reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Konec obchodní značky ATI

Architect (232)|8.8.2006 12:15
Zběžná zpráva:
Konec obchodní značky ATI

vs.

Podle internetového magazínu The Inquirer stejně jako zrušila nVidia značky 3dfx a Voodoo v době své největší moci, když Voodoo byla v porovnání s GeForce jako Ferrari a Volswagen. Pošle AMD do zapomnění ATi.

Lidé tak budou moci kupovat AMD řešení ve formě procesoů, základních desek a grafických karet. Červenou značku ATI by měla tak nahradit klasické zelené logo AMD.

Podle Inquireru můžeme očekávat značení u nových chipsetů a grafických karet (např. s jádrem R600). A bude rozhodně zajímavé vidět momentálně nejlepší chipsety pro Conroe 2 Duo od Intelu přicházet od AMD.

Podle předpokladu však značka Imageon (název 3D čipů ATI pro mobilní zařízení), díky své koncovce "on", která se líbí AMD, zůstane nedotčena.

The Inquirer
Frog (510)|1.9.2006 00:21
A je to tu ! Talže to znamená asi tolko že teraz sa budem pýtať ludí akú máte grafickú kartu ? nVidia alebo AMD ?
No neviem či si na to tak rýchlo zvyknem. Ale "radeon" ostáva nie ?
napr. bude
AMD Radeon X2800XTX :D to sú mi veci
Smeli (2302)|1.9.2006 00:44
[QUOTE=Frog]A je to tu ! Talže to znamená asi tolko že teraz sa budem pýtať ludí akú máte grafickú kartu ? nVidia alebo AMD ?
No neviem či si na to tak rýchlo zvyknem. Ale "radeon" ostáva nie ?
napr. bude
AMD Radeon X2800XTX :D to sú mi veci[/QUOTE]


Jop, AMD Radeon
wizaard (913)|1.9.2006 00:58
Slááááva! Má averze vůči ATI se snížila o 50% :D. Teď vážně - samozřejmě to schvaluju, je to logický tah.
rs (104)|1.9.2006 09:39
Mně se to nelíbí a zatím tomu ani moc nevěřím ;-) .
Kerry (69)|1.9.2006 11:20
Pokud vím tak si AMD chce nechat značku ATi dál
Matajon (125)|1.9.2006 11:58
Nevim jestli se da informacim z INQ zrovna verit, radsi bych pockal az to potvrdi nejaky duveryhodnejsi zdroj :o
Kerry (69)|1.9.2006 15:18
Myslim že si ATi značku nechá aspoň po nějakou dobu a po nějáký době už bude používat AMD