reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

MSI GeForce GTX 770 2047MB

Pappilon (6)|13.12.2017 10:29
Ahoj všem,
chci se prosím zeptat znalejších. Rozjedu tyto karty karty ve SLI na tomto?:
CPU: Intel Core i7 3820 @ 3.60GHz
RAM: 32,0GB Dual-kanál DDR3
Základní deska: Gigabyte X79-UP4
ZDROJ: AURUM CM SERIES AU-750M 750W

Jednak mě zajímá, jestli bych to neodpálil,
jestli by to mělo nějaký efekt na hry
a jestli nemám radši toto PC nechat v klidu dožít :-)

Děkuji.
Gouranga (699)|13.12.2017 19:55
Co bys tim chtel odpalovat? Jestli to nezvladne zdroj, tak se to sesype. Fungovat by to melo - deska podporuje SLI. Otazkou je, jestli to za to stoji. Karty jsou to starsi, takze to s hernima profilama nebude slavny. Kdybys nejakym nedopatrenim dosahl 100% skalovani, tak by se to dotahlo na GTX1060, ktera stoji tak 7 tisic. Samozrejme vetsi spotreba, vetsi hluk a teplo. Pripadny problem microstutteringu a her, ve kterych bude skalovani 0. Dobre by to mohlo jit v pripade starsich her - Far Cry 3, Battlefield 3 a Crysis 3. Samozrejme pocitat s tim, ze SLI lepe skaluje u vyssich rozliseni, takze u FHD a nizsich nebude pridana hodnota prilis slavna.
Pokud kartu uz mas, muzes vyzkouset, jestli si ve hrach, ktere hrajes, pomuzes. Za nakup bych rek, ze to nestoji...
Pappilon (6)|15.12.2017 10:40
Moc díky za obsáhlou a kvalitní odpověď.
Mám ještě jednu otázku. Našel jsem, že asi by ten stroj zvládl tu GTX 1060. Má cenu ji koupit? Pomůže to nějak zásadněji pro novější hry aspoň na rok? Díky.
Gouranga (699)|15.12.2017 18:52
V nejakych hrach by mohl byt procesor uzkym hrdlem a bohuzel nejde pretaktovat. Nicmene ve hrach, ktere jsou zavisle spise na grafice, by narust mel byt znacny:
[ATTACH=CONFIG]32152[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]32153[/ATTACH]
Nicmene na jare by mela vyjit nova generace karet a ikdyz se asi neda ocekavat takovy narust, jako byl s posledni generaci (GTX 1060 za 7 tisic ma stejny vykon jako o dve tridy vyse umistena GTX 980 za 14 tisic), nejaky pokrok tam asi bude. Takze, jestli nespechas, tak bych zkusil vydrzet..
perfrel_1920_1080.png perfrel_2560_1440.png
elpsycho (1602)|16.12.2017 01:54
Za mě SLI a vůbec multiGPU není cesta a smysl má jedině u nejvyšší třídy karet, kde tím získáš výkon, který jinak neexistuje. Jinak bych za každou cenu raději koupil jednu kartu se srovnatelným výkonem. Výkon multiGPU je totiž skvělý spíše teoreticky. Průměrné fps je jedna věc, druhá je stabilita fps, a tam jsou multiGPU na štíru. I při vysokém fps dokážou kvůli problémům se vzájemnou synchronizací poškubávat (micro stuttering). Pro pochopení - když ti hra 0,1 sekundy bude úplně stát a za zbylých 0,9s vychrlí 100 snímků, průměrné fps bude 100...

Jinak i7 3820 mi zas jako tak výrazné omezení nepřijde, ve starých hrách pokud chce člověk hrát závody na 400 fps možná, ale nové hry na standardích 50-100 fps by to mělo potáhnout bezproblémů, i díky Hyperthreadingu.
Nejnovější Coffee Lake procesory mají o čtvrtinu vyšší frekvenci a o jednotky % lepší výkon architektury s DDR4, takže se nebavíme o násobcích ale desítkách procent rozdílu proti současné špičce. Tipuju že aspoň 2/3 fps proti i7 8700k to dosáhne v každé hře, samozřejmě pokud to K nebude přetaktované.
Pappilon (6)|30.12.2017 13:28
Moc Vám děkuju. Ušetříte mi peníze i nervy oba dva. :-) Tyhle věci jsem vůbec nevěděl, ale dává mi to smysl.