Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 68

Téma: PC pro hraní her v ceně 22 500 - 25 000 Kč

Nováček
    Registrace
    Jul 2018

Zaměření pro: hraní her – PC pro hraní her

Platforma: Intel
    Operační systém: Windows 10
    LCD monitor: bez LCD

Poznámky a periferie:
    Chtěl bych v blízké době sestavovat nový PC pro hraní her a běžnou práci v domácnosti, případně i stříhání videií (Fullhd,2K)

Zde moje aktuální sestava https://www.czc.cz/294lat7966j3lal3m7raqjmag7/seznam.
    Zdroj fotron a SSD samsung je pevné to už mám. Ostatní je otevřené k radám

Co se týče GPU zdali má smysl investovat tolik Do MSI nebo sáhnout raději po Asus dual GTX 1060 za daleko příznivější cenu.
    Nebo třeba sáhnout úplně jinam např. po AMD rx 580, rx 570
    Co se týče procesoru nevím zda-li se vyplatí investovat do vyšší řady i5-8400 nebo jiného.
    U základní desky mám ještě tyto alternativy.
    ASRock B360 Pro4
    ASRock B360M-HDV
    ASUS TUF B360-PRO GAMING (WI-FI)
    ASUS PRIME B360M-K - Intel B360

Předem díky moc za rady a názory, co se týče tématu vím, že bylo shodné ale mě zajímají názory přímo k tomuto návrhu. Díky

Díky moc
    Naposledy upraveno uživatelem milis07: 24-07-2018 v 10:00
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Donald64
    Registrace
    Sep 2012

Docela škoda, že ten zdroj již máš, takhle z toho neuděláš tichou sestavu, ani kdybys chtěl.

Zda má smysl investovat do Gaming X? No jestli si potrpíš na ticho, tak ano (ovšem z TSBohemia za 8,5k), na czc bych volil https://www.czc.cz/evga-geforce-gtx-...216872/produkt - Asus dual je hlučná, pokud není kritériem, klidně ji můžeš vzít. Radeony teď bohužel nejsou moc cenově zajímavé, takže ne. Určitě ale neber 1060 za 10k, když pod 13k už lze mít 1070 Ti ve slušném provedení.

Ano, i5-8400 je základ pro herní počítač, u i3-8100 už dochází k bottlenecku ve spoustě hrách a přijde mi škoda stavět pc na procesoru, kterému už nyní dochází dech.

Jestli nevadí mATX deska, jsem pro https://www.czc.cz/asus-rog-strix-b3...233802/produkt

Case určitě jinou (lépe chlazenou), mrkni na SPC RG4/AR3/M35 nebo FD Focus G/Core 2500 případně už něco odhlučněného, třeba
    FD Define (mini) C.

Nováček
    Registrace
    Jul 2018

Díky moc, ještě jsem to dnes promýšlel a pročítal zdejší fórum a poupravil sestavu + mi zamotal trošku hlavu nový ryzen, možnost taktování na levnějších deskách a využití rychlejších pamětí. Nicméně co se týče taktování, k tomu se praděpodobně stejně neodhodlám, takže nevím zda-li to pro mně má význam. Jak jsem řekl, výkon PC využiju hlavně při hrách a potom při stříhání videa z Gopro Hero6 po dovolených, delších výletech, kterých je do roka pár

zde posílám aktualizované sestavy
    https://www.czc.cz/btpm5dk5uiige8keo6mu140983/seznam AMD
    https://www.czc.cz/3iq9tc374cj7e8s6dmeq69pvva/seznam Intel
    ještě otázkou zda volit desku asus -rog -strix nebo asus tuf b360

PS: PC nebudu skládat uplně v blízkém horizontu, přes léto stejně není tolik času. Chtěl bych počkat na vydání nových grafik od Nvidie jak se pak vyvinou ceny, snad se to vyplatí a nepřijde další krize

Registrace
    Sep 2012

Seznamy musíš označit jako veřejné, abychom je mohli vidět i my.

Pokud budeš pc stavět až po vydání nových Nvidií, tak napiš, až to bude aktuální. PC trh se hrozně rychle mění, do té doby budou core 9. generace, mohou vyjít lepší komponenty nebo se něco zdraží/zlevní a celé to bude úplně jinak. Řešit to dříve, jak 14 dní před koupí je podle mě ztráta času.

Nováček
    Registrace
    Jul 2018

už by to mělo jít.

To máš právdu, já si chtěl udělat dopředu nějaký přehled o tom co brát či ne. Ať vím co sledovat a po čem se předběžně dívat.

Registrace
    Sep 2012

Nevím co chceš sledovat, to přece děláme my nadšenci, kteří radíme ostatním, co kupovat

Pro tvůj klid v duši ti přispěji alespoň pár řádky.

Sestavy jsou takové nestejnorodé, v jednom návrhu máš 16GB RAM + mATX desku a ve druhém 8GB + ATX desku - tomu trochu chybí řád a smysl. Navíc Ryzen 2600x se kupuje s vidinou, že se ti to samo nataktuje (i tak ztratíš záruku, když to v biosu povolíš) a k tomu je důležité vzít X470 (později B450) desku s podporou XFR2 a PB2, každopádně je to dost drahé a cena/výkon máš vždy lepší vzít 2600 a buď netaktovat vůbec, anebo si to udělat růčo.

Čistě na hry jsou o trochu lepší CPU od Intelu a jak sám uvádíš, sestava je především na hry, tak bych to stavěl na něm. AMD má výborné procesory, chybu s ním určitě také neuděláš, takže jestli s nimi sympatizuješ, anebo bys dokázal zužitkovat jádra navíc, nemám problém.

Tak jako tak stejně nic sledovat nelze, grafiky chceš z nové generace, CPU budou také úplně jiné, desky možná také, RAM se vybírají především dle ceny a frekvence, tam ti doporučím jiný model klidně ze dne na den a sledovat ceny skříní a chladičů je trochu bezpředmětné.

Nováček
    Registrace
    Jul 2018

chtěl jsem být alespoň aktuálně trošku v obraze, jak to bude skutečně aktuální zeptám se ještě jednou tedy
    Každopádně díky moc za rady.

Tyto sestavy ve mě vyvolali rady co jsem dostával . Můj prvotní záměr bylo sestavit něco k intel procesoru i5-8400 se slušnou grafikou za rozumnou cenu na úrovni gtx 1060. Nicméně začal jsem slíchat mnohá přesvědčení o tom, že nový ryzen 2600x je daleko lepší (i oproti ryzen 2600, který je určený pro OC). Za mě taktování nepřichází úvahu, alespoň né v záruční době, nepotřebuji hnát výkon tak vysoko. Navíc od tebe zase slyším ve spojistosti s ryzenem jiné informace, takže to vyřeším intelem, kterým nic nepokazím

Jinak co se týče desek je nějaká nevýhoda mATX oproti ATX? např. s důvodu, že má horší chlazení? Poslední věc je pro mne nějakou zásadní nevýhodou, když vezmu k intelu desku b360 místo z370. Vím jen o možnosti taktování, který i5-8400 stejně nemůže a potom rychlost RAM 3000+, což zase nevím jestli se nějak zásadně projeví na výkonu PC ve spojitosti s Ďntelem.

Dík moc

Registrace
    Sep 2012

Ryzen je perfektní CPU pro streaming, rendering a dá se na něm i slušně zahrát, takže je dost univerzální, v tom je jeho veliká výhoda. Intel má méně jader a vyšší frekvenci, což je výhoda při hraní her a často z toho těží i programy. Dle toho co píšeš by pro tebe měl být vhodnější Intel.

Rozdíl je ve jen velikosti, kde na ATX se vejde více PCIe slotů, ale to málokdo využije. Grafika je u ATX desek situovaná obvykle o slot níže, díky čemuž je teplo více rozprostřené (skoro nepodstatné) a do ATX skříně dáš i větší počet ventilátorů a tím máš větší prostor pro osazení hi-end komponentů (i přetaktovaných) s vysokým ztrátovým teplem, které bys měl u mATX potíže uchladit. Každopádně tohle u tebe nemá vůbec smysl řešit, to se týká až hodně drahých sestav. Vezmi co chceš, jestli bys uvítal menší počítač, zvol klidně mATX.

K i5-8400 nemá B360 žádnou nevýhodu, protože nejde taktovat. Ano na Z370 bys mohl taktovat RAM, ale rozdíl ve výkonu je 00 nic a zbytečně připlácíš jak za RAM, tak chipset, který desku buď dost prodraží, nebo jí značně ubere na výbavě a kvalitě osazení.

Nováček
    Registrace
    Jul 2018

Díky tohle mi konečně přineslo to kýžené rozuzlení, kterým směrem se ubírat . Což jednoznačně je směr intelu spolu s levnější deskou a pomalejšími RAM. Uvidím se jak se vyvine situace s grafikami, snad se ten trh po příchodu nových grafik nějak umoudří. Nebo myslíš, že má význam brát grafiku např. půl roku-rok používanou z bazaru? Chtěl bych s ní nějaký ten rok vydržet.

Registrace
    Sep 2012

Na použité grafiky z bazaru bacha, především pokud jich daný uživatel prodává více, protože je dost možné, že se na nich těžilo, a tak mohou brzo odejít. Použitou kartu bych se proto snažil vzít od někoho, kde je ta pravděpodobnost těžby co nejmenší, a také se tomu dá pomoci tím, že vezmeš Nvidii s 2GB VRAM, protože na těch se těžilo nejhůře.

Řešíš-li dilema s tím, kdy koupit novou sestavu, tak se asi řiď spíše podle toho, zda jsi se současnou sestavou ještě spokojený a můžeš počkat, anebo už ti to nedostačuje, rozčiluje tě to a nedá se na tom pořádně fungovat, pak by ideální doba ke koupi sestavy byla nyní. Novinky se na trh vždy nějakou dobu dostávají, mívají zpoždění, zpočátku jsou často jen founder's edice a s příchodem nové architektury mohou mít poporodní bolesti. Nehledě na to, že střední a nižší třída vyjde asi nejdříve kolem Vánoc, kdy ceny bývají nejvyšší. Abys pak nečekal půl roku, načež by se najednou očekávala konkurenční karta od AMD, která by mohla ceny srazit dolů atd. Vždycky se najde něco v horizontu měsíců, na co by se dalo čekat, ale to by sis pak sestavu nekoupil nikdy

Nováček
    Registrace
    Jul 2018

tak 2GB VRAM je docela málo ne? Už při volbě gtx 1060 jsem si říkal, že ta 3GB verze je málo a raději vzít rovnou tu 6GB.

Moje aktuální sestava neexistuje , měl jsem herní notebook, který už herním být přestal . Ten jsem aktuálně dal pryč a pořídil ntbk s integrovanou grafikou s tím, že blízké době udělám nějaký slušný stolní PC pro tyto účely, jakou jsem to měl kdysi dávno. Ale beru to tak, že přes léto stejně u kompu vysedávat nebudu takže mě to aktuálně netrápí.

S tím čekáním máš nejspíš pravdu takhle si to můžu říkat každej měsíc no

Nováček
    Registrace
    Jul 2018

Ještě jsem dnes o kamaráda co těží ethereum dostal nabídku na geforce gtx 1070 8BG za dobrou cenu(na težbu prý není moc dobrá, tak by jí rád dal pryč) . Běžela mu cca od ledna, nebyla přetaktována a držel ji v teplotách cca 50-60stupňu max. Přemýšlím zda-li to má pro mě význam a výkon využiji (v porovnání msi gtx 1060 cca za 8500) a hlavně jestli má cenu to brát když grafika běžela na těžbu bezmála půl roku.

Registrace
    Sep 2012

Tak 50-60°C na jádře je sice pěkných, ale otázkou je, zda měl dobře chlazené i paměti a VRM, protože při nedořešeném chlazení se to mohlo klidně přehřívat. Vezmi v potaz, že grafika v běžném domácím pc běží jen pár hodin denně (záleží na jednotlivcích, ale třeba 4h idle + 4h gaming), a tady to máš jak 3/4 roku gaming 24/7. Nakonec ti z toho stavem může vyjít jako 3-4 roky stará běžná herní karta (při velice dobrém chlazení by se to mohlo pohybovat kolem 2 let).

Záleží tedy na více faktorech, jak na teplotě jádra, tak především na těch nezmiňovaných teplotách pamětí i VRM, jestli to je solidní člověk co ti nelže a provozoval ji ve skutečně dobrých podmínkách, tak bych do koupě možná i šel, ale samozřejmě by ti ji musel dát za opravdu zajímavou cenu.

Nováček
    Registrace
    Jul 2018

Ještě abych se vrátil k této debatě.. Dostal jsem nabídku na tyto grafiky, kde cena by byla kolem 7tisíc kč, možná 6500 , myslíš že to má smysl
    pro moje účeli investovat do takovéto grafiky, která běžela cca od začátku roku bez taktování a prašného prostředí.

https://www.tsbohemia.cz/asus-geforc...g_d250931.html

https://www.tsbohemia.cz/gainward-ge...h_d274856.html

Jinak přemýšlím nad novou msi 1060 gtx ,která pro mé účely plně dostačuje

Předem díky za odpověd.

Registrace
    Sep 2012

Ta Asus nemá moc dobrý chladič, Gainward je na tom o poznání lépe, takže z těchto dvou použitých bych sáhl spíše po ní. Mít GTX 1070 za polovic není špatný kup, o úskalích nákupu karet, na kterých se těžilo, jsem ti už psal. Jestli to kupuješ od důvěryhodného člověka a karta běžela při rozumných teplotách (především opomíjeného VRM), tak by se ti ta investice mohla dost vyplatit. Rozdíl ve výkonu oproti 1060 je opravdu značný, a tak si z 1080p 60Hz polepšíš až na hranici 1440p 60Hz / 1080p 144Hz. Nebo se výkon karty může promítnout v tom, že ti její výkon bude o nějaký rok (jednu generaci karet) déle dostačovat, ale to už záleží, v jakém stavu ta grafika reálně bude. Konečné rozhodnutí je tedy na tobě, bez rizika to není.

Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. PC pro hraní her v ceně 22 500 - 25 000 Kč
    Od 10pavel10 v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 21-10-2017, 17:07
  2. PC pro hraní her v ceně 22 500 - 25 000 Kč
    Od Aengus v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 09-10-2014, 20:30
  3. PC pro hraní her v ceně 22 500 - 25 000 Kč