reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

VPN

HonzaSi (142)|27.11.2017 21:02
Potřeboval bych trochu ujasnit, jak funguje VPN.
Dnes na mě v rámci CyberMonday jukla nabídka CyberGhost, firmy provozující VPN. Já občas snídám paranoidní kaši a minulý týden na mě navíc v kontextové reklamě vyskočila bunda, kterou jsem si ani ne dvě hodiny předtím v tomtéž řetězci v prodejně zkoušel, takže jsem nad tím začal přemýšlet.
Hledal jsem po netu a CyberGhost má dobré recenze, jenže stále nevím, co od toho vlastně můžu čekat. Pokud jsem to pochopil dobře, služba VPN změní moji IP, takže to vypadá, že se připojuji odněkud jinud. K čemu je tohle dobré, teda kromě toho, že bych mohl sledovat lokálně omezený obsah? Jak to posílí moje soukromí? Veřejné wifi nepoužívám, mám v telefonu dobrý tarif a do zahraničí jezdím minimálně. Jde mi spíš o to, že se nechci úplně s každým dělit o to, jaké stránky si prohlížím, kolik času tam trávím,, na co klikám a dávat tyto údaje v plen. Nemyslím jen telefon, ale hlavně domácí počítač. Díky za vyjasnění.
Gouranga (699)|28.11.2017 19:47
Ano, VPN vesmes skryje tvou IP adresu a sifruje provoz mezi tebou a poskytovatelem one VPN. Je to vhodne treba pro jiz zminene verejne Wifi, pokud nechces, aby tvuj poskytovatel videl, kam lezes, kdybys chtel delat neco nelegalniho nebo se dostat k jinak nedostupnemu obsahu. Co se cilenych reklam tyce, tak te spis smiruji weby (google, facebook) nebo prohlizec (chrome). Muzes treba zkusit Operu, ta ma v sobe zabudovanou VPN. Pro extremne paranoidni je tu Tor. Nicmene i ostatni prohlizece maji ruzne addony, ktere zabranuji smirovani, ale prave chrome (momentalne nejpopularnejsi prohlizec) je na tom asi nejhur.