Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 25 z 25

Téma: "vypálení" LCD monitoru

Nováček
    Registrace
    May 2006

Pánové! čtu si tuhle diskuzi a sem mírně řečeno zděšen! To co tu tvrdíte, že se mohou LCD pixely "vypalovat" a že je nutné používat šetřiče, podobně jako u CRT mi připadá, že technologie LCD spíše upadá, než se rozvíjí.
    Koupil sem si první LCD v lednu 2001 (17" ViewSonic VX700, panel MVA) a právě šetřič mám vypnutý, tak že běží staticky stále pozadí Woken a za těh necelých 6 let sem nepozoroval Vámi popisovaný jev. Ani na druhém LCD FSC P19-2 (panel s-PVA), který mám 1,5 roku a provozuji ho podobně, nic podobného nepozoruji.
    Se mi zdá, že si tu budujete velkou houpačku, né?
    Nebo jsou nové technologie použité u LCD opravdu tak mizerné a choulostivé?

Ale je pravda, že jsem něco podobného četl v manuálu k monitoru NEC 20WGX2 (panel AS-IPS), že statický obraz na LCD způsobuje jeho "zamrznutí ", které po několika hodinách, či dnech zmizí a proto doporučují použití šetřičů.
    No nevím co si o tom mám myslet.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Jul 2007

Citace Původně odesláno od radekhulan Zobrazit příspěvek
    Díky za reakci. A nebyl by tip na černo-bíle "blikající" prográmek, nejlépe respektující refresh rate? Abych si jej nemusel psát :-)
    Jelikož jsem se u staršího LCD taky setkal s tímto problémem, napsal jsem si jednochuchou utilitku. Pokud ji někdo chce, může si ji stáhnout na následujícím odkaze http://www.prodejvyfuku.cz/lcd.php .

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Kovač
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od freebooter Zobrazit příspěvek
    Jelikož jsem se u staršího LCD taky setkal s tímto problémem, napsal jsem si jednochuchou utilitku. Pokud ji někdo chce, může si ji stáhnout na následujícím odkaze http://www.prodejvyfuku.cz/lcd.php .
    Toto blikání je příliš rychlé. Je třeba počítat s odezvou a proto bych raději volil cca 2x nižší framerate.
    Jinak velmi dobré. Každopádně stejně poslouží i animovaný gif, video apod... Navíc u videa je výhoda V-sync.. to sice v tomto případě téměř nevadí, ale lépe to vypadá

Nováček Avatar uživatele [CZ]mike
    Registrace
    May 2006

novych monitoru se to praveze netyka. Spis stare panely u NB nebo v kancl pc kde bezel furt word. Sam jsem neco take videl - 14" LCD aoc.

Nováček
    Registrace
    Jul 2007

Citace Původně odesláno od Pavel Kovač Zobrazit příspěvek
    Toto blikání je příliš rychlé. Je třeba počítat s odezvou a proto bych raději volil cca 2x nižší framerate.
    Jinak velmi dobré. Každopádně stejně poslouží i animovaný gif, video apod... Navíc u videa je výhoda V-sync.. to sice v tomto případě téměř nevadí, ale lépe to vypadá
    Mě to pomohlo s touto frekvencí. 50Hz odpovídá 20ms, což je delší čas, než udávaný (16ms) od výrobce toho monitoru. Jelikož mě to nedalo, dopsal jsem do toho prográmku parametry, kterými se dá měnit např. framerate.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Klingacikx
    Registrace
    May 2007

Citace Původně odesláno od [CZ]mike Zobrazit příspěvek
    novych monitoru se to praveze netyka. Spis stare panely u NB nebo v kancl pc kde bezel furt word. Sam jsem neco take videl - 14" LCD aoc.
    Po prečítaní tejto vety mi trochu odľahlo pretože si chcem kúpiť LCD-čko a už som začal aj pochybovať o jeho kúpe.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2006

Ma nastaveni jasu a kontrastu na LCD monitoru nejaky vliv na jeho zivotnost? Konkretne me zajima LCD televize, ktera ma jeste zvlast nastaveni ntenzitu podsviceni.

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od vavri Zobrazit příspěvek
    Ma nastaveni jasu a kontrastu na LCD monitoru nejaky vliv na jeho zivotnost? Konkretne me zajima LCD televize, ktera ma jeste zvlast nastaveni ntenzitu podsviceni.
    Na zivotnost ma vliv pouze nastaveni jasu. U vetsiny LCD TV je jas regulovan pomoci podsvetlovacich trubic a to ma za nasledek ono rychlejsi starnuti, tzn. cim vyssi jas tim mensi zivotnost. Pokud se jas snizi na 0 %, tak se muze zivotnost i o 50 % prodlouzit (trubice blikaji).

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2006

U monitoru, ktery ma nastaveni jasu a kontrastu je mi to jasne. Jak to ale je u televize, ktera ma zvlastni nastaveni pro Back Light. To bych rekl, ze je taky podsviceni. Nebo ne?
    Naposledy upraveno uživatelem vavri: 28-08-2007 v 15:33

Registrace
    May 2006

Potom BackLight je regulace jasu pomoci podsvetlovacich trubic a Brightness je SW regulace jasu. tzn. pouze BackLightem lze zlepsit zivotnost -> snizit uroven BackLight. Polozkou Brightness se pouze modifikuje nastaveni obrazu jako takoveho a trubice zustavaji ve stejnem stavu.

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. "no signal detected" na monitoru po neúspěšném pokusu o odemčení jádra u X3
    Od Karlos7 v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 18-04-2012, 21:45
  2. LCD: Výběr monitoru 24"/23"/22" - prosím o radu
    Od geonew v sekci Monitory
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 24-01-2010, 19:06
  3. "No video input" hlaska na monitoru
    Od mythbusters v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 01-08-2009, 21:49
  4. Radeony: Kombinace HD4830 a monitoru 23" nebo 24"