Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 16

Téma: Upgrade PC v ceně 17 500 - 20 000 Kč

Nováček
    Registrace
    Nov 2015

Co chci upgradovat: CPU, MB, RAM, ?zdroj?

Aktuální konfigurace: Cooler Master Centurion 534 SKNA
    Gigabyte GA-790XT-USB3 (rev. 1.0)
    Cooler Master Hyper 212 Plus
    AMD Phenom II X6 1055T
    MSI GTX 960 GAMING 2G 2GB
    WD Black 3.5" 1TB
    Kingston 4GB (kit 2x 2GB) 1333MHz + CRUCIAL 8GB (kit 2x 4GB) Ballistix Tactical 1600MHz
    Seasonic Energy Knight SS-500ET 500W OEM

Další komentář:
    Zdravím,
    chtěl bych vás poprosit o návrhy upgradu komponent do tohoto PC. Používám ho hlavně na hry a střih, ale priorita jsou ty hry. Počítač už mám asi 7 let a chtělo by to tomu dát nový nádech. Na celém PC jsem zatím vyměnil jenom GPU a HDD. Četl jsem si doporučené sestavy ale nikdy moc nerozumím jak je to s kompatibilitou atd. atd. tak bych to radši nechal na vás.
    Děkuji za jakékoliv reakce.
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SHW
    Registrace
    Jun 2015

Vzhledem k tomu, že kvůli krizi na trhu grafických karet, je nejvýkonnější dostupná karta cca stejně výkonná jako tvoje současná karta, tak bych udělal upgrade CPU + dokoupit SSD.
    Jsou dvě možnosti - buď o trochu výkonnější i5 8400, která má ale pod IHS poměrně špatnou teplovodivou pastu (dost vysoké teploty, časem se to bude nejspíš zhoršovat) a nutnost drahých Z370 desek, nebo o trochu slabší R5 1600 s pájeným IHS (výborné teploty) a s možností koupě levných desek s možností přetaktování. Kdyby jsi v budoucnu chtěl upgradovat CPU, do AM4 (socket pro R5 1600) dáš ještě dvě následující generace CPU (z toho jedna přinese dost velký posun), do LGA 1151 nepřijde nic.
    K CPU se vezme příslušná MB + RAM, zdroj bych taky vyměnil a skříň by se taky mohla vzít.

Nováček
    Registrace
    Nov 2015

Super díky. Tak jsem vlastně vybral věci co jsou v doporučených sestavách (gaming). Asi půjdu cestou AMD. To znamená, AMD Ryzen 5 1600X, MSI B350 GAMING PRO CARBON - AMD B350, Fractal Design Define R5, Corsair RMx Series RM550x 550W, Kingston Now UV400 - 240GB. Jen teď nevím jestli bych měl radši počkat než vydají tu novou generaci CPU nebo kupovat hned. Nějáký tip?

Obyvatel SHW Avatar uživatele Donald64
    Registrace
    Sep 2012

Ryzen 1600X má smysl jen, pokud neplánuješ OC, v opačném případě do jeho výkonu Ryzen 1600 vždy dotaktuješ. Nové Ryzeny vyjdou cca za 2 měsíce a rozdíl oproti těm starým bude o 200-300MHz vyšší takt, jinak budou úplně stejné. S doporučovanými sestavami zde moc nesouhlasím. Lepší je přesně napsat požadavky (finanční limit, požadavek hluku, zda se bude taktovat apod.). Define R5 není ani zdaleka tak dobrá, jako nová R6 a zdroj se dost odvíjí od grafiky, kterou plánuješ dokupovat. Pro UV400 nevidím důvod, když je teď SU800.

Nováček
    Registrace
    Nov 2015

GPU si nechávám tu co mám GTX 960, taktovat určitě nebudu protože to neumím. Cenově bych chtěl aby to bylo tak jak v nadpisu do 20000,-. Hluk samozřejmě čím tišší tím lepší (počítám s tím že ta skříň zvládne co nejvíce odbourávat hluk podle recenzí) ale pokud by trochu hluku navíc znamenalo více než trochu lepší výkon tak bych do toho šel. Ty ssd jsem nehledal nějak dlouho takže o nich moc nevím takže SSD bych vzal SU800 v tom případě.

Registrace
    Sep 2012

Dobrá, takže ze staré sestavy si vezmeš pouze GPU? Sestavu ti samozřejmě navrhnu tak, aby byla co nejtišší, ale potřebuji vědět, na jakou grafiku se bude v budoucnu upgradovat (kdybys měl nyní ze současných nějakou vybrat). WD Black jsou výkonné držáky, ale jejich nevýhoda spočívá ve vyšším hluku a vibracím, takže jestli chceš zachovat i ten, tak by to mohl být při nižší zátěži rušivý element, to už pak záleží jak to s tím hlukem myslíš vážně (budeš testovat teploty komponent a nastavovat křivky otáček ventilátorů?) a jaký jsi zrovna chytil kousek.
    Naposledy upraveno uživatelem Donald64: 13-02-2018 v 12:48

Nováček
    Registrace
    Nov 2015

Ten hluk zas tak vážně brát nebudu. Ten WD Black co teď mám mi vůbec nevadí je teda mnohem tišší ne WD Blue který jsem tam měl od cca 2010, takže jeho hluk mi vubec nevadí (jaký kousek jsem chytl to nevím ale zdá se mi poměrně tichý). Na 99% plánuju jako budoucí kartu nějakou Nvidii. Jinak ten hluk se nemusí nějak extra řešit pokud by to znamenalo větší kompromis ve výkonu. Pochybuju že bych měnil otáčky ventilátorů čistě kvůli tichu.

Obyvatel SHW
    Registrace
    Jun 2015

"Nějakou nVidii" je nic neříkající obecný pojem pokrývající slabotu jako GT1030 i karty jako GTX 1080 Ti. Donald chtěl pravděpodobně zjistit, jestli plánuješ upgrade na něco typu GTX1060/RX580 nebo se spíše budeš dívat po GTX 1070/1080. Napiš když tak aspoň cenu v které by ses chtěl pohybovat.

Nováček
    Registrace
    Nov 2015

V tom případě bych počítal s něčím spíše kolem té GTX1060. Nutno podotknout že v nejbližší době GPU upgradovat nebudu minimálně 1 - 2 roky.

Registrace
    Sep 2012

Dobrá, první nástřel by vypadal takto https://www.czc.cz/fp9s0j7u5uh5abo4ijb8qlrtt1/seznam
    - Ryzen 1600x není výhodný v poměru cena/výkon ani bez OC, které je při dorovnávání taktů otázkou 10s v biosu
    - Frekvenci RAM ti asi nikdo nezaručí, ale jsou za super cenu, tak bych ti s nimi zkusil a třeba budeš mile překvapen
    - SSD lze klidně osadit i M.2, kdybys zužitkoval výkon navíc (např.: WD Black) anebo i 500GB SATU (např.: Crucial MX300)
    - Zdroj je dostatečně výkonný, kvalitní a má semipasivní chod, RMx to hlukem v zátěži není, ale i tak bys měl být spokojený
    - Define C je kvalitní odhlučněná case, klidně můžeš vzít verzi s oknem, anebo jestli využiješ místo navíc, lze uvažovat i o Define R6
    - Ventilátory se komplet vymění za kvalitnější Arctic a zapojí se přes PST cable do 1 konektoru na desce (snadná případná regulace)
    Naposledy upraveno uživatelem Donald64: 14-02-2018 v 13:34

Obyvatel SHW
    Registrace
    Jun 2015

Pod Donaldovu sestavu bych se klidně podepsal. Jestli by jsi chtěl větší case, můžeš vzít Define S - má stejný frame jako R5 jen ji chybí věci jako přední dvířka.

Nováček
    Registrace
    Nov 2015

Wau, no vypadá to úžasně. Moc vám oběma děkuji. Jen bych se chtěl zeptat jestli je potřeba kupovat tolik větráčků, s tím že bych chtěl nechat vršek case zavřený. To by znamenalo že bych koupil jenom 3.

Obyvatel SHW
    Registrace
    Jun 2015

4 ventilátory jsou nejefektivnější možnost jak chladit, ale klidně můžeš vzít 3, teploty se zas tak moc nezhoršíš. Můžu se zeptat, jaký je důvod (prach, hluk)?

Nováček
    Registrace
    Nov 2015

Hluk možná přemýšlím špatně ale tím že mám PC na zemi mám strach že by hluk z vrchu byl nejvíce slyšet tím že by to bylo otevřené.

Registrace
    Sep 2012

Pokud jsou otáčky všech ventilátorů správně zregulované, tak rozdíl nepoznáš a při hraní her budeš mít stejně sluchátka nebo to snadno přeřvou bedýnky. 4 ventilátory jsou super právě z hlediska hluku a průtoku vzduchu. Zjednodušeně řečeno dosáhneš se 4 ventilátory na 400ot. stejného průtoku vzduchu, jako s 2 na 800ot., což je nesrovnatelný hlukový rozdíl. Každopádně máš pravdu v tom, že horní panel pomůže s tlumením hluku, a pokud si sestavu nebudeš nijak regulovat, tak je to způsob, jak tomu bez práce trochu pomoci. Ovšem v tomto případě bych osadil pouze 2 ventilátory, 3 mají smysl jen když 2 odsávají, protože pro GPU je lepší podtlak než přetlak.

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Upgrade PC v ceně 17 500 - 20 000 Kč
    Od alpe v sekci PC - upgrade
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 19-10-2017, 15:58
  2. Upgrade PC v ceně 17 500 - 20 000 Kč
    Od Hollman v sekci PC - upgrade
    Reakcí: 15
    Poslední příspěvek: 04-05-2014, 21:11
  3. Upgrade PC v ceně 17 500 - 20 000 Kč