Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 11 z 11

Téma: Moje finální pekelné PC, prosim posudte :)

Nováček
    Registrace
    Sep 2007

Tak jsem po cca 3 týdnech dal dohromady moji novou finalni sestavu a mam ji uz domluvenou u jednoho "skladatele". Budu ji mit zacatkem listopadu. Chci jen vědět, jestli všechno sedí a bude spolu fachat a jestli sem si vybral dobře a jestli to není předražený....Tady to je:

CPU: Intel Core 2 Duo E6850 @3.0Ghz (4MB L2 Cache, 1333Mhz FSB)
    CPU Chladič: Gigabyte G-Power BL Cooler (GH-PDU21-SC)
    RAM: Kingston DIMM 2048MB DDR II 1066MHz KHX8500D2K2/2GN NV SLI
    GFX: BFG GeForce 8800 GTX 768MB, PCI-E
    ZAKL.DESKA:Gigabyte P35-DS4
    HDD: Seagate Barracuda ES2 ST3750330NS - 750GB SATA II
    MECHANIKA: LG SuperMulti GSA-H50L Retail
    ZDROJ: Seasonic M12-700 700W
    CASE: XG Viper 2 Black
    MONITOR: Samsung SyncMaster 206BW - LCD 20" (černý)
    MYŠ: Logitech G5 Mouse
    KLAVESNICE:Revoltec Keyboard LightBoard XL 2 černá
    GAMEPAD: Logitech Chillstream Controller for PC
    ČTEČKA KARET
    FDD MECHANIKA

Cena k dnešnímu dni: 57000 (v listopadu očekávám cenu cca 54000)

Tak se prosím podělte o své názory, co si myslíte
    Dikes
    Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

proc proboha pres mesic dopredu? v IT je BLBOST planovat dyl nez 14 dni dopredu

RAM: proc SLI? proc ne neco obycejnyho 2GB 800MHz CL4? jednak budou urcite o dost levnejsi a stejne te nijak omezovat nebudou a i tech 1066MHz CL5 zvladnou (coz bude nejspis +- hranice desky). rozdil ve vykonu nemas sanci poznat

VGA: nestacila by GTS 640MB a pretaktovat? jinak ale OK

seagate: delaji dost kraval

zdroj je zbytecne hodne predimenzovany. mel by to zvladnout snad i 400W zdroj, 500W by nemel mit zadny problem. vem Corsair HX520, jestli jsi extremne paranoidni nebo tim budes zivit 5 disku tak HX620

MB, CPU OK

chladic CPU: co te k tomu vedlo?

Čestný člen Avatar uživatele P@pi
    Registrace
    May 2006

Ke GK, jestliže peníze nejsou problém, tak určitě GTXku. Předpokládám, že je to PC na hry .

Nováček
    Registrace
    Sep 2007

O penize problem není...je na to hlavně na hry a filmy, pak na praci...takže GTX jasna volba...

Seagate kraval mi nevadi...ted mam seagate 160gb a nemam s tim problem, jelikož mám výkonné 5.1 audio

zdroj, chci mit fakt rezervu...nevim jestli jste to četli, ale nekdo kdo paril crysis betu na q6600, 2gb ram a 8800gtx...a mel 500W zdroj, shorel mu komp...a ja jak budu hrat na max...chci mit proste rezervu a klid...
    možná sem paranoidni, ale ve zdroji mam jasno

chladic cpu...mno vedlo me k tomu to, že podle mě ten BOX co je dodavan s procesorem nebude stacit a chtel bych aby nebylo Intelu teplo ani při největší záteži...a tenhle chladič se mi jeví jako optimální, jednak to je taky gigabyte jako zákl.deska a jednak je hezkej a výkonnej.

paměti....ja nevim....prostě sem chtěl 1066mhz...uprimne nevim co je cl4/cl5..jen vim, že SLI je mod pro dvě...ale to je snad jedno

Jinak, díky ale za vaše připomínky/nápady..uvítám další

Obyvatel SHW
    Registrace
    Aug 2007

SLI je mod dvou grafickych karet od nVidie. u reamek to znamena že maji SLI certifikaci přimo od nVidie. Ale na vykon to ma prakticky nulovej vliv.

Nováček
    Registrace
    Sep 2007

jo, dikes za upresneni...

Obyvatel SHW
    Registrace
    Aug 2007

co se těch paměti tyče, tak ja bych asi voil a-data vitesta, nebo geil. pokud chceš něco opravdu extra, tak bych volil geil black dragon 4x1gb kit, 1066 mhz nebo black dragon 4x2gb na 800 mhz. nebo nejaky mushkiny. Ale připlatiš si.
    Naposledy upraveno uživatelem Wlcek: 22-09-2007 v 20:52

Registrace
    May 2006

seagate 160GB co mas hodne pravdepodobne neni z rady 7200.10 - ta dela dost velky kraval. ale pokud hluk nevadi, tak OK

ten co paril crysis - jake znacky byl ten zdroj? jestli EC, tak je to jasne, hodne bych se divil jestli to byl fortron nebo seasonic... nebo jeste k tomu mel brutalne pretaktovany procesor. taky ctyrjadro ma cca dvojnasobnou spotrebu oproti dvoujadru... taky kolik tam mel disku? rict ze mu proste 500W shorel je k nicemu a nema to zadnou vypovidaci hodnotu

chladic - pokud ti nebude vadit kraval co bude delat seagate, tak urcite postaci box chladic intel, ktery je velmi slusny. pokud nebudes dost taktovat tak bude dostatecny. pockej s nakupem chladice, nech to az budes mit komp s boxem doma a uvidis - jestli zjistis ze ti vubec nevyhovuje klidne kup jiny.

RAM - CL4/5 je casovani pameti, cim mensi tim lepsi. pokud nepretaktujes FSB procesoru aspon na 1600MHz, nepoznas rozdil mezi 800MHz pametmi a 1066. neco jako SLI na pametech je je jen marketingova nalepka, k nicemu, a kdyz uz tak bych takovy pameti vzal do sestavy kde aspon budou ty dve grafiky ve SLI... http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=43143 - tyto ti bohate postaci, jestli mas gigabyte desku tak radsi A-data nez GEIL, GB desky maji radsi A-data

Obyvatel SHW
    Registrace
    Aug 2007

Když už sem se zminil o těch geilech black dragon, neviděliste je někdo nekdě v testu?? podle jejich ceny odhaduju že sou hodně kvalitni, ale taky to muž ebejt jen kvuli jejich vzhledu, nebo ... čert vi.

Nováček
    Registrace
    Sep 2007

tak jsem ted otevrel svuj starej komp a ten 160gb hdd od seagate JE 7200rpm, je to na něm napsaný....
    a ten hluk skoro neslyšim, jen občas když ho něják zatěžuju, ale nevadi mi to...

co se týče chladiče cpu, tak nevim mno...možná že ten zakladni co tam bude bude stačit, ale podle mě ten navíc co jsem vybral udělá procesoru větší pohodlí...

ty pameti...necham tak jak sem vybral...me tyhle rozdily zas tak nevadej....vzdyt to je skoro stejny

ten co paril crysis....tak sem zjistil toto....dotýčný hral betaverzi crysis na q6600, 8800GTS 640MB, 2GB RAM, 4 HDD, vodni chlazeni pokud dobře vidim, 550W zdroj značky " X2 ULTRA"...obrazek jeho pc:
    http://i15.photobucket.com/albums/a381/acesion/071.jpg

Jinak, ted sem nevim proc po precteni clanku na tomto webu, dostal strach ze sem si vybral spatnou skrin...
    viz clanek: http://www.svethardware.cz/recenze-x...hlight=0,viper

Registrace
    May 2006

ano, ten segate ma 7200 otacek, ale muze to byt rada 7200.7 ktera byla dost ticha, nebo 7200.9 ktera taky jeste celkem usla ale urcite to neni 7200.10 ktera je neporovnatelne hlucnejsi

chladic - pokud nebudes taktovat, bude plne dostacujici box, jedina investice by mela smysl, kdybys pozadoval extremni ticho, teploty budou uplne vporadku i s BOX

X2 ultra neznam, netusim co to je za vyrobce, ale podiv se ze tam ma minimalne 4 disky, jeste mu vedou draty do 5,25'' pozic a ma tam vodnika, takze tipuju ze to pretocil minimalne na 3,6GHz a pak si sam procesor sezere aspon 200W. stojim si za tim, ze na tvou sestavu s jednim-dvema disky a dvoujadrem by stacil kvalitni 400W zdroj a 500W se bude flakat

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: Finální Windows 7
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 44
    Poslední příspěvek: 27-10-2009, 19:27
  2. M$ vydal finálni verzi Internet Exploreru 8
    Od trodas v sekci Aktuality
    Reakcí: 21
    Poslední příspěvek: 02-04-2009, 23:33
  3. Posudte prosim sestavu - tichou
    Od jirka.king v sekci PC - archiv