reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nový HDD ?

Argo37 (63)|25.11.2017 13:19
Zdravím.

Tento týden jsem se rozhodl využít Black Friday na CZC a objednal jsem nový základ PC na hraní her. Krom základní desky MSI M5 Gaming Z270 + CPU i7 7770K s MSI Fan + 16GB A-DAta gaming series 2x8GB 2400Mhz + Seasonic S650 M12 jsem k tomu raději vzal i nový HDD a to konkrétně tento: https://www.czc.cz/wd-gold-4tb/190061/produkt

Otázka je ( chci si to jen nechat tzv. pochválit :) ) jestli je to adekvátní volba. V popisku se píše, že je to právě na nepřetržitý provoz a přímo pro hráče + parametrově 4TB Gold edition a 128MB cache při 7200rpm podle mě je dostačující až moc? V současnosti jsem jel na HDD taky od WD, ale jenom 1TB Black edition 64MB cache a 7200rpm, kdy na systém jsem měl od Kingstonu 120GB SSD ve verzi s tím upgrade kitem na možnost využívat ho jako externí médium.

Trefil jsem ten výběr nebo máte někdo lepší volbu? Díky předem za názory a případnou konzultaci.
durib (1141)|25.11.2017 14:24
Kup si raději 500 GB SSD (třeba MX300, nebo Samsung 850 EVO) a budeš spokojenější. HDD bych kupoval jen podle kapacity, kterou potřebuji a normální cena je cca 1000 CZK za 1TB.
Jo a jinak "Black Friday" u nás znamená akorát slevu z přirážky. Původní ceny jsou nesmyslné.
Argo37 (63)|25.11.2017 16:36
[QUOTE=durib;593354]Kup si raději 500 GB SSD (třeba MX300, nebo Samsung 850 EVO) a budeš spokojenější. HDD bych kupoval jen podle kapacity, kterou potřebuji a normální cena je cca 1000 CZK za 1TB.
Jo a jinak "Black Friday" u nás znamená akorát slevu z přirážky. Původní ceny jsou nesmyslné.[/QUOTE]

500GB je málo na herní využití. V současnosti mám nainstalováno to nejnutnější, co aktuálně hraju a při 1TB mám využití na 85%. SSD bych navíc bral jen na systém a ten už mám 128GB Kingston. Takže k tomu, že potřebuju min. 2x větší prostor na uložišti ( virtuální využívám jen na fotky apod. ) tak samotný hry a k nim další věci jako filmy ( blueray ) berou z kapacity disku celkem velkej koláč místa. Proto jak jsem psal velikost 4TB a s možností non-stop 24h/7dní permanentně u tohodle Gold bez problémů.
durib (1141)|25.11.2017 17:04
HDD jsou všechno pomalé šunky a je jedno, co tam výrobce napíše. Připlácet si za nějaký 24/7 Gold je blbost. To raději koupit dva a mít tak data pořádně zálohované.
Jinak píšeš, že máš nainstalované to nejnutnější a zabírá to 850 GB. Pak však píšeš, že tam máš i filmy. Kolik místa tedy skutečně zabírá OS a hry? Pořád nestačí 500 GB SSD?
Gouranga (699)|25.11.2017 19:14
WD Gold je do datacenter se zapisem nekolik set TB rocne, do RAIDu a maji vetsi spolehlivost z pohledu MTBF a URE (=neco, co normalniho cloveka vubec nezajima, protoze to muze odejit stejne jako jinej disk). Na hry spis Blue nebo Black nebo neco 7200RPM od seagate.
Ja sam mam par aktivnich her na 250 GB SSD a podle potreby (teda spis nepotreby) je presouvam na velky HDD - prijde mi to jako rozumne reseni, protoze nikdy nehraju vic nez 250 GB her naraz (i kdyz posledni dobou nekteri mistri dodavaji 70 GB hry, ale ta posledni se moc dlouho neohrala..)