reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

mechnická klávesnice pro programátora - Corsir K70 LUX RGB ?

Tesař (2)|2.3.2018 12:46
Poohlížím se po mechanické klávesnici pro programování a psaní textů, bohužel je to bída. najít klasickou světlou mechnickou klávesnici je skoro nemožné, najít jí s klavesami double shot molding , nemožné, to snad už dělá jeidná japonská firma z cena je přes 200$ a ostupnsot v ČR nulová.

Omezil jsme své požadavky na minimum a snad bych zkousl i černou, jediné co to musí mít mehcnické klávesy v silent verzi to je bud MX Silent RED nebo Black (60cn verze RED) , rozložení kláves ANSI tj jednořídkový Enter a dlouhý levý Shift.

jeidné co jsme našel byla K70 LUX RGB Mechanical Gaming Keyboard — Cherry MX SILENT REN v ANSI verzi, bihužel jsme nenašel obchd , kde by se tato klávesnice dal (v jakokoliv verzi) vidět a vyzkouět.
http://www.corsair.com/en-us/k70-lux-rgb-mechanical-gaming-keyboard-cherry-mx-silent-na

Bojím se
- zda není sw balik k tomu velká šílensot a zda bez něj půjde použít podsvícení, stačí mi jedn motiv ,žadné efekty ale vietnaská pržnice
- zda nebde eloxovany hliník nepříjemny na dotek a málo odolny protipoškrábání
- font použitý na popis mi přijde "zvláštní"
- na foru Corsair si několik užiovatel stšžje na kvalitu a blbnutí klávesnic

Nemá te jí někdo a jaké jsou zkušeností, případně jde jí někde vyzkoušet?
Vo byste si na psaní pořídili vy, já mám pocit, že nic než hráči klávesnice nepoužívá. Měl jsem G81-3000 což mi přišlo jako ideál, ale už ani Cherry nedělá double shot molding klávesnice.
dom324 (306)|2.3.2018 14:15
Podsvícení u každé klávesnice funguje už v základu bez SW, v nejhorším nainstaluj SW, nastavíš podsvícení jak se líbí a pak odinstaluješ. Klávesnice v téhle ceně mají on board memory která si nastavení uloží.
Podle silent spínačů soudím, že chceš ticho - pokud by jsi chtěl jestě něco tiššího, prodávají se o rings, které se zespodu nasadí na klávesu a dost sníží hlučnost (https://www.google.cz/search?client=ms-android-huawei&ei=OUyZWp6aDMGkwALxxYe4Bw&q=o+ring+keyboard&oq=o+ring+keybo&gs_l=mobile-gws-serp.1.0.0i203j0i22i30l4.14840.17376..18429...0....411.1120.0j5j4-1..........1..mobile-gws-wiz-serp.......0j0i71.wJDuPEob9Ig%3D), ale trochu změní stisk, takže se Ti s nimi nemusí psát dobře (ale většině lidí o rings vůbec nevadí).
Hliník Ti na dotek nejspíš nebude vadit, spíše by Ti mohlo vadit, že třeba ráno bude hliník na dotek "ledový" (ne doslova, ale prostě trošku studený kov).
Ještě k těm spínačům - určitě si běž do obchodu vyzkoušet klávesnice s hlavními Cherry MX spínači - red, black, blue (silent red a black budou ve stisku dost podobné normal black a red) - to je hlavní trojka spínačů, ostatní spínače už nejsou tak běžně k dostání a moc se od nich neliší. Verze Blue by měla být vhodná pro hodně psaní a méně hraní, ale spousta lidí ji jako vhodnou pro psaní nepovažuje.
Jinak máš pravdu, prakticky všechny klávesnice cílí na hráče a pro psavce je složité cokoliv sehnat.
Tesař (2)|2.3.2018 15:22
Pokud jde o volbu spínaču, napříkald u té K70 není moc co řešit v SILNT verzi se dlěá jen v Silent MX RED.
Jinak 20 let píši na Chery NY https://deskthority.net/wiki/Cherry_MY což jsou linearni spinače s silou 60cN, tedy nejvice by mi asi vyhovoval Silnet MX Black, ale sehnat s tímhle klávesnici je spíš teorei i samotny Cherry teoreticky vyrábí https://www.cherry.de/cid/Mechanical_keyboards_CHERRY_MX_BOARD_SILENT.htm? ,ale s Back spinači se fakticky nevyskytuje.

O Oring vim, a nějaké ty čínske o kroužky bych asi zkusil, na ali či ebay jsou za dolar a to za zkoušku stoji.
Gouranga (699)|3.3.2018 20:17
Mam K70 RGB s Cherry brown spinaci (asi dva roky?) - krom hluku spokojenost (mne nevadi, ale dalsi osoba v mistnosti by me asi zabila)
- bez SW sviti cervene, WASD a sipky bile
- kdyz jsem SW videl poprve, moc jsem se nechytal, ale stacilo kratke video s vysvetlenim a nemam s tim problem
- bez SW se neda menit barva, ale jdou menit tri stupne intenzity svetla, nicmene by asi melo jit nainstalovat, profil ulozit do klavesnice a odinstalovat, sam jsem nezkousel
- eloxovaneho hliniku se v podstate nedotknes - spodek kryje podperka (pokud ji tam budes mit), mezi klavesy asi moc sahat nebudes a nad ne asi taky ne
- font je trochu zvlastni, sam mam jeste ten "puvodni"
- klavesnici jsem kupoval, kdyz jeste v eshopech moc nebyla - kontaktoval jsem obchodni oddeleni Mironet i Czc a obe firmy byly ochotne vyhovet, jen to dele trvalo
- bohuzel je na cerne klavesnici docela videt spina a prach, ale tlacitka jde pomerne snadno vydloubat a umyt

Kdybys mel nejake dalsi otazky, dej vedet.