Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s televizí babičky... (:-) )... (špatný signál?)

fidorka (213)|5.12.2017 16:39
Babička bydlí v RD už desítky let na vesnici. Anténa byla ne půdě (patrový dům), celkem vysoký. Přechod na digiTV vysílání byl ok. Mají LCD TV nějakou, já nevím... 5-7 let starou asi... Už nějakou delší dobu se objevují ve vysílání různé grafické vady, "pixelovatost" at různí špatné pruhy, shluky pixelů atd. Kazí se i zvuk (!) Nejen Obraz, prý zvuk různě kolísá a jsou v něm "výbuchy" (asi náhlé změny hlasitosti atd.) . Nevím jak to nazvat. Dělá to různě, s různou intenzitou ale poslední měsíc a hlavně poslední týden HODNE.
Pro babičku je TV skoro už jediný zdroj zábavy (manžel její už zemřel) a ona je stará na nějakou jinou zábavu. Už se zkoušelo hýbat s anténou ale nikdy to nepomohlo nijak extra. Prý to začíná poslední dobou (kazit se) v určitou denní dobu (prý celkem bez ohledu na počasí). Těžko říct jestli teda někdo pouští nějaký "přístroj někde v okolí" (zástavba rodinných domů) který by to mohl vždy v určitý čas nějk začít omylem více rušit (?),nebo jestli je to fakt jen počasím...?
Chci se zeptat co s tím- Co zkontrolovat? Co se pokusit změnit? Jde to nějak vyřešit? Lze si na to pozvat nějakého odborníka třeba?... (nebo je to fakt jen na počasí a nejde to nijak změnit) díky (ptám se za babičku, je z toho už nestastná :-), jhak říkám, jinou zábavu v podstatě nemá... )

Ještě dodám že s babičkou bydlí i rodiče v jednom domě, bydlí v patru kde mají vlastní televizi a říkají že u nich se to taky kazí, ale zdaleka ne tak moc jako u ní...
durib (1141)|5.12.2017 17:11
Začal bych se dívat po korelacích - vždy když prší? Nejčastěji v určitou denní dobu?
Výborný zdroj rušení jsou třeba mobilní telefony, hlavně, když jedou data...
Jako úplně první věc bych telku napojil krátkým kabelem přímo na půdě. Případně zkontroloval, že jede zesilovač antény.
Jinak bez znalosti místa těžko přesně radit. Odborník dokáže změřit signál, ale nemusí zrovna narazit na rušení (pokud tedy existuje). Pomoci by mohla naprosto jiná pozice antény (zjisti, na kterou světovou stranu je vysílač, co stojí v cestě), může to být už vadnou kabeláží (nejlépe tedy testovat s telkou přímo u antény). Mohlo by pomoci nějak plechem odstínit anténu, když se přijde na to odkud případné rušení jde...