reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nejde zformátovat flash disk ani v Linux/ ani není vidět ve Win

maarkii (292)|18.2.2018 12:35
Při pokusu o formátování FD 8GB v staženém UNetbootin v OS Win XP, se po chvílí formátování zastavilo a zrušilo pro chybu.
FD již není ani vidět jako např. písmeno H...jde ze systému jen korektně odpojit, ale ani zde nemá žádné označení písmenem, jen jako pamět USB.
V OS Lubuntu je sice FD vidět, ale nejde zde také žádným způsobem dokončit formátování a systém po chvíli formátování napíše "Error synchronizing after initial wipe: Timed out waiting for object (udisks-error-quark, 0)"
Googloval jsem a použil již několik variant vč. Gparted a přímých příkazů přes Terminál a nic nefunguje.
V bdělém snu už jsem FD rozlepal jako šnicl virtuálně....nicméně je málo používaný a určitě mu fyzicky nic nebude, jen je dokonale zablokovaný...

Tak disk jde sice nyní už vidět ve Win XP, jde i formátovat a ukazuje v 99% jako volný, ale nejde na něj nic nahrát, systém píše že je plný. Formátován opakovaně ve FAT32 a to jak ve Win XP, tak Gparted v Lubuntu, ale vlastní formátování v Lubuntu stále nedokončí a hodí hlášku viz. výše v uvozovkách.
Dále zformátováno přes příkazovou řádku Win a disk v tomto případě se ukazuje jako nefunkční a prázdná pozice H, nutno zformátovat normálně ve Win, ale pak na něj opět nic nejde nahrát, a píše že je plný i když se v koláčovém grafu ukazuje jasně prázdný.

Už nevím co s ním...
Ventero (1280)|18.2.2018 20:57
No on asi poskozen bude. Bud vadny kus nebo doslo k vysunuti pri zapisu dat.
maarkii (292)|18.2.2018 21:43
Nebyl v ten moment vysunovaný z USB, zasekl se na formátování UNetbootin.
Už jsme tomu věnoval tolik času, že mě to zkrátka s..e, pokud jej nezprovozním...je ale pravda, že fotky na něm uložené šly normálně prohlížet všechny, ale v průběhu stahovaní až někde u x-té desítky fotek, se sekl a odmítl odesílat další fotku a to opakovaně u různých složek.
Ještě mě napadá, že je chyba ve starém PC, zítra zkusím stahování na jiném PC s Win 10...
Už se mě jednou stejně sekl jiný FD, "náhodně" oba byly značky Maxell...a jak tak čtu ted na Heurece, asi to není náhoda...
maarkii (292)|19.2.2018 17:21
Tak FD jsem dnes v pohodě provozoval na jiném PC s Win 10, a raděj pomalu znovu na něm naformátoval. Ted na starém PC s Win XP šlape...zajímavé.

Nicméně na něj nahrávam instalační soubory Win Pro 10 přes Rufus. A zjistil jsem, že at si stáhnu jakýkoliv Rufus (novější či starší), tak vždy jde v menu vybrat jen ze souborového systému nahrávaného na FD jen "MBR schema...." a nedá mě to vůbec na výběr z novějšího "GPT schema....", což prej snad je ale nutné pro instalaci Win 10...? ?
Tady to píšou...https://wmmania.cz/clanek/jak-vytvorit-usb-flashdisk-s-instalaci-windows-10-navod/
Není problém v nemožnosti výběru v Rufusu v onom menu pro "GPT schema..." v tom, že Rufus jakéhokoliv vydání pozná, že je spuštěn v OS Win XP a sám pak v menu neumožní výběr z novějšího "GPT schema..." ale jen "MBR schema" nebo "MBR + Bios..."

Půjde nainstalovat a pak pošlape Win 10 Pro s instalačními soubory ve formátu "MBR schema..." ??
zsdx (2098)|19.2.2018 18:39
Ano, tve domenky jsou spravne. Obe. XP nativne neumi GPT a z MBR flesky lze nainstalovat W10, ale ne v EFI rezimu.
Co ti brani si instalacni flesku vytvorit na W10 nastrojem od Microsoftu?
maarkii (292)|19.2.2018 18:51
Tak novější PC s Win asi 7-8 možná 10 není můj..že
Ještě mě napadlo, stáhnout si ISO soubor na FD a na PC s Win 7-8 či snad 10 převést přes Rufus...co se stane pokud je na tom PC OS jen např. Win 7 či 8 ?? nejsem si ted jistý co tam vlastně je.
Ventero (1280)|19.2.2018 22:23
Z MBR flashky jde nainstalovat EFI system - podminka je souborovy format FAT32 - cilovy disk musi byt GPT. To by jinak neslo instalovat ani z DVD.
maarkii (292)|19.2.2018 23:03
"cílovy disk musi byt GPT", tj. že je tak "vyrobený" jako nový, nebo se to tam před/při instalaci OS zvolí ?
Nový SSD mám s pouze 120GB bude GPT ?

Rufus samozřejmě tu transforamci z ISO do MBR + UEFI a FAT32 dohromady dělá a už jsem to takto převedl, ale zase smazal, když i tady mě zsdx to potvrdil, že to nejde...
Díky.