reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Dekodovaci vrstva pro čtení šifrovaného disku (poptávka práce)

wthulmann (238)|23.2.2018 16:25
Zdravím, sháním někoho ideálně z Prahy, kdo by byl schopný vytvořit dekodovací vrstvu v linuxu pro možnost čtení zašifrovaných dat z disku.

Jde o to, že externí WD disky MyBook mají zašifrovaný obsah který pro čtení dekoduje převaděč sata/usb samozřejmě je problém, když ten kontroler chcípne, to jsou pak data v ... no vlastně jsou na disku, jen nečitelná. Jinak je vevnitř zcela standardní 3,5" disk, který se normálně detekuje, jen se jeví nenaformátovaně a poněkud prázdně.

Téma je popsané zde
https://community.wd.com/t/how-to-decrypt-a-wd-mybook-drive-after-its-removed-from-the-enclosure/146588/3

Odměna samozřejmostí, ale celá akce je pro jednu slečnu, no nemůžeme nabídnout majlant, ostatně proto se ptám zde a neposíláme to k odborníkům do wesetrnu...
wthulmann (238)|27.2.2018 11:15
Nevěděl by aspoň někdo, kde se poptat?

Jsem schopný zaplatit cca den práce 500/hod
Salamander (6177)|27.2.2018 13:58
Vsak v tom odkazu mas snad vsechno co potrebujes ... resp. v tom github repozitari https://github.com/themaddoctor/linux-mybook-tools

Myslim ze bys to mel byt schopny udelat s temi nastroji sam ... popripade bych se asi obratil na nejake linux forum, treba na root.cz
wthulmann (238)|27.2.2018 14:10
Dík za reakci :)
Hele já a linux nejsme kamarádi. Prostě na to nejsem zvyklý a když jde o data, tak se neodvážím cokoliv zkoušet. Celý život trávím u myšoklikacíh windows, tak to podle toho vypadá. A zrovna v tomhle případě se mi nechce jít cestou pokus omyl, respektive si nemyslím, že to je ideální případ ne bližší seznamování.

Zkusím to tedy na rootu :) (vidíš, dokonce ani nevím, na jaké fórum vlízt)

Jinak kdyby se někdo z Prahy měl chuť tím zabývat, tak nabídka až do odvolání platí.

Klidně pište PM, zprávy mi odsud chodí, tak zareaguju promptně.