Zobrazené výsledky: 1 až 12 z 12

Téma: Heslovaný disk notebooku

Pravidelný diskutér Avatar uživatele aldafallout
    Registrace
    Jul 2006

Zdravím, mám následující problém. Koupil jsem vyřazený notebook a jeho disk je zaheslovaný. Nejde mi naformátovat ani v notebooku (pri vložím WIN XP SP2, nabootoji a dale kdyz to ma zvolit disk, tak nastane modra smrt). Koupil jsem tedy externí rámeček a chtel to naformátovat v něm, ale PC hodi hlášku, ze našlo velkokapacitní zařízení, ale nezobrazí ho(ani ve správě disků). Když restartuji počítač, tak s rámečkem ani nenaběhne (zastaví se po testu pamětí, když má zobrazit připojené disky). Co s tím? Koupit nový disk?
    Odpovídat lze po přihlášení

eraser

Určite by som sa opýtal osoby, ktorá mi ho predala, prípadne napíš, čo je to za notebook a jaký má disk, prípadne tam bude iný problém a ten spočíva v niečom inom.

Na tom disku bol nejaký starý systém, takže sa dalo nabootovať do OS?

Moderátor / Poděs SHW Avatar uživatele ICEBOSS
    Registrace
    May 2006

co je to za znacku disku? kamos jednou takhle resil Hitachi a tusim ze ho vyresil. zeptal bych se.

Občasný diskutér
    Registrace
    Apr 2007

Citace Původně odesláno od ICEBOSS Zobrazit příspěvek
    co je to za znacku disku? kamos jednou takhle resil Hitachi a tusim ze ho vyresil. zeptal bych se.
    Mam ten stejny problem, tak nebudu zakladat nove tema. Jedna se o disk IBM Travelstar IC25T048ATDA05-0. Dik za kazdou radu

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

A jaký je to notebook, taky IBM?

Občasný diskutér
    Registrace
    Apr 2007

Citace Původně odesláno od johny__g Zobrazit příspěvek
    A jaký je to notebook, taky IBM?
    Myslim, ze to byl DELL

Obyvatel SHW
    Registrace
    May 2006

Nepomoh by udělat Low Level Format?

Např. zde je dobrej tool pro windows:
    http://hddguru.com/content/en/softwa...l-Format-Tool/
    (ale vyžaduje to aby se Win rozběhly s připojeným diskem, anebo ho připojit za chodu přes USB nebo Firewire - s tim si údajně taky poradí)

Pokud nejde rozběhnout Windows a je to IDE disk (a neni to Western), mohla by na něj zafungovat utilita Matrox Low Level Formatter:
    ftp://ftp.uni-freiburg.de/pub/pc/msd...l/llfutil.html
    (ale ftp.maxtor.com zdá se už nefunguje, program lze stáhnout přímo tady ftp://ftp.uni-freiburg.de/pub/pc/msd...il/llfutil.exe)
    - je potřeba si udělat bootovací disketu (nebo CD) a spouštět z něj; je primárně určenej pro disky Maxtor, ale už jsem ho vícekrát úspěšně použil i na Seagate (umí "odstranit" vadný sektory), je jenom pro IDE disky.
    Před použitím tohlhle nástroje velmi doporučuju odpojit všechny ostatní disky, protože by se člověk moh relativně snadno splést a následky by byly fatální

Pak by mohla bejt ještě nějaká utilita přímo od IBM.

Obyvatel SHW
    Registrace
    May 2006

Takže pro disk IBM Travelstar by údajně měla být přímo určená utilita Hitachi Drive Fitness Test:
    http://www.hitachigst.com/hdd/support/download.htm#DFT

(viz níž v popisu Restores Drive Fitness- Low-level format utility (Use option: Erase Disk).)

Je tam image diskety i CD, bude to bootovací utilita, tj. udělat bootovací médium, odpojit všechny ostatní disky, připojit ten zaheslovanej a zkusit přeformátovat. Jestli to nepude tímhle (nebo některým z těch toolů co jsem odkazoval v předchozím příspěvku), tak už asi ničím.

Občasný diskutér
    Registrace
    Apr 2007

Bohuzel to vse jsem jiz skousel a nepomohlo, chtelo by to mozna prepsat firmware.

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jezevec
    Registrace
    Aug 2006

Zda se mi to jako zasah TPM cipu nebo produktu spol. Computrace, ktere se pro znackove pocitace pouzivaji - da se nastavit politika, ktera pri nedodrzeni (napr. uzivatel se neprihlasi dele nez 3 dny) disk uzamkne a bez TPM resp. Computrace cipu, ktery je obsazen, nejde zpet aktivovat bez ucasti spolecnosti, ktera ochranny system provozuje, v tomto pripade napr. Computrace. Pokud by to znamenalo vice prace a starosti, radsi bych si poridil jiny disk

Nováček
    Registrace
    Oct 2006

Co zkusit nabootovat z jiného os. Starši verze linuxu mají úžasné FDISKy.
    Zkusil bych přerozdělit partišny no a pak i formátovat, Poté při novém spuštění, by se jim dal příznak WIN partition. a další Boot - a instalace WOKEN. (Nové linuxy již mají fdisky až příliš přítulné - ale asi by to šlo i v nových verzich)

Ale s tím HW šifrováním nemám zkušenosti. Třeba to LINUX obejde.