reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nováček vs Deplhi

crasher.km (919)|29.9.2007 22:18
Ve škole jsme začali dělat v delhpi,ale máme učitele , který neumí nic vysvětlit a nejde od něj pochopit látka

Máte nějaký kvalitní zdroje informací pro úplné začátečníky ?Jsem vděčný za všechno :)
eraser (0)|30.9.2007 01:38
Otázkou je, či by si bol ochotný študovať i dokumentáciu v EN jazyku.
crasher.km (919)|1.10.2007 14:19
Mno pokud bude v cz,tak je to samozřejmě lepší ,ale EN se nebráním :))


4 Sorensen:děkuju :)
Intri (3490)|2.10.2007 20:43
Neděláš náhodou SPŠ elektrotechniky a informatiky?:-) My tam měli na Delphi taky takového vola, co neuměl ani mluvit. Ale díky vynikající učitelce na teorii jsem toho zvládl dost. Umíme to s Delphi, co ti poslal Sorensen, mi přijde jako hodně kvalitní publikace. Ale není problém se kdykoliv zeptat, když budeš mít potíž.
crasher.km (919)|2.10.2007 22:43
Bohužel :( Centrum Odborné Přípravy Technické -Slaboproudá Elektrotechnika :)
zatím bereme pořád vývojové diagramy,takže zatím ještě pohoda.
Intri (3490)|4.10.2007 21:01
No jo, aspoň vím, že volové jsou i na jiných školách.:-)
mikeb (74)|16.10.2007 18:16
Zkuste http://www.builder.cz
je tam forum pro vývojáře ve všech možných jazycích, kdysi tam vycházeli i seriály o programování, ale to už je pár let.
Nicméně pro začátečníka se v nich určitě najde něco zajímavého.
wex (115)|19.10.2007 18:27
Seriál o programování v Delphi je na programujte
Intri (3490)|19.10.2007 18:34
Seriálů o programování je spousta, tak jako webů ( např. vynikající anglicky psaný Torri's Delphi Page, jen neznám adresu ), ale daleko jednodušší a příjemnější je se na daný problém zeptat, než ho někde hledat na netu.
crasher.km (919)|19.10.2007 22:33
mno tak kdybych chtěl ,tak si to najdu ;) to by nebyl problém .... šlo o radu pro začátečníky ... je zbytečný hledat seriály ,potřebuju poradit nějakej jednoduchej začátek ;)
a pokud to Intrimu vadí,tak se nemusel vyjadřovat :)
Intri (3490)|19.10.2007 22:48
:-) Kdepak, nevadí, já to nemyslel ironicky.:-) Fakt si myslím, že je pro lidi lepší se zeptat někde na fóru, protože tak má možnost si o tom pokecat s někým, kdo případný problém umí vyřešit, a nestane se tak, že špatně pochopí nějaký článek nebo tak. Navíc se taky může stát, že se člověk zeptá, dostane odpověď, ale v tom ho napadne jiné, lepší řešení. Tak se může zase zeptat, jestli by to nebylo lepší tak a tak... Prostě komunikace mi přijde pro řešení problémů v programování mnohem lepší než mocný přítel Google.:-)
Intri (3490)|8.11.2007 13:17
Tak mám teď problém taky - neví někdo, please, jak určit, který z filtrů byl v komponentě TSaveDialog uživatelem vybrán? Chci nabídnout více možností, jak uložit výsledný soubor. Mám napsaný kód pro ukládání jednotlivých typů souborů, ale nedaří se mi přijít na to, jak určit, který z těch typů si uživatel vybral ( a tím samozřejmě rozhodnout, který kód pro ukládání se použije ).
Pabler (425)|23.12.2007 09:17
Tsavedialog, zdedila dake property od TOpenDialog, konkretne mi spadol zrak na property filter (read ... write...), odtial by to neslo vysat ?
caikef (31)|25.4.2008 16:22
Pro mě je dobrým zdrojem informací UMÍME TO S DELPHI a TIPY A TRIKY V DELPHI, sameozřejmě diskuzní fóra, stránky http://www.builder.cz , programujte.com. Ale opravdu je toho hodně
crasher.km (919)|25.4.2008 18:22
Hah :) tak po půl roce,co sem založil toto téma umím ze školy jenom něco hooodně málo :D Bohužel mě to nestačí přečíst:( skoušel sem to ,ale prostě nejde mi to tak .. ve škole to vydím,popřemýšlím a vím,doma sedím,čtu to 10x a nic z toho nevím :(