reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

SigmaTel STAC9200 vs. win XP

Pajka (2)|27.9.2007 23:12
Mám notebook Gateway ML3108z s integrovanou zvukovou kartou
"SigmaTel STAC9200 @ nVIDIA nForce 430 (MCP51) - High Definition Audio Controller"
Ve Win Vista šla v pohodě.... nainstaloval jsem XP a po opravdu dlouhém hledání ovladačů jsem je nainstaloval a podle správce zařízení vše pracuje správně mám ikonku repráčku u hodin... nastavení zvuku v ovládacích panelech prostě všecko se tváří že je vše OK, ale prostě je ticho... nevydá ano hlásku.... může to být třeba kompatibilita HW s win XP? nebo jsem stáhl někde nějaký očesaný drivery?
eraser (0)|30.9.2007 01:53
Možno je nutná prítomnosť záplaty pre HD audio.
Pajka (2)|30.9.2007 13:56
Tak bohužel ani tahle záplata nepomohla.. :(
eraser (0)|30.9.2007 18:24
Ak aplikuješ danú záplatu, pokiaľ ju teda nemáš a následne reštartuješ a použiješ oficiálne ovládače, tak to musí ísť.
Melichar (1)|22.10.2007 22:50
Zdravím ERASEra, narazil jsem na podobný probém, ale s MB od Intelu D945GCL, pod Win Vista fungovalo vše v pořádku, ale po reinstalaci na XP jsem zjistil, že systém vůbec neví o on-board zvukovce. O víše zmiňovaném kb888111 jsem věděl. No ani po jeho instalaci systém stále netuší že board má nějakou zvukovku. Správce zařízení nevykazuje žádné chyby. Jen nechce nadetekovat nic dalšího. Naivně jsem se pokušel "vnutit" ovladač, ale instalátor samozřejmě hlásil, že nemá zařízení, na které by ovladač "pověsil". Prošel jsem několik diskuzí jak tuzemských tak i zahraničních, ale nikdo se s tím nesetkal.
eraser (0)|23.10.2007 14:02
Hmm, skús si prejsť oficiálne odporúčania od Intelu a ešte sa pozri na verziu ovládača pre audio, či nemáš nejakú starú, pretože na ich webe je najnovšia z 10.7.2007.

http://www.intel.com/support/motherboards/desktop/sb/CS-020642.htm
http://downloadcenter.intel.com/Product_Filter.aspx?ProductID=2613&lang=eng