reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Android 6 zákaz OTA

Hirogen (31)|25.6.2018 10:20
Ahoj!
Poradíte mi, jak zakázat na Asus ZE520KL FOTAservice?
Nechci apgrejdovat na An7. Mám stále 6 z výroby. Vynutil jsem ukončení FOTAservice a vymazal data. Půl roku to dalo pokoj a nyní opět po každém připojení do wifi se nutí aktualizace na An7. Shození FOTA už nevydrží a po připojení opět nutí upgrade na An7.
Salamander (6177)|25.6.2018 13:37
Jen se zeptam na duvod proc nechces prejit na novejsi verzi Androidu?
Hirogen (31)|25.6.2018 16:29
Důvodů je víc, nechtěl jsem je rozebírat, protože bych tady řešil jen to, jak jsou aktualizace důležité. To tady řešit nechci. Na druhou stranu se s telefonem na wifinu připojuji 1x za 14 dní - používám jiné věci.
zsdx (2098)|25.6.2018 19:34
Pokud se aktualizace nabizi jen na wifi, pak zakaz bud stahovani aktualizace na pozadi na wifi nebo wifi pro tu aktualizacni aplikaci.
Hirogen (31)|25.6.2018 20:29
No, a to prrávě má na starosti u Asusu FOTAservice. Tato služba samozřejmě nejde například ani deaktivovat. Ale vím, že existují i aplikace na blokování konkrétních služeb na Androidu.
V podstatě po přihlášení se nabídne upgrade na An7. Můžu to ignorovat. Akorát pak pokaždé, pokud chci stáhnout nabídku od shora dolů, tak normálně ji stáhnuz napoporvé. Takhle napoprvé stáhnu na nabídku upgrade a napodruhé se teprve objeví nabídka. Pokud ukončím aplikaci FOTAservice, zmizí hlášení a funguje stažení nabídky napoprvé. Jinak se toho nedá zbavit. Pokud omylem kliknu na provést upgrade, tak se mě to ještě jednou zeptá. Pak si znova najedu na aplikace/skryté aplikace/FOTAservice/úložiště/vymazat data a zmizí to, co jsem omylem potvrdil. Stačilo by jen zviditelnit tlačítko DEAKTIVOVAT, které je zamlžené.