reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vodní chlazení jak zamezit kondenzaci s waterchiller ?

PTPStudio (5)|31.12.2017 12:43
Máte někdo zkušenost s waterchiller? Spočítal jsem si rosný bod a pokud bude chladící kapalina mít pod 16c tak se to začne rosit v pc a co se stím dá dělat aby voda nekapala dovnitř ? Přímo waterchiller používat nebudu ale mám neomezený zdroj chlazení 5C. Jako zvažoval jsem možnost použít termostatický ventil který mi bude mixovat vodu třeba na 18C, ale jde oto nakolik to uchladí. Mám i7 7700k a dost se hřeje a to i přesto že jsem udělal delid a použil coolaboratory liquid.. Zatím mám obyčejný vodní chlazení s ventilátorem. A trochu mimo téma máte zkušenost stím coolaboratory liquid? Musím to zhruba po 6-8měsících přepastovat ta pasta uplně ztvrdne někde říkali že zoxyduje a přestane vodit. Mám ji na měděném chladiči. Dělá Vám to taky?
Jech Josef (206)|31.12.2017 14:25
Dej tam pořádný chladič a vykašli se na vodníka. Dobrý chladič musí to cpu uchladit
PTPStudio (5)|31.12.2017 16:12
Poradny chladic mam to neni problem ale huci to hodne a kdyz chces overclock tak to neni dostacujici. Mel jsem 6600k to bylo ok ale ted mam 7700k a ten topi a vzduch to neuchladi....
dom324 (306)|31.12.2017 17:48
Máš CLU i mezi IHS a chladičem? To bych nedělal, tekutý kov rád reaguje s kovy (hlavně hliník). Radši bych tekutý kov používal jen mezi jádrem a IHS.
Nemám s tím osobní zkušenost, ale pochybuju, že tekutý kov během půl roku ztvrdne (a i podle Gamers Nexus vydrží mnohem déle).
Založ vlákno tady https://www.svethardware.cz/forum/forumdisplay.php/204-alphacool-co-vas-zajima borci z Alphacool rádi pomůžou.