reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Eheim AGB Station 600 rev2 12V

stanixxx (12)|5.2.2018 23:42
Dobrý den,
s vodním chlazením jsem již získal nějaké ty zkušenosti a moje sestava se hned napoprvé celkem povedla, viz starší téma. Snad jen pumpa Magicool pump mě trochu pozlobila a poohlížím se po nějaké další. Ne, že by byla vyloženě špatná, jsou to v podstatě jen konstrukční nedodělky, které byly v pozdějších revizích myslím odstraněny a můžu jí doporučit. Zaujala mě však tato relativní novinka: "Eheim AGB Station 600 rev2 12V". Má sice menší výtlak ale zase větší průtok. Hlavně je ale konstrukčně zajímavá a to jak odhlučněním tak i poměrně nimravými rozměry a bytelností. Zajímaly by mě případné zkušenosti a postřehy od Vás co si ji pořídili či vyzkoušeli.
Alphacool Support (1563)|6.2.2018 09:20
Dobrý den,

AGB Station není relativní novinka, je to pravý opak - ta pumpa se vyrábí už více než 10 let :)
Každopádně příliš bych jí momentálně nedoporučil. Výrobce změnil dodavatele plexi a to plexi praská a pumpa teče. Dokud to nějak nevyřeší, moc bych tenhle produkt nevolil. Dobrý produkt je toto http://www.jscomputers.cz/produkt/EK_Water_Blocks_EK-XRES_100_SPC-60_MX_PWM_-incl-_pump-.html?arg1=001 :idea
stanixxx (12)|7.2.2018 16:29
Dobrý den,
díky za tip, EKWB má myslím vcelku docela kvalitní zboží. Tenhle model je i v nepatrně výkonější verzi (100 DDC), ale za vyšší příplatek. Snad jen ten rezervoár mohl mít aspoň 2 deci.
Alphacool Support (1563)|7.2.2018 17:12
Dá se koupit delší trubka :idea
stanixxx (12)|20.2.2018 07:52
Tak po delší zkušenosti používání pumpy Magicool ji posílám k reklamaci.
Alphacool Support (1563)|20.2.2018 09:23
Copak se stalo ?
stanixxx (12)|20.2.2018 13:01
Moc to netěsní. O-kroužek co tam je moc funkci neplní, řekl bych že je moc tenký. Přemýšlel jsem, že pořídím silnější, což by možná problém vyřešilo, ale jen částečně. Celkově je pumpa i konstrukčně nedotažená. Šroubení má velkou vůli a vodu pouští ve velkém a o použití přiložených C-úchytů se nadá vůbec mluvit. Jakmile to do nich upevním, nádržka se jen nepatrně zdeformuje a je po legraci úplně.