reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Poradte 22" Samsung 225BW nebo 20" S-PVA

Gouki (8)|2.10.2007 03:13
Zdravim. Potreboval bych poradit s vyberem LCD panelu.

1. Urcite Wide. Nejsem prilis narocny na barvy (ale mely by byt prijatelne) a pozorovaci uhly, tudiz mi TN matice nevadi. Nevadi ani leskla obrazovka

2. Cenu bych si predstavoval do 8500 kc - existuje vubec takhle levny LCD s lepsi technologii?

3. Predne na filmy a brouzdani. Filmy z vetsi dalky. Vadila by mi prilis viditelna svetla mista v rozich. Nekolikahodinove cumeni na internet denne :-)

4. Chtel bych 22", neni to zbytecne moc velky? Stacila by 20"? Mate nekdo moznost srovnani jak velky je to rozdil?

5. Nejaka zkusenost se Samsungem 225BW? Pro me vybornej design a slusny parametry na TN.

Nebo byste doporucili jinou 22", ale musi byt vyskove nastavitelna a jakz takz dobre polohovatelna. Urcite otaceci.

Jo a graficka karta GeForce 7600 GT,pokud to hraje nejakou roli.

Diky za jakoukoliv radu.


GOUKI
tgfh (2985)|2.10.2007 06:20
Mrkni na Samsung 2232BW :thumb
Jackal1 (218)|2.10.2007 09:27
Určitě se podívej na tento monitor - HP 22" Pavilion w2207v černo-stříbrný

http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10512007X0271R4EBX

Vše co chceš splňuje a je nádherný. Barvy překrásný. Polohovatelnost super, 5ms dobrý. Mohu jen doporučit. :-)

Edit: sorry, jen cenově je trošku jinde, než požaduješ. :-)
Gouki (8)|2.10.2007 16:10
Ten Samsung 2232BW jsem nasel 2 modely.Ten hranatej je vybornej,ale ten zakulacenej je horsi,ale zvykl bych si. Ale asi to bude chyba, u vybrobce jsem nasel ten kulatej.

Ten HP nechci.Je asi dobrej,ale ma ho kamos a nesedi mi. A cena neni zase takovej rozdil.

Nevite nekdo rozdil (krome odezvy) mezi Samsung 225BW, Samsung 226BW a Samsung 2232BW?
Pripada mi,ze maji stejny panely, nebo aspon podobny.

Nevim proc,ale samsung me pritahuje :-)
tgfh (2985)|2.10.2007 17:54
[quote=Gouki;52234]Nevim proc,ale samsung me pritahuje :)[/quote]
Mě taky.

Samsung 2232BW je novější revizí samsungů 225BW, 226BW, objevil se na trhu nedávno - asi jediný rozdíl :turtle každopádně 2232BW je lepší :D
Jack_6428 (37)|2.10.2007 19:20
jdi do Samsungu 206BW, je to skvělej monitor....za 10dnů ho budu mit doma, tak pak napíšu recenzi ;-)
Gouki (8)|3.10.2007 05:58
Tak okay. Tesim se na recenzi.

Nikde jsem nenasel jestli se daji monitory otacet, jenom u 225BW. Je problem natocit 2232BW nebo tu 206BW? Dost to pouzivam. Pak naklon dopredu, ale to miva vetsina LCD stejny.
Gouki (8)|3.10.2007 16:53
Hej tgfh. Je mozny ze by mel takovejhle design? http://www.pc-hardware-shop.cz/shop/288/detail/421054/0|353|454|/?list=3
Nejak se mi to nezda :-)
tgfh (2985)|3.10.2007 18:03
ten design vypadá takto ;)

vinancan (5)|4.10.2007 22:21
Ja chcem tiez kupit LCD Samsung ale 2032BW ale ked je nieco lepsie tak poradte
Gouki (8)|5.10.2007 17:44
Objednal jsem nakonec Samsung 225bw.Za par dni je tu.Tak jestli to bude nekoho zajimat, tak ho pak zkritizuju
Intri (3490)|5.10.2007 18:59
[QUOTE=Gouki;52234]Ten HP nechci.Je asi dobrej,ale ma ho kamos a nesedi mi. A cena neni zase takovej rozdil.[/QUOTE]

Dneska jsem měl možnost to HPčko vidět právě v Alfě, a nutno říct, že ten obraz mělo neuvěřitelný. Neřekl jsi sice, proč ti nesedí, ale všechny ostatní monitory, co měli zapnuté, se tomu HPčku ani nepřibližovaly.
tgfh (2985)|5.10.2007 19:33
[quote=Gouki;52800]Objednal jsem nakonec Samsung 225bw.Za par dni je tu.Tak jestli to bude nekoho zajimat, tak ho pak zkritizuju[/quote]
Jo, pak určitě napiš jaký je.

[quote=vinancan;52699]Ja chcem tiez kupit LCD Samsung ale 2032BW ale ked je nieco lepsie tak poradte[/quote]

Kámoš byl taky hodně nerozhodný, já mu vnutil 2032BW a nyní mi moc děkuje
Gouki (8)|6.10.2007 05:56
Nechtel jsem HP:

1. Protoze ho ma kamos :-)

2. Proste se mi nelibi design

3. Barvy mi pripadaly hrozne syty a umely. I kdyz to se da vyladit.

4. Libi se mi strohy design 225bw black, puvodne jsem chtel 245bw, ale to je nepouzitelny. Skoda,ze ma ta 2232bw tak osklivou nohu :-) LOL, ale sposte lidi pripada designove dokonalej. Mrzi me to, ale me to neprijde :-) = sorry tgfh

Uznavam,ze je HP lepsi, pokud nekdo vaha mezi temito dvemi tak bych asi doporucil HP (ale jeste je brzo). I kdyz zatim jsem mel moznost srovnat jenom HP a Samsung 215tw - coz jsou ale uplne odlisny monitory.

Trosku offtopic - vsiml jsem si na 215tw onoho tajemneho inputlagu jeste pred tim nez jsem se o nem dozvedel z diskuzi. Myslel jsem ze je to dlouha odezva. Zajimavy. Ale nekdo ho nepostrehne.

Samsunga jsem koupil o +-2000 levneji nez HP, ale myslim, ze je to slusnej monitor a za tu cenu lepsi neni.

Urcite napisu jakej je. Ale co jsem cetl tak Samsungy nejsou spatny.
tgfh (2985)|6.10.2007 08:53
[quote=Gouki;52869]sorry tgfh[/quote]
Vklidu :) , ty se na ten monitor budeš dívat několik let, já ne :) , na desingnu taky záleží
Intri (3490)|6.10.2007 11:06
No jo, na design bych se taky díval. To HPčko se mi líbilo jak obrazem, tak designem. Ale jsem fakt rád, že teď LCD nemusím řešit, protože další LCD chci tak 22, líp 24 palců, a k tomu budu z ergonomických důvodů potřebovat i nový pracovní stůl.:-)
Gouki (8)|11.10.2007 22:18
Samsung 225bw recenze:

Tak mam Samsung 225bw na stole a jsem mile prekvapenej. Vyborne citelnej. Dobre podsvicenej, dostatecne kontrastni. Ve hrach je odezva vyborna. Jakehokoliv zpomaleni,ci trhani jsem si nevsiml. Nejvic jsem se bal onech svetlych pruhu nahore a dole. Jsou videt,ale na plne cerne obrazovce (bootovaci screen windows XP). U filmu to vubec nevnimam (toho jsem se bal nejvice) a filmy si naplno uzivam. Barvy jsou dobry. Co jsem mel moznost videt monitory. Samozrejme to neni S-PVA. Luxusne nastavitelnej a v polohach drzi. A vybornej design. Hezci nez z fotografie. Spravne strohej a moc mu to slusi. :-)

Nevybral jsem spatne.

Otazky?
Jack_6428 (37)|17.10.2007 23:00
Tak gratuluju ke koupi a taky přihodím své dílo do té sbírky recenzí :-)

Samsung SyncMaster 206BW (20"):

Mám ho doma už 5 dní a zatím jsi nemohu vůbec stěžovat. Začnu designem. Černá barva a zaoblené tvary připomínající produkt Apple jsou velmi elegantní. Vpravo umístěné tlačítko power, které svítí modře a ve spodní částí panelu pod logem Samsung takový stříbrný proužek dodávající tomu všemu šmrnc. Velikost monitoru je tak akorát, ale vypadá spíš jako 21" než "čistá" 20" - záleží, kam ho postavíte. Mírně jsem se bál formátu 16:10, jelikož mé předchozí LCD bylo 4:3 (velikost 17"). Nicméně, mé obavy z toho, že věci budou moc roztáhlé, byly uplně zbytečné. Vlastně, vše širokoúhle vypadá mnohem lépe. A to hlavně filmy a
hry. Rychle si na změnu zvyknete. Co se týče rozlišení panelu, tak myslím, že 1680x1050 je stálé i dnes rozlišení velmi vysoké a ne moc běžné. Když si pustíte film v 720p (1280x720), tak kvalita obrazu je ideální, obraz vynikne. Pokud si pustíte něco horšího, budete mít možná trochu problém s přijmutím faktu, že už to není ono. Avšak, není se čemu divit, když pustíte video v rozlišení dejme tomu 512x384, že na rozlišení 3x tak velkém, bude obraz mírně deformován, přesněji řečeno, s artefakty. Proto, pokud vám HD obsah schází, doporučuji si sednou o kus dál, aby se kvalita obrazu zase vyrovnala normálu (abyste se dívali na stejnou kvalitu jako na monitoru s nižsím rozlišením). Nejlepší je si sehnat něco v 1080p. To je dost blízko nativnímu rozlišení 206BW a tak vynikne více detailů, než z "obyčejného" 720p, které už ztrácí na dojmu díky přepočítávání na cca 846p. Co se týče hraní, nemám slov. Jednoduše geniální. Odezva 2ms je opravdu znát. Technologie se holt vyvíjí. Jako, docela obtížně se pouhým okem pozná rozdíl mezi 8ms a 2ms, ale fakt, že se nevyskytují absolutně žádní "duchové" a obraz je maximálně plynulý, je senzace. A to i přesto, když jsem zjistil, že monitor nabízí pouze refresh rate 60Hz! I tak není nic znát. Barvy jsou velmi kvalitní a věrohodné. Narovinu řeknu, že jsou až moc živé. Mám verzi "S", čili tu nastavenou přimo od Samsungu, takže nemohu říct, jak je na tom verze "A". Nicméně, monitor svítí. Jo, je to tak. I když si pak s defaultním nastavením pohrajete a třeba snížíte jas o 30%, furt bude monitor "vyčnívat". Je jak voděodolná pochodeň.
Ano, je to velké plus, že barvy jsou prostě geniální a těžko u jiných značek něco tak pěkného spatříte, ale docela vás z toho mohou po čase bolet oči. Proto doporučuju sedět dál než jste normálně zvyklí. I při hraní.
U filmů to je bez debat a i logické. Plocha monitoru je velká a tak o nic nepřijdete. Ještě co se týče konektorů...Tady záleží opravdu jen na tom, co kdo vyžaduje. Mě třeba DVI stačí, TV tuner nepotřebuju.
Někdo by ho naopak zde postrádal. Balení a příslušenství v krabici je docela bohaté. Zejména potěší přitomnost kabelů a tak hned po rozbalení můžete monitor píchnout do zástrčky a jste doma. Navíc, je tento produkt certifikován i pro Visty a je HDCP Ready. K tomu kontrast 3000:1 a máte monitor snů.
Celkově, je velmi obtížné hledat v této cenové skupině něco lepšího. Klidně s čistým svědomím mohu říci, že v kategorii do 10000Kč nic lepšího není. A zatím bohu dík, bez vadných pixelů.
SmartMole (297)|19.10.2007 12:53
[quote=Jack_6428;54999]Tak gratuluju ke koupi a taky přihodím své dílo do té sbírky recenzí :-)

Samsung SyncMaster 206BW (20")...

[/quote]

Dobrej fór! :D :thumb
bags (232)|29.10.2007 15:12
Intri (3490)|29.10.2007 15:39
Ten druhý obrázek už vypadá celkem přehnaně, ale k tomu prvnímu můžu říct,ž e v podstatě takto přesně vypadalo srovnání těch panelů, co měli v Alfě. Okolní LCD měla obraz takový vybledlý, zašedlý, přesně jako ten Samsung na obrázku, zatímco u HP byla černá doopravdy černá, barvy byly daleko kontrastnější a sytější. Právě proto se to HPčko stalo mým prozatímním favoritem ( i když jen virtuálním, neplánuju koupi nového LCD ) a je fuk, že vyrobený technologií TN.
bags (232)|29.10.2007 15:46
[QUOTE=Intri;57585]Ten druhý obrázek už vypadá celkem přehnaně[/QUOTE]

fakt toto je original monitory v mistnosti a neni ponizena kvalita samsungu.

az budu doma mit HP w2207 tak udelam jeste srovnani s CRT FS jen pro zajimavost.

HP w2207 je taky muj favorit... zjistil jsem, ze na webdesign, mini upravy foro atd je dosti postacujici
Intri (3490)|29.10.2007 15:53
Jj, taky bych si dal říct, jen s tím, že já bych už šel asi po 24" s Full-HD. A takové panely jsou pořád ještě drahé, navíc bych si musel ( jak jsem psal dřív ) koupit i nový pracovní stůl a novou PC sestavu, abych ten panel využil třeba i při hrách.:-) Prostě bych musel udělat nákup za 40 tisíc, abych si mohl koupit nový panel.

Otázkou ale taky je, jaké neduhy to HP má. Prý má horší pozorovací úhly a odezvu, kdo ví, na čem se ještě ušetřilo ve prospěch barevného podání.

A pokud jde o LCD obecně, možná taky není na škodu si všimnout, že se pomalu na trh derou i panely s LED podsvícením.
bags (232)|30.10.2007 00:53
me pozorovaci uhly nevadi... sedim primo u monitoru a nepozoruji monitor ani ze 100° uhlu... nechapu proc to kazdy resi... kdyz se nekdo chce koukat na filmy neni problem propojit PC s TV a koukat z dalky 5m na monitor 22" na film mi prijde docela blbe.

nevidim zadne vyhody pro me ve vetsich pozorovacich uhlech. na filmy koukam na TV max PC zapojene do TV... tam filmy jedou take v poho (a to mam CRT novejsi generace TV takze mi to problem nedela). I kdybych byl nucen koukat na nejaky film na monitoru tak jedine ze sednu pred nej a zacnu cumet do monitoru v primem uhlu.

co se tyce odezvy - papirove udavana hodnota je 5ms a i kdyby byla 25ms - me to nevadi. hraval jsem Q3A, UT2004, Q4 i na monitorech LCD starych 3 roky a vysledek? - nejak jsem si nevsiml ze by se mi neco rozmazalo atd .

takze pro me - uhly nehraji roli a kdyby byl maximalne 150° - me to nevadi, ms 5-25ms me taky nevadi (nevim jak by vypadalo neco pri 50ms ale to snad v dnesni dobe nema zadny monitor). barvy HP ma dobreaz vyborne a pro moji praci postacujici.... zadnou nevyhodu jsem nenasel - jo mozna jo... chtel bych taky 24" ale na to nejsou finance zatim... pro domaci uziti to by byl velky luxus.

a kdyz nekdo zacne nadavat tak at si koupi monitory xMVA - IPS za 20+ 20"... nechci profi vec... za ty penize si udelam 2x 22" monitor a budu si uzivat

gn
bYp (4)|1.11.2007 01:19
[QUOTE=bags;57728]me pozorovaci uhly nevadi... sedim primo u monitoru a nepozoruji monitor ani ze 100° uhlu... nechapu proc to kazdy resi... kdyz se nekdo chce koukat na filmy neni problem propojit PC s TV a koukat z dalky 5m na monitor 22" na film mi prijde docela blbe.
[/QUOTE]

K tomu snad jen to, že každý si řeší svou situaci... např já televizi nevlastním a koukám na filmy z postele což je pro TN naprostá smrt. Navíc to nemám více jak 3m (spíš tak 2,5) takže 20" není zase tak malá...

Jinak bylo by možné udělat fotku toho HP při tmavé (nejlepé nějaké modro černé) scéně ve filmu ze vzdalenosti tak 2m (idelaní ohniskova vzdalenost 60mm ekv. kinofilmu;)) tak 40-50cm pod přímkou ideálního porozovacího místa a pak i fotku z tohoto místa (snad jsem to napsal srozumitelně).
Intri (3490)|1.11.2007 01:21
V Matrixu 2 bylo plno takových modročerných scén, to by nebyly špatné metry.
bags (232)|1.11.2007 11:42
ok neco vymyslim... ale nemam tak kvalitni fotak abych vyfotil to co vidim ze dvou metru na monitoru... toto nelze pak vubec porovnavat.

je proste treba videt na vlastni oci jak to vypada... nejlepe flash USB disk a jit do prodejny a tam si to vyzkouset. (asi nejlepsi napad).

no a jinak, jak jsem psal, HP u me zvitezilo a uz se nemuzu dockat az ho budu mit na stole... prevazne pro domaci praci, upravu praci v photoshop, corel atp mno a filmy samozrejme na TV, hry moc neparim, uhly me moc nezajimaji (protoze sedim pred monitorem), odezva je plne dostacujici a vubec okem neni vnimana ( alespon ne u me - nevim jak kdo muze videt 10-20ms odezvu :)) snad jen velice zkusene hrace nebo ultra vasnive priznivce filmu na LCD monitorech :))