Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.

Zobrazit výsledky hlasování: Věříte článku http://acersucks.wz.cz/?

Hlasujících
117. Pro hlasování se musíte přihlásit
  • Ano

43 36.75%
  • Ne

7 5.98%
  • Ano, mám podobné zkušenosti

11 9.40%
  • Ano, znám lidi s podobnými zkušenostmi

32 27.35%
  • Ne, je subjektivní

23 19.66%
  • Ne, reklamační listy nejsou žádný důkaz

1 0.85%
Strana 1 z 8 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 114

Téma: Zkušenosti s Acerem

Starousedlík SHW Avatar uživatele Intri
    Registrace
    Sep 2007

Zdravím.

Před více než 3/4 rokem jsem si na firmu koupil notebook od Aceru. A abych to zbytečně neokecával, sepíšu tady stručně v bodech, co se dělo pak:

- 3 měsíce fungoval
    - pak závada a reklamace
    - po chvíli druhá reklamace
    - po chvíli třetí, pak čtvrtá, pátá, šestá a následně sedmá reklamace
    - morálně nepřijatelné chování servisu Aceru
    - stopení notebooku na měsíc a 11 dní bez důvodu
    - náhrada kusu za kus, který byl opět vadný ( projevilo se už při prvních testech, takže je jasné, že Acer ten nový kus ani netestoval, než mi jej poslal )
    - nabídka nového, avšak levnějšího a méně výkonného kusu...s doplatkem 2000 Kč

Tolik ochutnávka, kdo bude chtít podrobnosti, je více než vítán na stránce http://acersucks.wz.cz/ . Na stránce lze nalézt i naskenované reklamační listy, abych také poskytl ke svým tvrzením důkazy.

Na závěr jen poznačím, že notebook byl kupovaný na firmu, takže se jeho nákup vázal obchodním, ne občanským zákoníkem. Proto bych tady nerad viděl narážky typu "jsi blbec, že sis nenechal vrátit peníze po 4. reklamaci" apod.

Tak příjemné počtení.
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér Avatar uživatele wojta
    Registrace
    Feb 2007

Clanku verim, ale nelze kvuli tomu zahazovat celou firmu, to se ojedinele u jinych firem taky, slysel jsem o podobnych pripadech od lidi co maji Asus a dokonce i HP. Vsechno zalezi na tom, na jake lidi clovek zrovna narazi.
    Ja sam mam Acer, byl v servisu 2x a nebyl s tim nikdy problem. Byli celkem ochotni a opravene to bylo do 5ti dnu.

To ze to bylo na firmu, to je smula, clovek nema takova prava, jako kdyz to koupi sam.

eraser

Citace Původně odesláno od wojta Zobrazit příspěvek
    To ze to bylo na firmu, to je smula, clovek nema takova prava, jako kdyz to koupi sam.
    Tak to je veľmi limitujúce, skorej by som si myslel, že pri kúpe takéhoto produktu pre firemné účely platia tvrdšie pravidlá, pretože tým dochádza k blokovaniu činnosti za účelom podnikania (ako je výrobok používaný - pre prácu alebo čisto súkromne, to neberme do úvahy). Avšak tým nechcem nič namietať i voči fyzickým osobám.

V minulosti, keď som si kupoval, resp. upgradoval PC, tak som vždy hľadel na cenu, postupne som začal vnímať výrobcov a rozlišovať kvalitné produkty od skutočného plepsu, pričom som sa do pracoval do štádia, kedy je pre mňa rozhodujúci reklamačný, resp. servisný faktor a za takúto výhodu, či záruku som si ochotný kľudne priplatiť. A povedzme si priamo, nie je nejakých 1000 korún, v prípade kúpy železa za desiatky tisíc, dobrá investícia pre pokoj na duši, kľudný spánok a v prípade procesu reklamácie flexibilita a žiadna strata nervov? A teraz sa ma nepýtajte, prečo tak rád nakupujem vo vybraných českých e-obchodoch...

Starousedlík SHW Avatar uživatele crasher.km
    Registrace
    Aug 2007

Jediný rozdíl mezi nakoupením na IČO a jako samotná osoba je ,že tuším HP dává na IČO 12 měsíců a na osobu 24 měsíců . To je teda jediný rozdíl , který mi naše obchodačka řekla
    Jinak můj názor na acer je asi takovej. Je to levný , není to špatný ,ale je to takový "domací" notebook,protože jsou to fakt levné plasty a často praskaj ... S baterkou skušenosti nemám .
    Osobně preferuji buď asus ,nebo kdo si může dovolit ,tak IBM .... HP už nejsou to ,co bývali. Teď jdou mnohem častěji na reklamaci než dřív.
    Tím ale nechci říct,že ostatní je šméčko . Tím chci říct, že těm značkám fakt věřím,stejně ale záleží na tom ,jak se člověk k NTB chová.
    Přeci jenom je to spotřební zboží.

Registrace
    Sep 2007

Citace Původně odesláno od wojta Zobrazit příspěvek
    Clanku verim, ale nelze kvuli tomu zahazovat celou firmu.
    Potíž je v tom, že chování servisu nebylo o štěstí nebo o smůle. To, jak se servis chová, je čistě jejich vůle.

Registrace
    Sep 2007

Citace Původně odesláno od crasher.km Zobrazit příspěvek
    Jediný rozdíl mezi nakoupením na IČO a jako samotná osoba je ,že tuším HP dává na IČO 12 měsíců a na osobu 24 měsíců . To je teda jediný rozdíl , který mi naše obchodačka řekla
    Pak máš divnou obchoďačku... Rozdíl je tam i v tom, že z obchodního zákoníku nevzniká nárok na odstoupení od kupní smlouvy ( ani v případě, že ten notebook půl roku nemáš a že je neopravitelný ), není definované, za jak dlouho musí být reklamace vyřízena, žádná povinnost výměny kusu za nový nebo ani kolik pokusů servis má na opravu, než bude výrobek prohlášen za neopravitelný. Acer rozhodně žádný kus za neopravitelný neprohlásí, to mi za tu dobu došlo a to budu tvrdit neústupně.

Psal mi dokonce jeden novinář, že by chtěl ty zkušenosti do svého článku. Říkal, že od mnoha lidí ( stejně jako já ) slyšel, že se Acer brání vrácení peněz i v případě, že na to máš ze zákona nárok. že na něj platí nanejvýš pohrůžka soudem, až pak prý jsou ochotni začít racionálně uvažovat.

Registrace
    Aug 2007

není definované, za jak dlouho musí být reklamace vyřízena, žádná povinnost výměny kusu za nový nebo ani kolik pokusů servis má na opravu, než bude výrobek prohlášen za neopravitelný.
    Teď budu jenom čistě spekulovat,nevím přesně jak je to psané u firem a jak u osob,ale musí snad být na to zákon !

Kdyby to bylo tak jak jsi to popsal ,tak by sis koupil NTB ,on by nejel ,dal bys ho do servisu a jelikož by neměli definované za jak dlouho to musí vyřídit,tak by si i mohli nechat ,ne ?
    Pokud nemám milné informace,tak reklamace je od zákona do 30 dnů. Nevím proč by to u firem mělo být jinak .

Registrace
    Sep 2007

Ale máš pravdu... Když ten notebook bude vadný, firma si jej klidně může nechat a nevrátit ho nikdy. Reklamace v obchodním zákoníku se rozdělí podle dvou důvodů: porušení kupní smlouvy podstatným způsobem a porušení způsobem nepodstatným. Bohužel to, že nemáš ani notebook, ani peníze a nikdo s tebou není ochotný jednat, je porušení smlouvy nepodstatným způsobem. Podstatný způsob je pouze, když můžeš dokázat, že už v době při uzavření smlouvy neměla prodejna zájem na plnění smluvních povinností a plnit je taky nehodlá. A toto neprokážeš.

Když někdo poruší smlouvu podstatným způsobem, má pak druhá strana nárok na odstoupení od smlouvy atd. Jenže jak jsem řekl, to, že nemáš notebook klidně rok, není podstatné porušení kupní smlouvy. Ať žijí zákony ČR.

Registrace
    Aug 2007

ČOIku na ně !

Registrace
    Sep 2007

Ta neřeší obchodní zákon... Navíc Acer žádný zákon neporušil, takže proti nim nikdo nic nemá. Ale chování bylo nechutné, proto jsem to všechno sepsal.

Čestný člen Avatar uživatele Smeli
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Intri Zobrazit příspěvek
    Ta neřeší obchodní zákon... Navíc Acer žádný zákon neporušil, takže proti nim nikdo nic nemá. Ale chování bylo nechutné, proto jsem to všechno sepsal.
    Nevím jak je to u právnických osob, ale pokud porušili 30 denní reklamační lhůtu je to na ČOIku

Registrace
    Sep 2007

Ta 30denní lhůta neplatí pro nákupy na firmu.

Obyvatel SHW Avatar uživatele Encore1106
    Registrace
    Feb 2007

Takže kupovat tady něco na firmu je vlastně taková sázka do loterie.
    Buďto budu mít štěstí při výběru a vše bude fungovat tak jak má a já teda ušetřím něco na daních, nebo budu mít smůlu a podle toho co se tady psalo, zaplatím prachy za notebook, který budu muset dát na reklamaci, kde si ho nechaj třeba půl roku já nebudu mít možnost jak se bránit?

Registrace
    Sep 2007

No, jak se to vezme. Na jednu stranu jo, na druhou stranu můžeš s prodávajícím uzavřít dohodu o přiměřené dodatečné lhůtě, kterou je pak povinen dodržet a v případě jejíhož nedodržení můžeš odstoupit od smlouvy. Standardně je "přiměřená" prý 10 dní. Jenže vtip je v tom, že i když na uzavření té dohody máš právo, nikde se zase nepíše, kolik dní ti musí prodejce dát. Takže je to zase na domluvě. A pokud nepřistoupí na tvůj návrh třeba 10 dní, bude si trvat na své lhůtě a tobě nebude vyhovovat, zase nezbývá nic víc, než čekat, jestli se to nevyřeší, nebo nechat soud o té lhůtě rozhodnout. Ale soudní oznámení musíš podat ty a zase za to budeš platit.

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2007

Mám podobné zkušenosti s PDA. Servis Acer never more.

Strana 1 z 8 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Zkušenosti s Acerem okolo 20 000
    Od Pufintak v sekci Notebooky a netbooky
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 26-09-2013, 11:17
  2. NAS zkušenosti
    Od Malevil v sekci Storage (úložná zařízení)
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 14-09-2012, 16:03
  3. Eloxování - zkušenosti?
    Od wthulmann v sekci Modding/tuning
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 30-06-2010, 16:47
  4. Webové prohlížeče: Maxthon a zkušenosti...
    Od Dufinos v sekci Internet
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 07-05-2009, 15:41
  5. GeForce: Zkušenosti se SLI
    Od dedek.m v sekci Grafické karty
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 29-09-2007, 19:24