reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Po aktualiaci se nenabootuje z cd,dvd,hdd ani usb

ezareth2711 (3)|4.2.2018 10:11
Zdravím,
mám takový problém, kompjůtr prostě odmítá bootovat, z čehokoliv a cokoliv, při jakémkoliv pokusu o boot se objeví jen černá obrazovka s bílým kurzorem.

Chtěl jsem pc trošku zrychlit a vyčistit, tak jsem nedávno formátoval disky, instalace W8.1 proběhla úplně normálně, všechny ovladače a co bylo třeba se taky nainstalovalo v pořádku. Při vypínání si automaticky zažádal o aktualizace, počítač se normálně vypnul a druhý den už jsem se do windows nedostal, objevila se jen černá obrazovka s bílým kurzorem.
Chtěl jsem zkusit opravit instalaci normálně z DVD s Win, přes F8 se do bootovacího menu dostanu, ale celé se to zasekne na načítání, nechal jsem to tak běžet asi 2 hodiny nikam se to nehlo.
Ostatní programy taky nenabootuju z cd ani usb ... Kaspersky recovery tool, Wipedrv. Jediná věc která mi nějakým způsobem jde je Ubuntu, ale pouze na úvodní obrazovku, kdy se volí instalace a testy, zde jsem pustil test pamětí ten proběhl úspěšně, ostatní věci nejdou, všechno padá zpět na tu černou obrazovku s kurzorem.
Vůbec nevím co s tím .. dokázal by někdo poradit ?
kevin00 (10238)|5.2.2018 05:21
Uveď výrobce + typové označení základní desky u které se problém projevuje? Tebou vytvořené instalační média v jiném počítači fungují? Nedošlo při čištění počítače k povytažení některého z kabelů? Pokud jsi sundaval chladič procesoru, vyndaval paměťové moduly či graf. kartu zkontroluj řádné vsazení do jejich slotů. Reset CMOS jsi provedl?
ezareth2711 (3)|6.2.2018 06:53
Výrobce je ASUS - M4N98TD EVO.
Ano instalační média tedy aspoň USBčka fungují normálně.

Nic jsem neodpojoval, ale všechny kuněktory jsem kontroloval.

CMOS reset jsem neprováděl pomocí Jumperu, ale měl jsem pc vypnutý z elektriky a asi den byl bez baterie, než jsem sehnal novou. Ale když tak ho provedu jen co se k tomu dostanu. Ovšem nevím, jak by formátování disků a reinstal W8.1 mělo ovlivnit Cmos/bios

Paměti jsem zkoušel, jednak MemTestem a potom, počítač spouštět postupně s každou pamětí zvlášť.

Jde o to, že se počítač se večer vypnul úplně normálně a druhý den už Windows nenaběhl.

Myslel jsem si, že to může být diskem, ale vylučovací metodou jsem prozatím vyloučil, disky, ramky, grafiku .. je jedno jestli použiju integrovanou nebo externí, takže už mi zbývá základka, procesor, napadl mě i zdroj, jestli nemá třeba na některé větvi menší napětí, ale to nemám jak změřit.
kevin00 (10238)|6.2.2018 13:13
Zkus odpojit vše nepotřebné ke startu počítače, nech zapojen pouze jeden modul operační paměti a zkus nabootovat USB flash disk s linuxem.
Operační paměti otestuj pomocí MemTestu. Pokud jsi měl vyndanou baterii ze základní desky, tak došlo k resetu CMOS. Neměl jsi v BIOSu manuálně nastaven nějaký hardware, např. operační paměti? Překontroluj v BIOSu nastavení hardwaru podle specifikace výrobců.
ezareth2711 (3)|7.2.2018 10:06
Cmos resetovaný.
Ale ani předtím jsem, tedy aspon si to myslím, nic neměnil.

Všechny paměti jsem postupně projel memtestem, všechny prošli bez chyby.

Zkoušel jsem to pustit skoro holé, 1 ramka, procík a 1 hdd.

No .... já si myslím, že co se mých schopností týče už začínám být lehce v lese. :D :D
thundercz (1)|7.2.2018 14:11
A do biosu se dostanes?

Odesláno z mého LG-H850 pomocí Tapatalk