řešení prostě ten dokument dostat na PC, kde se má tisknout, a vytisknout jej lokálně - čili tisk zadat na PC, ke kterému je tiskárna připojená.
pas!k (3765)|3.10.2007 07:12
Z pc na kterem jsou visty spoustim vzdalenou plochu kterou se pripojuji na pc kde jsou xp .. u toho pc s vistama je pripojena tiskarna na ktere potrebuji tisknout .. kdyz jsou obe stanice na xp vse jede ok .. tiskarna se po pripojeni pres vzdalenou plochu nasdili do stanice na niz se pripojuji .. u vist je to problem ..
Intri (3490)|4.10.2007 20:21
Předpokládám, že sdílení tiskáren a nastavená práva pro daného uživatele ( resp. všechny ) na XP asi máš.
pas!k (3765)|4.10.2007 22:05
jo xp ---> xp to funguje normalne
Intri (3490)|4.10.2007 22:13
Já mám na mysli ve Vistě pro uživatele, pod kterým se přihlašuješ na XP.
pas!k (3765)|5.10.2007 06:50
oba ucty jak ten na ktery se prihlasuji pod xp tak ten ze ktereho se prihlasuji z vist maji full prava .. ps dorba ikonka :))
Intri (3490)|5.10.2007 18:05
Tak zkus kdyžtak dát plná práva skupině Everyone.
pas!k (3765)|5.10.2007 20:10
problem neni v pravech ale v driveru ..
Intri (3490)|5.10.2007 20:16
Aha, už chápu konečně přesně, co myslíš. Tak to akorát zkusit pohledat drivery na webu výrobce, jestli náhodou na možnost vzdálené správy nemyslel. Ale o tom bych pochyboval. To asi fakt budeš muset řešit přenosem toho dokumentu. Pochybuju, že by někdo udělal driver běžící zároveň na Vistě i na XP.
Silas15 (5)|29.4.2010 11:01
Ahoj,
já řeším podobnej problém. Mám pc s win 7 a k němu se připojuji pomocí vzdálené plochy ve win xp. Pčítač s win xp má tiskárnu připojenou přes LPT. Když se připojím přes vzdálenou plochu tak nemohu tisknout, pouze pokud na win 7 nainstaluji ovladače, vyberu prot tiskárny (označen TS035) a potrvdím. Tiskárna se ve Win 7 oběví a můžu tisknout. Vše je ok do té doby než se odpojím. Po připojení tam tiskárna opět není a znovu musím pustit instalaci ovladačů. Nevíte někdo co s tím?