Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 6 z 6

Téma: Najrychlejsi disk na trhu maj 2006

Nováček Avatar uživatele M3pI-IIsT0
    Registrace
    May 2006

Dobry den, potrebujem poradit s vyberom tohoto komponentu, jedna sa mi o najrychlejsi SATA 3.0 Gb/s disk a predpokladam ze musi obsahovat 16MB cache, 7.200rpm, NCQ, kde na velkosti nezalezi, ale hlavne mi ide o rychlost, lebo aj tak pojde do raid pola 0 s druhym takym istym diskom. Mohli by ste mi poradit?

P.S. WD Raptor mi nedoporucujte, mal som vybraty 75GB ADFD 16MB cache, NCQ, ale na Slovensku je problem ho zohnat a z Ciech nechcem kupovat, a ani ziadne SCSI disky, kde este platit za radic sa mi nechce. Dakujem.
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér Avatar uživatele Lapak_oldd
    Registrace
    May 2006

ty novy baracudy 10 s kolmym zapisem sou prej strasne rychly, ale nejaky objektivni testy jsem jeste nezahlidl

Nováček Avatar uživatele Vladimir Kremsa
    Registrace
    Jul 2006

jednoznacne podle tveho vyselektovani zbyva jenom Seagate...

- rozhodne bych koukal po rozhrani SATA 2 (3Gb/s, 300...)
    - cache disku slouží pro lepsi razeni prikazu pro plotny, takze vyssi jednoznacne lepsi...
    - prakticky vsechny novejsi disky od urcite kapacity podporuji technologii "perpendicular magnetic recording", tzv. kolmy zapis na plotinku...
    - zajimavosti SATA 2 je take zminovana technologie NCQ (Native Command Queuing - přirozene razeni prikazu do jiste fronty, nasledne jsou vyhodnocovany dle priority, kterou jim system prideli nebo dle casoveho komatu)...
    tusim, ze PMR nabizi Seagate od kapacity 320 GB, takze v pohode...

SEAGATE Barracuda 7200.10 320GB, SATA II NCQ 16MB cache, 7200ot, PMR, ST3320620AS
    http://www.alza.cz/seagate-barracuda...0as-d62282.htm

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Limoto
    Registrace
    Jun 2006

Citace Původně odesláno od Vladimir Kremsa
    jednoznacne podle tveho vyselektovani zbyva jenom Seagate...

- rozhodne bych koukal po rozhrani SATA 2 (3Gb/s, 300...)
    - cache disku slouží pro lepsi razeni prikazu pro plotny, takze vyssi jednoznacne lepsi...
    - prakticky vsechny novejsi disky od urcite kapacity podporuji technologii "perpendicular magnetic recording", tzv. kolmy zapis na plotinku...
    - zajimavosti SATA 2 je take zminovana technologie NCQ (Native Command Queuing - přirozene razeni prikazu do jiste fronty, nasledne jsou vyhodnocovany dle priority, kterou jim system prideli nebo dle casoveho komatu)...
    tusim, ze PMR nabizi Seagate od kapacity 320 GB, takze v pohode...

SEAGATE Barracuda 7200.10 320GB, SATA II NCQ 16MB cache, 7200ot, PMR, ST3320620AS
    http://www.alza.cz/seagate-barracuda...0as-d62282.htm
    [DRB]ehm podporují? snad používají ne? a proč píšeš do threadu, v jehož nadpisu je máj 2006?[/DRB]

Čestný člen Avatar uživatele Smeli
    Registrace
    May 2006

Btw NCQ už mají disky SATA (u Seagatů od řady 7200.7)
    Btw2 není lepší než honit posty ve 4 měsíce starém threadu

Nováček Avatar uživatele Vladimir Kremsa
    Registrace
    Jul 2006

ad 1: abych vybudil nakej ohlas omlouvám se, měl jsem napsat užívají...
    ad 2: to je pravda, ale jak bylo receno, barracudy 10 už používají PMR pro zápis na plotny, takže věcná dobrá....

Podobná témata

1. 3,5" HDD SATA: Pevny disk co najrychlejsi
    Od Hochy v sekci HDD, boxy, SSD
    Reakcí: 15
    Poslední příspěvek: 24-12-2007, 03:54
  2. První THX certifikované projektory na trhu
    Od Architect v sekci Aktuality
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 10-12-2006, 20:59
  3. Najlepsia Zvukova Karta august 2006 na trhu
    Od M3pI-IIsT0 v sekci Zvukové karty a kodeky