reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Intel Core i3-6300T s win 7

hojocz (3)|4.4.2018 12:04
Dobrý den, postavil jsem počítač s procesorem Intel core i5-7400, 3GHz, 6MB, 4 jádra (LGA 1151), který běží na win 7 pro. Delší dobu ignoruji bezpečnostní hlášení, že tento hw podporuje pouze nejnovější OS (win10). Už mi došla trpělivost, procesor prodávám a rád bych koupil některý z předchozí řady - např. Intel Core i3-6300T. Nejsem si ale jist, jestli bude tento procesor spolupracovat s win7 a MB Asus Prime B250+. Prosím o radu, jestli tento procesor do té desky mohu osadit a bude-li možné i nadále používat win7. Neraďte mi, prosím, že mám upgradovat na win 10 - takový hnůj na můj stroj nikdy nenainstaluji, mimoto mám korporátní licenci na win7.
Velice děkuji za Vaše postřehy a rady!
zsdx (2098)|4.4.2018 13:39
Kdyz pominu, ze korporatni licenci nemuzes mit doma legalne, pak ano, pobezi to bez potreby nejakeho zasahu.
Nebylo by snazsi tu hlasku proste vypnout ci ji dale ignorovat?
hojocz (3)|4.4.2018 14:59
děkuji za odpověď.
Licenci mám legální, počítač je firemní :-)

Hlášku jsem samozřejmě vypnul, ale nemám aktualizace
dom324 (306)|4.4.2018 21:11
Aktualizace jdou jednoduše zařídit. Stačí upravit jednu hodnotu v registrech, a systém si bude myslet, že máš podporované CPU. Podívej se na net, jsem si dost jistý, že tam najdeš přesný postup který registr jak upravit (a že to bude otázka pár minut).
hojocz (3)|5.4.2018 19:54
Děkuji za odpověď, zkusím to. V jednom loňském CHIPu byl taky návod, ale je psán pro mne čínsky - nerozumím tomu a nevím, co mám kde dělat :-(
trhan (12)|8.4.2018 09:50
na stránkách výrobce má každá základní deska kompatability list, ten udává jestli s ní bude CPU fungovat, nic víc. MS tlačí své Win 10 a rozhlašuje že pro starší OS nebude dělat podporu v tomto směru, protože již není v plné podpoře, ale pouze rošířené (do 14. 01. 2020). Tedy můžeš se to snažit nějak obcházet, nebo si pořídit procesor ze starší generace která má podporu.