reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Flashky z eBaye

bastlir (328)|6.3.2018 19:17
Bohužel jsem se zařadil do klubu důvěřivců a objednal jsem si přes eBay 2TB flashku. Po zasunutí do USB portu začala natolik "topit", že se téměř nedala na ní udržet ruka. Přesto jsem se snažil do ní ládovat data, ale po pár GB se přenos sekl a flashka zmizela z Průzkumníka. Po opětovném zasunutí disk vyžadoval opravu dat, popřípadě formátování. Tak jsem nakonec odebral a znovu zavedl partition a ejhle (po různých laboracích) z 2TB flasky nakonec zůstalo využitelných asi 3,6GB. Takže oněch 2TB byla jen klamná deklarace FW. PROTO PŘED TOUTO KOUPÍ DŮRAZNĚ VARUJI!

Nicméně mně přišly i 32GB flashky, které lze sice zaplnit, ale snažil jsem se z nich udělat bootovací média pro Windows 7, 10 a Linux. Ačkoliv instalace z *.iso dopadla dobře, z čínských flashek nejde prostě nabootovat. Pokud jsem to samé udělal s flashkami u nás zakoupenými, boot se z nich okamžitě spustil. Netušíte někdo, čím to může být?
Gouranga (699)|7.3.2018 18:46
Prekvapive levne (radove) neznackove flashky z ebaye jsou samozreme podvodne.. Pred lety (asi 10, ne-li vice) jsem tam koupil 64 GB flesku, ktera by tu stala tak trikrat tolik. V pocitaci se hlasila, ze je 64 GB, 64 GB tam slo nahrat, jen uz to po vyndani neslo precist. Po par pokusech s oddily odesla uplne. Kontaktoval jsem prodejce, rekl, at ji poslu do Korey. Jelikoz prisla z Francie, tak jsem se ptal, jestli ji muzu poslat tam, souhlasil. A to byl konec nasi komunikace - ani fleska ani penize, konec. Samozrejme prodejce mel prevazne pozitivni hodnoceni, protoze toho problemu si ne kazdy vsiml hned - idealne po ohodnoceni prodejce.
A nemusi jit jen o neznackove flesky, problem muzou byt i znackove, viz obrazek nize (ktery mam mozna i z tohohle fora) - WD Elements:
[ATTACH=CONFIG]32194[/ATTACH]

Orientacne - kolik stala? na czc maji 512 GB za 6, 1 TB za 19 a 2 TB za 34 tisic
bastlir (328)|7.3.2018 20:34
Mě ta 2TB flashka stála asi 600Kč. Avšak eBay ji již stáhl z prodeje, kvůli nedůvěryhodnosti prodejce. Nicméně z netu se dá stáhnout SW, kterým jde flashka zase "napumpovat" do původní deklarované velikosti, ale nevidím důvod, proč bych to dělal. Nechápu ale, proč ostatní 32GB flashky nejdeou naformátovat na NTFS a na formátu FAT32 z nich nelze udělat bootovací média.
Gouranga (699)|7.3.2018 20:45
[QUOTE=bastlir;595319]Mě ta 2TB flashka stála asi 600Kč.[/QUOTE]
tolik nestoji ani 2 TB HDD... to bylo docela podezrele, ne?

[QUOTE=bastlir;595319]Nicméně z netu se dá stáhnout SW, kterým jde flashka zase "napumpovat" do původní deklarované velikosti[/QUOTE]
cozeto? jako ze to doplni schazejici cipy?:notsure
bastlir (328)|7.3.2018 21:04
Bylo i nebylo, nakonec jsem si tam již koupil mnoho věcí, které byly až neuvěřitelně levnější jak u nás. A jsou funkční a vlastně ty samé.
........
Ne to jsem nepsal. Nahráním jakéhosi SW na flashku jen odblokuješ možnost jejího přeplnění (viz ztráta dat) a změníš její deklarovanou velikost.

Koukám, že tady ještě mají přesně takovou: https://www.amazon.com/MassData-2TB-2000-Flash-Drive/dp/B017DLNWCG