reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Abit Bx133 Raid

adolfik (236)|20.9.2007 20:44
Je někdo mezi vámi nebo byl šťastným vlastníkem této raritky? Hodily by se mi nějaké zkušenosti. Měl bych ji mít zítra, je funkční, ale má samozřejmě nafouklé kondezátory (ale prý zatím nepadajá:-)). Jak to je s rozjíždění PIII Tualatinů a co nastavení RAIDU? Plls
ICEBOSS (3435)|21.9.2007 08:34
Mel jsem ji... Kondiky je samozrejme potreba vymenit IHNED, zvlast pokud tam budes cpat Tualatina. K tomuto ucelu si tady na foru najdi cloveka s nickem -HoNY- a napis mu.

RAID je pekne pitomej, at sem delal co sem delal, disky mi na ATA66 radici proste blbnuly (Seagate 7200.7) - jely pomalu.

Tualatin by v ni chodit s nejakym BIOSem mel. Pak potrebujes upravenou redukci a samozrejme samotnyho Tulene. Vyborny stranky na tohle jsou:

http://www.volny.cz/rayer/hardware/abitb133.htm
http://mujweb.cz/www/PaoloCZ/cpu-voltage.html
adolfik (236)|6.10.2007 12:36
No tak ji teda mám a rovnou dvě. První je čerstvá, teda nebyla použivaná-nejsou nafouklé kondíky. Druhá jo-ty kolem socketu jsou nafouklý všechny. Vyzkoušel jsem první. Zkusil jsem ji s Celeronem Mendocino 466 Mhz, 128 MB PC133 RAM a s Voodoo 3 2000 a první věc na kterou jsem narazil je, že je nefunguje klavesnice. Zkoušel jsem všechny co mám a u všech to jenom probline. Můžete mi někdo prosím říct, co je to zase za kravinku?
Pavel Boček (4169)|6.10.2007 12:37
[QUOTE=adolfik;52903]No tak ji teda mám a rovnou dvě. První je čerstvá, teda nebyla použivaná-nejsou nafouklé kondíky. Druhá jo-ty kolem socketu jsou nafouklý všechny. Vyzkoušel jsem první. Zkusil jsem ji s Celeronem Mendocino 466 Mhz, 128 MB PC133 RAM a s Voodoo 3 2000 a první věc na kterou jsem narazil je, že je nefunguje klavesnice. Zkoušel jsem všechny co mám a u všech to jenom probline. Můžete mi někdo prosím říct, co je to zase za kravinku?[/QUOTE]

[SIZE="1"]nedal si ji třeba do konektoru pro myš :shut[/SIZE]
adolfik (236)|6.10.2007 13:15
Taky mě napadlo, že to muže být přehozený a vyzkoušel jsem oba konektory-nic. Koukal jsem se do manualu, že by tam mohlo být něco o zamykání klávesnice-nic jsem nenašel.
speedsnail (4876)|6.10.2007 13:25
Ta klavesnice pravdepodobne nejde kvuli tem nafouklejm kondikum.
adolfik (236)|6.10.2007 13:56
ee
Rikam. Dostal jsem dvě stejné desky ABIT BX133 RAID (neznám přesného vydavatele/výrobce-májí oranžové konektory na HPT370 narozdíl od modrých, co jsem viděl jinde na netu, ale to není vlastně důležité). Ta první nebyla vůbec používaná. Ty zelené kondenzátory, myslím ty nad socketem, nejsou vůbec nafouklé, i když brzy možná budou (ty právě odcházely nejvíc). No a tuhle jsem testoval s výše zmiňovaném a nefungujou u ní klavesnice.
Co se týče té druhé desky, tak má vyměněné kondenzátory, ale ten týpek co to vyměnoval, tam dal úplně stejné z jiné desky od stejného výrobce, a tak se zase nafoukli. Tuhle, až seženu jiné desky se stejnými kondíky, zkusim opravit a otestuju.
Ale já se chci teď bavit o té první desce. U té, která nemá nafouklé kondenzátory a nefunguje u ní klávesnice.
speedsnail (4876)|6.10.2007 14:44
Aha chapu sry nejak sem to soupnul k tem nafouklejm kondenzatorum. Jen jsem slysel o nekolika pripadech ze deska kvuli kondikum po chvili fungovani "odpojila" klavesnici. Tak sem si na to vzpomnel.
adolfik (236)|6.10.2007 20:08
Takže nikdo neporadí?:-(
adolfik (236)|6.10.2007 21:22
no nejakej bastlirskej typek povidal o nejake pojistce/odporu u portu na PS/2 a USB. Nerika to nekomu neco:-)