reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s monitorem/grafickou kartou/vir?

Nemexis (41)|1.4.2018 20:35
Zdravím.

Při zapnutí počítače se mi stala zvláštní věc. Při načítání systému se v načítací obrazovce objevilo několik zelených čtverečků. Po naběhnutí systému jsem měl plochu nastavenou na nejnižší rozlišení a na ploše mám zelené pixely (viz. screen). K tomu všemu když přesouvám okno např. prohlížeče, tak mi za ním zůstává "stopa" (tzn. že chvilku trvá, než mi již přesunuté okno z původního místa zmizí).

Jinak když jsem v prohlížeči, tak zelené pixely zmizí, pouze pokud přehrávám video, tak se opět objeví.

Moc Vás prosím o případnou radu a omlouvám se za asi ne úplně přesný popis problému.
asfasfaf.jpg
Nemexis (41)|5.4.2018 11:23
Hah, tak když na obrázek koukám na jiném PC a monitoru, tak se zdá býti normální... Takže omluvte, že jsem ho přiložil zbytečně.
zsdx (2098)|5.4.2018 11:38
Neprilozil jsi ho zbytecne. Jelikoz je screenshot v poradku, pak je chyba v zobrazeni az 'venku za pocitacem'.
Zkus jiny kabel a/nebo jiny monitor.
Nemexis (41)|7.4.2018 21:01
Dobře, vyzkouším. Děkuji za radu.
trhan (12)|8.4.2018 09:40
Podle všeho je to problém s ovladačem, nejnižší rozlišení po startu na to ukazuje. Koukni se co máš za grafiku a nainstaluj nejnovější ovladač pro tvůj OS.
Nemexis (41)|8.4.2018 22:41
Vyzkouším a dám vědět.
pepancz (5)|11.4.2018 20:01
Ja si nemyslim,ze to vyresi novy ovladac.Ani na zakladnim display driveru od windows by tohle udelat nemelo.Bud je tam fakt nejakej vir a nebo karta odchazi pomalu.zkusil bych pustit pc v safe modu
Nemexis (41)|14.4.2018 18:43
Tak ve správci zařízení mi to píše "Zařízení bylo zastaveno, protože oznámilo potíže. (Kód 43)". Jedná se o GTX 280, poněkud starší model... Zkusím nainstalovat co nejnovější ovladač a uvidím.
Nemexis (41)|14.4.2018 19:26
Po nainstalování nejnovějšího driveru problém stále přetrvává. Antivir Avira mi po celkový kontrole taky nic nenašel, takže to tedy nejspíše bude buď v kabelu nebo přímo v grafice?
Hopperask (6)|2.5.2018 09:54
[QUOTE=pepancz;595882]Ja si nemyslim,ze to vyresi novy ovladac.Ani na zakladnim display driveru od windows by tohle udelat nemelo.Bud je tam fakt nejakej vir a nebo karta odchazi pomalu.zkusil bych pustit pc v safe modu[/QUOTE]

How to do ?