reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Přenos PC s vodou?

casperdeluxe (16)|8.4.2018 21:46
Dobrý den
uvažuji o vodním chlazení do svého PC. Taktuji zřídka (i když novou i5-8600k bych rád popotáhl), ale jde mi především o vzhled. Vzhledem k tomu, že jezdím párkrát za ron na LAN akce, nevím, jestli je to vhodné. Co se s okruhem děje při přepravě? Je to hodně náchylné?
Děkuji za odpověď.
Alphacool Support (1563)|8.4.2018 22:57
Dobrý den,

vodní chlazení je uzavřený systém, můžete to převážet klidně vzhůru nohama nebo s tím třást dle libosti a nestane se vůbec nic. Jediné co je potřeba dodržet je, že funkční to chlazení je jen při normální pozici PC, ne na boku, ne vzhůru nohama a podobně.
casperdeluxe (16)|9.4.2018 08:11
Děkuji za odpověď. Tím pádem bych vás poprosil o radu. Jakou sestavu byste mi doporučil? Jak říkám, jde mi o vzhled. Rád bych upřednostnil trubky před hadicema. Větší expanzku, pumpa může být zvlášť. Chladit se bude jen CPU. Montovat se bude do Phantekx Enthoo Primo SE Black - white.
Ještě by mě zajímalo, jak je to s ohýbáním trubek? Je lepší to ohýbat a riskovat nedokonalost ohybu? Nebo požít pravoůhlé fitinky?
Alphacool Support (1563)|9.4.2018 10:30
Určitě ohýbat - protože jinak byste potřeboval tolik úhlových fitinek, že byste se nedoplatil :confused:

Jakou máte desku ? A proč nechcete chladit i VGA ?

Píšete, že řešíte vzhled - takže jakou barvu kapliny, fitinek atd chcete ?
casperdeluxe (16)|9.4.2018 10:41
Deska ASUS ROG STRIX Z370-F GAMING. GPU zatím řešit nechci z důvodu časté výměny. Až se někde ustálím, pořeším později. Kapalinu modrou - průhlednou (pokud možno s nějakým efektem). Taktéž fitinky modré. Blok neprůhledný.
Alphacool Support (1563)|9.4.2018 12:51
Nepíšete, jaký je rozpočet. Pokud "neomezený" tak nejkvalitnější díly vypadají takto http://www.jscomputers.cz/Nakupni-kosik?arg1=MzA2NTk3OjF8MzEyNTMxOjF8MTE2ODgxOjF8MzMyMjkxOjF8MzUwMzQ2OjF8MzQ4NTM4OjF8MjI4NzQyOjZ8NDMxNTI1OjF8MzA5MTQzOjF8

- monoblok na desku včetně RGB podsvícení
- nejlepší pumpa s expanzkou, včetně RGB podsvícení
- nejlepší 480mm radiátor pod víko skříně
- modré fitinky a kapalina
- petg trubice včetně rezačky, ohýbačky a insertu
casperdeluxe (16)|9.4.2018 14:54
Děkuji za návrh. Vypadá to pěkně. Ještě dotaz. Při odvzdušnění je potřeba mít expanzku povolenou? Nebo tam není moc velkej tlat, tudíž není potřeba řešit přebytečný vzduch?
Alphacool Support (1563)|9.4.2018 21:05
Tam není v podstatě žádný tlak :) takže expanzku otevřenou mít nemusíte.
casperdeluxe (16)|10.4.2018 09:40
Děkuji za váš čas a rady :)
casperdeluxe (16)|13.4.2018 11:04
Ještě bych se zeptal: Dají se koupit modré kabely ke zdroji Seasonic X-750? Děkuji
Alphacool Support (1563)|13.4.2018 11:17
Seasonic X řada byla ve třech verzích - opravdu původní X řada, pak X řada KM2 a nejnovější X řada KM3. Mrkněte na štítek zdroje, bude to tam napsané. Pokud máte KM3 řadu, tak kompatibilní kabeláž je http://www.jscomputers.cz/Vyhledat?arg0=ssc%2b%252b%2bblue%2bbitfenix
Pokud máte původní X řadu nebo X KM2, tak tam bohužel existují jedině prodlužky, ne kompletně nahrazující kabeláž.
casperdeluxe (16)|13.4.2018 11:20
Děkuji. To bude asi ta původní. Mám tento zdroj asi 8 let a nechci ho měnit. Jsem s ním spokojen.