reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Trhání/sekání PC

celofan45 (6)|6.7.2018 17:58
Zdravím

Mám problém který mě už trápí dlouho, ale až ted to je brutální..

Mam sestavu:
MSI 970 GAMING
AMD FX-4300
MSI GTX 960 GAMING 4G
Kingston 16GB KIT DDR3 1866MHz CL10 HyperX Fury Red Series
Kingston SSDNow V300 120G, Seagate 3TB , WD 4TB

Problem je ten že se mi při stahování sekal/trhal PC ... ze začátku se to dalo... Mel jsem tam jeden vadný disk tak jsem si myslel že je to tím, tak jsem koupil WD 4 TB a bylo to stejný až se to zhoršovalo...Jak jsem stahoval třeba ze steamu hry... tak se to trhalo... nebo se stahovala aktualizace pro WoTko.... Tak jsem si řekl že udělám Formát C: a myslel jsem si že to pomůže.....ale nepomohlo...bylo to stejný možná i horší.... myslel jsem si taky že by to pohlo být i SSdiskem... Tak jsem SSD odpojil a jeden HDD (3TB) rozdělil a na něho nainstaloval new windows... ze začátku to bylo v pořádku a pak jak jsem zaktualizoval win a všechny ovladače.... a po stažení první hry se to začalo brutalně trhat...
Nevím co s tím... Proto se obracím k Vám....

Kámoš mi dal nějaký program že at to vyzkouším ... že ten by to mel zjistit... tak jsem to spustil a výsledek je zde (výstřižek). tento obrazek je pořízený jak se stahuje hra ze steamu...
Jinak Windows je legál a stahoval jsem úplně new verzy v ofifialních stránek microsoft...

Předem děkuji za rady a pomoc....
Výstřižek.PNG
celofan45 (6)|6.7.2018 23:16
Tak jsem nakonec nechal jenom 1 HDD a to ten nejnovější kupovaný před 2 měsíci...Rozdělil jsem ho na 1TB a 3 TB a z 1TB jsem udělal systemový... sice se PC netrhá až tak moc... ale je strašně pomalý jako 486 :-) prohlížeč načíta asi 5min :-) Spustil jsem opět ten program co mi kamoš doporučil a opět stejná hláška... viz obr..
Ja už nevím co s tim :-(
Výstřižek.PNG
Ventero (1280)|7.7.2018 07:54
To budou nejspis zase zmrseny drivery ve zmrsenym W10.
Mas tam pridanou wifi kartu nebo zvukovku?
celofan45 (6)|7.7.2018 07:58
Pravě že nemam... Používám zvukovku co je na desce a jsem připojený k internetu káblem do routru.
Ventero (1280)|8.7.2018 08:10
Managment W10 je taky pekne zmrsenej. Osobne jedu na jistotu: Kdyz udelam cistou instalaci W10 necham to tak hodinu delat svoje (nepracovat na PC) dokud neni system uplne idle. Pak provedu restart, necham uklidnit, pak udelam aktualizace a pak zase necham uklidnit (opet treba i hodinu, pak restart, pak pockat do idle a pak teprve zacinam pracovat.

Jinak SSD Kingston z teto rady jsou znamy poruchovosti po urcitem poctu zapisu - ale dela to i s HDD. Podle vypisu programu to mohou zpusobovat drivery na zvukovku ci sitovku. Tedy zkus najit jine drivery. Jestli nebudou, tak nejspis smolik - W10 neni kompatibilni s HW. Pak muzes zkusit jeste navrat ke starsi verzi Windows a do dualbootu Linux pro bankovnictvi apod, az skonci podpora.

A co kontrola HW - RAM, HDD, prepastovat procik, vycisteni, zdroj atd?
celofan45 (6)|9.7.2018 09:44
je nějaký program na test HW?
StD (1963)|9.7.2018 11:10
Stáhni si Hiren's BootCD, vyrob si ho a po nabootování z něj jich budeš mít hafo "pro každou příležitost"...
celofan45 (6)|18.7.2018 18:22
Zdar.. tak jsem to vyzkoušel a všechno mi to ukázalo že je vše OK...

a teď jsem spustil ještě jeden program co se mi k programu "LatencyMon" nainstalovalo.Jde o "In Depth Latency Tests"
a takové škubání jsem nezažil... trvalo mi asi 10 min než mi najel program na VÝSTŘIŽEK a dalších 10 min než jsem to vystříhl a uložil... trhalo se to neskutečně...a vysledek je zde viz obr

a pokud to ukazuje že je v prdeli procák tak proč se mi nepřehřívá nebo neděla problém když mam zapnutou hru Kingdom Come Deliverance říka se že je to náročná hra že na ní bych mel poznat jestli je Ram nebo CPU a GPU nějak poškozená... ale při této hře mi to neseká ale docela to má delší načítání...
Výstřižek1.PNG
Jech Josef (206)|18.7.2018 20:36
Jakej zmršenej Win 10 na čom tedy jedeš, S Win 10 jsem spokojený mám ho hned od začátku. Ovladače ne zmrší Win ale výrobci hardweru, To mám tak rád když každý to hází na Win 10 ale ještě na něm nejel a hlavně že to haní.
celofan45 (6)|18.7.2018 22:03
??
Ja jsi nestežuji na win 10... používám ho už hooodne dlouho... mam "Win 10 Pro".... a je super... ale mam problémy které se objevily po poslední velké aktualizaci... Tak nepruď a radeji porad.... :-)
Ventero (1280)|23.7.2018 20:56
To bylo na mě - ale pan Jech toho moc neví, nemá dostatek zkušeností a nečte pozorně. O zmršených ovl. jsem nepsal, ale MS se na ovl. podílí, signuje je na kompatibilitu a pouští do distribuce. A jestliže pustí zmrvený drivery a nebo zmrvenej build - a to dělá každou chvíli - tak to padá na jejich hlavu a v druhém případě na 100%. Managment HW čerpání a služeb má opravdu zmrvenej tak, že po jakékoliv (nevolitelné a nekontrolovatelné) aktualizaci běží procesy ještě hodinu v kuse a na 100% vytěžují HDD a to i přes klidové chvíle postaktualizačních procesů - tedy se i hodně silná PC sekají, než se to uklidní. A tovární nastavení trvající 10 x déle než čistá instalace je naprostá zhůvěřilost a 1000% důkaz něčí polodemence.

Neustále přijímáme reklamace notebooků a PC, kterým není nic jinýho, než že mají posr..ej Windos 10. nechápu, že výrobci PC, který mají díky hňupům z MS zbytečných 20% nákladů na reklamace (a to číslo roste) na toho pablba Nadellu netlačí ať si v tom vývojářským týmu udělá cajk a vůbec změní zvrácenou a perverzní politiku koncepce tohoto OS.

A jestli si spokojenej s W10, tak nezbývá než obdivovat tvou trpělivost, pohodu, klid a nevšímavost k tomu, jak mizerně fungují, kolik problémů přidělávají jak obyčejným uživatelům, tak servisákům a v neposlední řadě jak všechny špehují a jak nádherně slouží fašistickým klikám ovládajících západ i nás ...

Bůh s Tebou a s námi všemi ...