reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nefunkční grafika, odpálené kondenzátory R9 290x

JonesDouglas (2)|27.2.2018 21:30
Zdravím,

před pár dny jsem koupil na bazaru grafickou kartu R9 290x Directcu ii OC a jak se ukázalo tak PC se s grafickou kartou neráčil zapnout na víc jak půl vteřiny a pak už zůstal vypnutý i po několikátém stisknutí tlačítka power. Rozhodl jsem se tedy grafickou kartu rozebrat a podívat zda není něco špatně se součástkami na desce a ejhle, hned více jak 5 kondenzátorů na jednom místě po obou stranách grafiky jsou v háji, zajímalo by mne zda někdo neví o jaké se jedná kondenzátory a případně za jaké se dají vyměnit. Bohužel tam není vůbec napsáno ani u jednoho z nich o který kondenzátor se jedná, takže já jsem v koncích a potřebuju poradit od znalejších. Jinak místo kde jsou kondenzátory požkozeny je na obrázku označené červeně a je to pod pasivním chladičem, vůbec netuším ani jak se to mohlo stát s tolika kondenzátory najednou a zda to nepoškodilo něco dalšího, teda aspoň doufám, že to neponíčilo něco na desce, případně cestičky v ní.

Díky za pomoc :)
IMG_20180217_100755.jpg IMG_20180217_100812.jpg ASUS.Radeon.R9.290X.DirectCU.II.OC_16.jpg
W.Geronimo (22)|27.2.2018 21:55
Tohle si myslim neopravis.Je poskozenej i ten plosnej spoj.
dom324 (306)|27.2.2018 22:01
Fíha, to se nevidí často, že keramické kondenzátory odejdou dříve než elektrolyty.
Předpokládám, že ses prodejci už ozval, ale on se neozval tobě. Pokud jsi kupoval přes Aukro, zkus to řešit s podporou.
Nejlépe uděláš, když napíšeš Buildzoidovi - kanál Actually Hardcore Overclocking (třeba přes Facebook, email, možná komentář na Youtube - ale toho si nejspíš nevšimne). S výměnou kondenzátorů má zkušenosti, když bude mít čas, určitě poradí. V nejhorším se s ním nějak domluvíš a pošleš mu kartu (nevím kolik za ni bude ochotný dát), on pak buď vymění kondenzátory nebo udělá E-Power viz. https://goo.gl/images/9QPPFy .
JonesDouglas (2)|28.2.2018 13:44
Ok díky za radu, určitě mu zkusím napsat a uvidím co pak dál. :)
Jinak kartu jsem kupoval přes bazos.cz takže tam mi asi podpora nepomůže :/
dom324 (306)|28.2.2018 14:03
Asi před 2 roky mi někdo tvrdil, že Bazoš taky ručí za zákazníky a v případě podvodu to řeší. Já nemám s reklamací na Bazoši zkušenost, ale pochybuju že by to nějak extra řešili.
Pokud vím, tak Buildzoidova současná R9 290X zrovna stávkuje a vypadá že odešla, takže by možná byl ochotný se nějak domluvit, kdyby jsi to nemohl opravit :)